Badania Twitcha

Hej wszystkim,
Pewnie większość z was kojarzy mnie z auto-reklam kanału na forum i o tym częściowo jest ten temat :slight_smile:
Jako, że w najbliższym czasie będę mieć 2 tygodnie na grindowanie streamów, chciałbym ten czas wykorzytać optymalnie.

A więc do rzeczy - ja wiem co powoduje, że wracam na czyjść stream, że decyduję się kliknąć followa, czy dać suba, albo z drugiej strony, co sprawia że wychodzę z kanału i nie wracam :frowning:

Ale co motywuje / demotywuje was do tych czynności? Czym streamer was “zdobywa” ? :slight_smile: Tym, że gra dobrze w swoją gre? Że ma wiedzę o niej i potrafi ją przekazać? Duża ilość ludzi i “fruwający” czat? Jak to u was działa?

Jestem wciąż nowy w machinie zwanej Twitchem, wiele rzeczy zadziwia mnie swoją prostotą a wiele jest unikatowych dla widzów platformy. Może cześć z was odwiedziła mnie na kanale i łatwiej będzi wam powiedzieć co według wwas robię źle :slight_smile: To również jest dla mnie bardzo ważna informacja.

Ostatnie pytanie - co sądzicie o Giveawayach streamerów? Jak duża musi być nagroda, żeby was skusić do udziału? Czy może jednak gardzicie takim sposobem promocji?

Mam nadzieję na konstruktywne uwagi z waszej strony, które pozwolą mi tworzyć lepsze treści dla was, co przełoży się na częstsze i bardziej wartościowe Giveawaye :slight_smile:
PS: Co by nie duplikować, temat autopromocyjny na forum to “https://forum.mmorpg.org.pl/t/dota-underlords-twitch-stream-2x-giveaway-dla-followersow-twitch/117715

Liczę na was :wink:

Ja jestem wędrującym widzem, zwykle na stałe oglądam jedynie streamy moich znajomych, których… No poznałam na twitchu :smiley: To co ja cenie sobie najbardziej w streamerach to interakcje z chatem - nie musi być wcale prosem, ba, może być nawet lamą, ale jeśli ma pozytywną energię i potrafi porozmawiać z widzami na każdy temat to dla mnie zyskuje.

Lubię też kameralne streamy gdzie każdy się zna - wiem, dla streamerów liczy się duża liczba widzów, a dla mnie akurat nie - dlatego na “przeludnionych” streamach rzadko przesiaduję.

Ogólnie wybicie się na twitchu to karuzela RNG, znam osoby, które streamują ponad 7 lat i nadal się nie wybiły, a znam osoby co wybiły się w przeciągu 2 lat. Na pewno ważne jest w jakie gry się gra (wiadomo gra na topie = ogólne większe zainteresowanie), jaki ma się charakter (czy jest się nudziarzem czy kimś bardzo pozytywnym) no i też jak regularnie się streamuje.

Mnie osobiście giveawaye nie ruszają, wziąć udział mogę wziąć, ale dla mnie nie jest to karta przetargowa. Zresztą ja odbieram to trochę negatywnie bo to taka sztuczna próba zdobycia widzów, którzy nie szanują cię i mają cię głęboko w D, a interesuje ich tylko wygrana :wink: