Atlantiss czy Sunwell który serwer lepszy?

@up

Nie pisałem, że gram na jakimś serwerze...

Ja 1.5 roku temu skończyłem swoją przygodę z WoW-em i to na globalu,

ale prawda jest taka, że ten serwer naprawdę dobrze się trzyma.

ktos mowil, ze molten upadl? Warmane to molten pod inna nazwa. Lacznie na wszystkich serwerach wieczorkiem liczba graczy dobija do 15-20 tysiecy. Wiec jest to serwer chyba z najwieksza populacja i najpewniejszy. Teraz niedawno wyszedl serwer bez hailroomow , z ratami wszystkimi x1 , i bez broni za dotacje.

No, dobrze, że Molten nie kłamie w stosunku do liczby graczy... Z resztą Molten upadł bez informacji dla graczy, którzy stracili swoje postacie i wszystko co na nich było. Dlaczego teraz mieliby niby wbijać na taki serwer? xd

No i macie swoje privy Bugwell właśnie umarł :D.

Powiem szczerze że nie jestem fanem prywatnych serverów ale grałem chwile na Bugwellu i zaskoczyła mnie ta wiadomość. Tak naprawdę jak komuś podoba się WoW to warto grać jedynie na globie jest to jedyna gwarancja że nasz czas nie pójdzie na marne i że co jakiś czas dostaniemy jakieś nowości bo ile można robić jedno i to samo.

Ludzie i podludzie zrozumcie że niektórzy nie mają dużo czasu by poświęcić go na grę i w takim wypadku po co mieliby płacić za globala tylko po to by pograć tygodniowo 2h? Już nie wspominając o młodych ludziach, którzy nie chcą wydawać swojego kieszonkowego na grę.

Nie hejtujcie privów bo są one głównie dla takich ludzi.

To co ty takiego robisz, o wielki światowcu. że masz tylko 2H tygodniowo na gre? I nie mów że prace, bo ja pracuje od 2 lat, a czasu mam więcej, niż zza czasów gimbazy/licbazy.

Mnie również zaskoczyła wiadomość.

Ostatnio wchodziłem na sunwell.pl, to widziałem, że nadal gra tam dość sporo osób (było ponad 2k osób online), więc na pewno oni z sami z siebie tego serwera nie zamknęli. Ja wcale bym się nie zdziwił gdyby bli$$ maczał w tym palce. Sunwell praktycznie zawsze był pl serwerem, ale ostatnio wzięli na target graczy anglojęzycznych, więc może wtedy przykuli większą uwagę bliszajsu ?

A jeśli bli$$ard myśli, że jak pozamyka serwery i gracze wrócą na globala, to się myli.

Ludzie i podludzie zrozumcie że niektórzy nie mają dużo czasu by poświęcić go na grę i w takim wypadku po co mieliby płacić za globala tylko po to by pograć tygodniowo 2h? Już nie wspominając o młodych ludziach, którzy nie chcą wydawać swojego kieszonkowego na grę.Nie hejtujcie privów bo są one głównie dla takich ludzi.

Jak nie masz czasu na Globala to wybierasz inną grę która jest np: F2P a nie grasz nielegalnie na jakiś privach, skoro masz mało czasu to właśnie zmarnowałeś swoje cenne godziny na granie na privach bo wszystko straciłeś

Jak nie masz czasu na Globala to wybierasz inną grę która jest np: F2P a nie grasz nielegalnie na jakiś privach, skoro masz mało czasu to właśnie zmarnowałeś swoje cenne godziny na granie na privach bo wszystko straciłeś

A co to ma do rzeczy ? Każda gra prędzej czy później kiedyś umrze, więc global, a priv, to nie ma żadnego znaczenia... są privy do niektórych gier, które nadal trzymają się x100 lepiej niż oryginalne wersje.

Ja np. w Runes of Magic spędziłem jakieś 4k godzin i co ? Gra jest już na wymarciu i nie zdziwie się jeśli za jakis czas też zamkną serwery. Jak gra F2P nie będzie zarabiać na siebie, to też zostanie zamknięta.

A co to ma do rzeczy ? Każda gra prędzej czy później kiedyś umrze, więc global, a priv, to nie ma żadnego znaczenia... są privy do niektórych gier, które nadal trzymają się x100 lepiej niż oryginalne wersje.Ja np. w Runes of Magic spędziłem jakieś 4k godzin i co ? Gra jest już na wymarciu i nie zdziwie się jeśli za jakis czas też zamkną serwery.

Piszesz o grach które są F2P gdzie wydawcy zniszczyli grę P2W dlatego uciekają na priv, ja raduję się bardzo z tego newsa, niech wreszcie Blizzard pozamyka wszystkie te śmieszne zbugowane privy

A co to ma do rzeczy ? Każda gra prędzej czy później kiedyś umrze, więc global, a priv, to nie ma żadnego znaczenia... są privy do niektórych gier, które nadal trzymają się x100 lepiej niż oryginalne wersje.Ja np. w Runes of Magic spędziłem jakieś 4k godzin i co ? Gra jest już na wymarciu i nie zdziwie się jeśli za jakis czas też zamkną serwery. Jak gra F2P nie będzie zarabiać na siebie, to też zostanie zamknięta.

Nie martw się. Prędzej padnie 99% obecnie wydanych MMORPG, niż Blizz zamknie WoWa.

Ja mam tylko nadzieję, że zamknięcie tego prywatnego crapu będzie jakąś przestrogą dla innych graczy.

