Assassin's creed odyssey na ps4

Witam, czy znajdą się tutaj gracze, którzy posiadają na konsoli PS4 najnowszą część assassina ? Czy możecie powiedzieć coś na sam temat jak wygląda rozgrywka, i przede wszystkim jak wygląda optymalizacja na konsolę ps4 ( osobiście mam wersje slim ). Zwłaszcza w porównaniu do AC : origins ?
AC originis z bayekiem po prostu wchłonąłem w 24 godziny i po prostu nie mogłem się oderwać, klimat egiptu - piramidy oprawa graficzna na dobrym poziomie. Po obejrzeniu filmików o odysei mam wrażenie kopiuj wklej i o ile by mi to nie przeszkadzało to po prostu nie wiem czy jest sens wybulić 200 zł na tą gierkę.

W AC:origins były motywy z rzymianami albo grekami nawet mieli miasta - ichniejsze świątynie i mówiąc szczerze jakoś to nie podobało mi się tak bardzo jak swojski klimat egiptu, trylogia ezio między innymi nie podobała mi się z tego względu tych samych domów co kawałek i właśnie Rzym ( chociaż to zupełnie inne gry jak na to spojrzeć inaczej) dlatego się waham nad kupnem przygód w antycznej grecji.
Inna sprawa to podoba mi się, że ubisoft w najnowszej odsłonie będzie wspierać go na dłuższą metę - 2 duże dodatki/ darmowe dlc - eventy i gdybym się wciągnął to mógłbym nawet kupić seasson passa.

Ostatnio nawet chciałem wrócić do AC:origins, ale poczucie, że za plecami jest coś nowszego z inną historią jakoś mnie deprymuje.
Co sądzicie o tym i jakie są Wasze wrażenia w najnowszej części AC ?

Zawsze mógłbym kupić do originsa seasson pasa i zagrać w te 2 dodatki na pewno mnie wyszło taniej, ale czy warto ?