BattleForge

Być może kilku z was pamięta ów TCGRTS. Został on zamknięty przez EA kilka lat temu. Ostatnio dwie grupy postawiły ów grę zreaktywować.

Pierwsza grupa to BattleForge Reborn, których możecie znaleźć na facebooku pod tą nazwą, oraz na forum.

http://bfreborn.com/forum/index.php

Druga grupa to Legacy Reforge. Tworzą oni kompletnie nową grę, biorąc za postawę BattleForge i dodając własne pomysły. Nie mają jeszcze własnego forum, można ich znaleźć jedynie na facebooku.

Obie grupy jeszcze nie aktywowali swoich serverów. Legacy Reforge zapowiedział alfe pod koniec lata, a BattleForge Reborn unika podania konkretnej daty (zapewne około 2 tygodnie do miesiąca patrząc na ich aktualny progres).

Raju, BattleForge było świetne, ale EA jak znowu działało świetnie.

Nienawidzę privów, bo rzadko kiedy dobrze działają, ale jak coś wystartuje to chętnie sprawdzę.

Boże, czekałem na to wieki. Dzięki za info :v

To ci świetna wiadomość, po przeczytaniu tematu myślałem że kolejna osoba pewnie chciała powspominać znakomitość tej gry a tu taka niespodzianka. Czekam z niecierpliwością :)

Świetnie, nie mogę się doczekać :D.

Dam znać jak któryś ze serverów ruszy. Póki co niestety mogę tylko zaproponować zalogowanie się na forum BattleForge Reborn i zobaczenie ich materiałów z prac. Ja również z niecierpliwością czekam na server.

Dorzucę od razu garść informacji. Server będzie w pełni bezpłatny, nie będzie możliwości kupna BFP. BFP będą możliwe do otrzymania poprzez codzienne logowanie (jedyna potwierdzony sposób, ale pewnie będzie ich więcej). Server będzie utrzymany z dotacji oraz pieniędzy twórców. W momencie gdy pieniądze z dotacji przekroczą koszt utrzymania servera, automatycznie przechodzą na cele dobroczynne. W ten sposób twórcy servera omijają zakaz zarobku na grze, dzięki czemu server nie powinien zostać zamknięty przez EA. Gra nie będzie rebalansowana, bowiem jest to sprzeczne z EULA, pod znakiem zapytania stoi nowy content (ale umówmy się, wszyscy po prostu chcemy zagrać w przyjemnego Battleforge).

@edit.

Jeden z użytkowników poprzez kontakt z EA upewnił się że serwer nie zostanie awaryjnie zamknięty, bowiem EA popiera tworzenie prywatnych serwerów do zamkniętych już gier. (wcześniej było tu co innego, wolałem wykasować, by nie dawać wam niepotwierdzonego info)

dobrze przeczytać takie info pod wieczór ^^

Tylko ciekawe, jak długo utrzyma się serwer z dotacji...

Zobaczymy. Nie każdy jest biednym studentem, a koszt serwera podobno wysoki nie jest. Mimo ze to tylko priv, na ten moment zebrało się około 400 ludzi i ta liczba rośnie :)

Masz like za dobre info, Battleforge znalazłem pod koniec jego życia, zdążyłem zobaczyć "O jaka fajna gra" i ją zamknęli...

Dzięki za like :) Zależy mi na tym by na gra znowu nie umarła :) Z tego co wiem Devovie szukają też ludzi którzy znają się na reverse engineering. Jeśli jakiś fan ma ochotę dołączyć do zespołu i przyspieszyć tworzenie gry, to na forum jest odpowiedni dział.

Dołączyło również kilka znanych postaci ze świata BattleForge, jak DragonOfTime, jeden z modów na oficialnym forum Battleforge i twórca community challenge(#16 o ile się nie myle)

Niech guru zrobi newsa o tym.

No fakt guru mogł by sie raz na coś przydać i to rozpowszechnić

BattleForge to była naprawde dobra gra fajnie by bylo moc zagrac w nia albo w twór lepszy od niej bazujacy na rdzieniu tej gry

Zgadzam się. Battleforge na stronę główną! Może znajdzie się ktoś, kto wspomoże projekt :D

Szkoda tylko, że to będzie taki żywy trup czyli raczej nowych kart nie będą dodawać bo jest to niewykonalne. BF było spoko ale to właśnie brak nowego contentu głównie zabił tą grę, pod koniec jej życia grywane było tylko PvP a na mapki PvE nie szło już nikogo znaleźć bo się przejadły albo ludzie osiągnęli już wszystko. Ta gra potrzebuje jakiegoś dobrego wydawcy z prawdziwego zdarzenia, może EA by odkupiła komuś prawa ale pewnie nikt nie pytał.

Jedyna nadzieja w tym Legacy Forge co swoja gierkę zrobią. Może nawet z tego rozwinie się coś więcej. Można prosić link do ich fb? Bo po wpisaniu "Legacy forge" wyskakuje coś innego bo chyba istnieje już gra z taką nazwą.

https://www.facebook.com/pages/Legacy-Reforge/527720360684397?fref=ts -> Link do Facebooka Legacy Reforge

https://www.facebook.com/pages/BattleForge-Reborn/1631379693773798?fref=ts -> Link do Facebooka Battleforge Reborn

http://bfreborn.com/forum/index.php -> Link do forum Battleforge Reborn

Dodatki do Battleforge stoją pod znakiem zapytania. W teorii EA określiło że nie ma żadnych restrykcji co do servera, jednak dodatki są też po stronie klienta. Wszystko się rozwinie gdy server stanie na nogi. Prawda, brak nowego contentu był bolesty, ale teraz wszyscy zaczynają na nowo od zera, więc mapy PvE będą dość mocno grane. Ja też marzę o tym by EA sprzedała prawa do Battleforge albo zrobiła Battleforge 2, ale na bezrybiu i rak ryba :)

Cholera Battleforge 2 to by było coś... Miejmy nadzieję, że chłopaki dadzą z siebie wszystko, i w końcu zagramy w tą znakomitą grę. Myślę, że jeżeli na tych privach znajdą się ludzie do gry, to EA za pewne coś z tym faktem zrobi.

Cóż, forum istnieje od 4 dni i zebrało się około 200 osób plus dodatkowe 200 na facebooku. Jest to jakiś początek. Jak server ruszy, kilka osób zapowiedziało reklamę na kanałach youtube. Gra ma szanse trochę pociągnąć i może EA zauważy że to lepszy biznes, niż Fifa world (czy jak to się teraz nazywa :) )

Z tym się akurat zgodzę, wiele osób zapewne wróci do gry, nowe zapoznają się z tą grą. Trzymam kciuki za oba projekty.

Wedle aktualnych informacji Devowie planują wypuścić alfe na początku lipca (mowa tu oczywiście o BF Reborn).