Z sunwellem takie jaja wyszły aza paręnaście dni tod otwiera nowy progresywny realm, ale dostali prezent :lol:

Ludzie i podludzie zrozumcie że niektórzy nie mają dużo czasu by poświęcić go na grę i w takim wypadku po co mieliby płacić za globala tylko po to by pograć tygodniowo 2h? Już nie wspominając o młodych ludziach, którzy nie chcą wydawać swojego kieszonkowego na grę.Nie hejtujcie privów bo są one głównie dla takich ludzi.

No no typowy przedstawiciel cebulowego rycerstwa. Jeszcze rozumiem jak ktoś mówi, że gra na wotklu bo lubi stary kontent ale argument, że będziesz grał tylko 2 h tygodniowo i Ci się nie opłaca świadczy tylko o twoim cebulactwie i złodziejskiej naturze.

Z sunwellem takie jaja wyszły aza paręnaście dni tod otwiera nowy progresywny realm, ale dostali prezent

Taaa tod otwiera nowy serwer a poprawki, które są na serwerze to tylko te co ludzie udostępniają publicznie a administracja podpisuje tylko naprawione haha :D.

Opłaca się może zagrać na atlantisie? Mam ochotę na jakiegoś mmorpg, wow wydaje się najciekawszy, a na globala mnie nie stać. Trochę mnie przeraża myśl, że zacznę grę i naglę zamkną jak sunwella.

Opłacać raczej się opłaca, lepszego Cata priva raczej nie znajdziesz na ten moment, aczkolwiek ilość online i tak nie jest zbytnio zadowalająca, przy tych 2k to pewnie są spore problemy z progresowaniem bez poważnej gildii PvE. Ostatnio ktoś strimował nawet z tego servera, grał wprawdzie battlegroundy tylko ale mówił, że nie ma problemu z expieniem. Jedyne co zauważyłam na tym strimie to to, że ciągle mają problemy z lagami, za moich czasów jak grywałam na początku istnienia servera to w ogóle server wywalało kompletnie nawet kilka razy na godzinę, ponoć DC jako takie już ogarnęli (no bo przez nie kompletnie nie można myśleć o progresowaniu - wysypie server jak robisz raid, no dzięki).

Niemniej tak czy siak nie spodziewaj się czystego blizzlike - pod tym względem blizzlike są tylko raty. Moim zdaniem powinny być przynajmniej x2 bo bądź co bądź ciągle sporo questów nie działa, a na blizzlike każdy niedziałający boli. Tak więc radzę zakupić dużą ilość cierpliwości na zapas. Gdzieś na stronie Atlantissa można znaleźć mapę pokazującą ilość działającego contentu na dzień dzisiejszy. Wiele stref ma 100% działających, ale są też białe plamy np. Vash'jr, leży nietknięty do teraz, a szkoda, bo z pewnością wielu fascynuje to zone.

Co do tego czy server nagle zamkną czy nie to szczerze nie wiem. Ogólnie to "zamknięcie" Sunwella jest jakieś dziwne i Blizzarda posądzałabym jako ostatniego w tej sprawie. Wydaje mi się, że to jakaś machlojka z konkurencyjnym Wotlk serverem czyli z Todem, który "zupełnie przypadkiem" właśnie teraz startuje. Wydaje mi się, że ekipa z Sunwella po prostu się na niego przeniosła. Wiem, wiem, brzmi to nieprawdopodobnie bo przecież zawsze toczyli ze sobą batalie, no ale jak to mawiają "to tylko biznes" i to on tworzy i rujnuje ścieżki jakimi tacy ludzie podążają :P

Tak czy siak to możesz grać albo na Atlantissie albo na dowolnym ruskim Cata serverze z wysokimi ratami. Ja osobiście wolałam wybierać te drugie no bo więcej ludzi i szybsze expienie, a na Atlantissie napsułam sobie sporo krwi (pewnie ekipa Atlantissa jeszcze mnie pamięta, chyba nie było bardziej wkurzającego bugszukacza w tamtym okresie niż ja :P ) i na blizzlike to bym już raczej nie zagrała.

A oprócz Sunwell'a jest jakiś warty uwagi WoTLK priv z ratami x1?

warn_ico.png
Ciach. Bez linków. -Slodx

popatrzcie na to , dziwne że teraz sunwell upadł a ni stąd ni zowąd TOD otwiera nowy serwer XD

Choć gram teraz na globie dla mnie ta wiadomość to szok! Takiej atmosfery jak miał sunwell już się nigdzie nie znajdzie niewątpliwie najlepszy serwer wotlk. Wintergrasp, zaciekłe bg które trwały do 1h, rogale w orgri, obrona stolicy raj dla graczy pvp nie licząc aren ;p nie to co teraz na globie bg po 5-10 min beznadziejny ashran i to by było na tyle arenki trzymają jedynie poziom bo cross-realm.

A co do jakości to questy działały prawie wszystkie na icc brakowało paru duperelek i przepisali nawet rsa a ostatnio parę starszych dungeonów więc tym bardziej mnie dziwi to zamknięcie. Zwłaszcza, że otworzyli się na zagranicznych graczy i były plany na przyszłość.

Opłaca się może zagrać na atlantisie? Mam ochotę na jakiegoś mmorpg, wow wydaje się najciekawszy, a na globala mnie nie stać. Trochę mnie przeraża myśl, że zacznę grę i naglę zamkną jak sunwella.

Taki urok privów. Nie znasz dnia ani godziny zamknięcia swojego ukochanego serwa. Lepiej już iść poroznosić ulotki i pograć na globalu.