Badanie dotyczące gier mmo rpg

Cześć, jestem studentem V roku psychologii, w swojej pracy naukowej zajmuje się tematem gier mmo rpg. Kieruje się z ogromną prośbą o wypełnienie mojej ankiety. Zachęcam szczególnie osoby, które grają w ten gatunek gier, ale również osoby niegrające będą pomoce.
Będę bardzo wdzięczny za poświęcenie 5 min swojego czasu. Każdy przyczyni się do poszerzania wiedzy naukowej w tym segmencie, której na polskim rynku jest bardzo mało. Link poniżej, jedyny wymóg - osoby pełnoletnie:
https://forms.gle/X5y1skLyLN4zU9v67

Zrobione :slight_smile:

1lajk

Done

1lajk

Gotowe o7

1lajk

Choc raz ankieta ktora sie tutaj pojawila jest w miare sensowa mimo ze nie ktore pytania i na nie odpowiedzi jak by nie pasowaly …Ja bym tylko chcial dostac odpowiedz co wy macie z tym wyksztalceniem ? co to daje ? te pytanie o wyksztalcenie zawsze mnie obraza !!! jak by to byl jakis wyznacznik
i widze ze ankieta robiona pod nowa chorobe ktora twoi koledzi wymsyli jak uzalezenie od gier :smiley:

@zincfe1 zależy w jakiej dziedzinie. W takiej psychologii nie znajdziesz nikogo bez wykształcenia pełniącego ten zawód - zupełnie jak z lekarzem - musisz mieć referencje, aby można było zawód wykonywać. Zupełnie jak spawacz potrzebuje uprawnień, a osoba pracującą na magazynie na widłakach odpowiednie papiery. Niektóre zawody wymagają wręcz, aby posiadać uprawnienie. Przykładowo na stanowiska kierownika laboratorium nie wezmą Ci kogoś bez wykształcenia, bo potrzebna jest spora wiedza w interpretowaniu wyników badań.
Pytanie o wykształcenie absolutnie nie jest obraźliwe. Po prostu w przypadku pewnych zawodów jest to wymóg.

1lajk

@Necronum tyle to ja wiem mnie bardziej chodzilo o to jaki jest cel pytania tego w ankietach etc etc. Bo przeciez nikt nie ubiega sie o prace :slight_smile: // a ze kolega jest na 5 roku to jestem ciekawy rzeczowej odpowiedzi

Jeżeli chodzi o aspekt psychologiczny to wykształcenie jest pewnym wyznacznikiem osoby. Niektórzy nie idą na studia bo nie widzą sensu, niektórzy bo nic im to nie daje, niektórym się nie chce. Pewnie chodzi o statystykę, czyli ze np. wśród ludzi o niższym wykształceniu pewne zachowania lub czynniki są rzadkością albo są często spotykane. Niby łatwy i głupi wniosek, ale z badań może wyjść że wśród studentów wystąpi znacząca różnica w czasie spędzanym przy grach, niż u innych grup badawczych. Jeżeli zadawałby pytania bez znajomości z jakiej części społeczeństwa uzyskuje odpowiedzi to cała praca by była bez sensu :smiley:

3lajki

Dzieki za odpowiedz :slight_smile: , ciekawi mnie jakim malym % jestem od tego calego wyzniacznika bo dla systemu i spoleczenstwa jestem nikim :stuck_out_tongue: bo jak by przyjac normy itp. z automatu to nie warto mi podac reki ale jak to sie mowi " Nie oceniaj ksiazki po okladce "

Jest tak jak napisał @Necronum, więc mogę się tylko pod tym podpisać. Przykro mi @zincfe1, ze sie tak poczułes, ale gwarantuje ze nikt nie ma na celu kogoś urazić takim pytaniem. Szczególnie, ze ankiety są anonimowe. Dziękuję za szczerość i jak najbardziej uważam Cię za osobę wartościową, która ma swój wkład w budowaniu nauki.

ok super ze to potwierdziles :wink: btw nie musisz mi lizac ego hahahahaha ale dzieki za poprawe humorku bo nie moge sie przestac smiac :slight_smile: pozdrawiam i oby ci wyszlo
mam tylko pytanie czy bedzie mozna twoja prace finalna juz po obronie przeczytac ? bo jestem ciekaw

1lajk

done

1lajk

W badaniach naukowych czesto robi sie klasyfikacje pod wzgl plci, wieku i wyksztalcenia… Po co? Szuka sie korelacji

1lajk

Trochę masło maślane.
Ale wypełnione :slight_smile: Powodzenia

1lajk

Docelowo taki mam zamiar aby ją opublikować. Jak wspominałem na polskim rynku takich badań jest mało, a osobiście uważam, że temat zyskuje na istotności. No i przez to nauka może się rozwijać. Ktoś dokona weryfikacji, być może się zainspiruje pomysłem i powstaną replikację czy zupełnie nowe formy. Dlatego bardzo dziękuję za zaangażowanie, również za informację zwrotną na temat pytań, zdaję sobie sprawę, że nie wszystko może się wydawać potrzebne, jednak nie da się też przewidzieć każdej wariancji. Ale po to jest nauka, żeby stawiać hipotezy i je potwierdzać, poznawać zalety i wady. Pozdrawiam :3

Jeśli zechcesz to z miłą chęcią opublikujemy Twoje badania w jednej z naszych publikacji popularno-naukowych wydawanych przez Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne. Jeśli będziesz zainteresowany to zapraszam do kontaktu
http://facebook.com/psychopedagogeu

Wypełnione. Pierwsza seria pytań jest dziwna. Brakuje czasem opcji typu “nie dotyczy”/inne/nie wiem. Nie wszędzie ‘nigdy’ oddaje to samo.