Battlestar galaktica online - coś podobnego

Dzień dobry,
Kiedyś grałem w grę Battlestar Galaktika online. Niestety serwery zostały zamknięte już parę lat temu. Mam obecnie więcej czasu. Próbowałem grać w:

  1. Albion Online - gra kompletnie bez sensu co wyjdzie się na czarne to w mniej niż minutę się pada i traci wszystko. W battlestar galaktika dało radę walczyć i uciekać a śmierć w grze nie było strat. Tu niestety są straty a bez wchodzenia na tereny Full pvp gra bez sensu. A szukam gry solo nie w grupie. BGO była grą i taką i taką oraz zawsze można było dołączyć do swojej frakcji nie znając graczy i nie komunikując się co było mega. Bez diskordów i innych “G****N”.
  2. black desert - sterowanie do bani szukam prostego sterowania.
  3. WoW - wszystko niby fajnie ale mnie zanudził jak do 4lvla doszedłem.
  4. Tibia - Mega gra podoba mi się ale już mi się przejadła. Proste sterowanie można solo i w grupie. Prosta. faina ale jak się wbiło prawie 1000lvl ma się dosyć. A battelstarsa uwielbiałem. Zaznaczę że to serwery no-pvp bo na pvp też gra bez sensu dla mnie jak w albionie.
  5. Lost Ark i New Word - kolejki kolejki i jeszcze raz kolejki dodatkowo nie podobają mi się ze stylu gry to nie dla mnie.
  6. EVE ONLINE - niby gra kosmiczna ale mi się kompletnie nie podoba. czasem zastanawiam się po co jest tam grafika skoro mogło by jej nie być. Dodatkowo gra solo też bez sensu.
  7. Dragon Ball Online - była kiedyś po koreańsku i mi się nawet podobała ale też zamknęli serwery. W 2011 chyba w nią grałem.

Podsumowując. Szukam gry w Stylu BGO czyli najlepiej rozbudowa statku kosmicznego lub innego pojazdu. Ale może być też z rozbudową postaci. Gra ma mieć proste sterowanie i nie wymaga gry w grupie. idealny dla mnie zamiennik to Tibia ale mi już zbrzydła i wolał bym jednak rozwijać jakiś pojazd niż postać najlepiej typ statku kosmicznego/morskiego. Gry offline a nie MMO jak GTA, Wiedźmin 3 czy cyberpunk nie sia w moim typie dlatego też gry super rozbudowane jak New Word mi się nie podobały. Wiem Wiem jestem wymagający, ale szukam takiej małej perełki. Łatwe pvp, a nie, że co wyjdę to ded - w BGO były frakcje i było spoko. Może być też jakiś handel z graczami po prostu by jakaś interakcja z innymi była oraz proste sterowanie. Czy coś takiego istnieje? Jak nie to by mogło zdobyć furorę. Gdyby zarząd BGO bardziej postawił na reklamę i o co najmniej 5x mniej wody w asteroidach było to by serwery dały radę się utrzymać. tam jedyne co poszło nie tak to gracz NAPRAWDĘ nie musiał kasy wydawać. Ja tam jakieś lekkie “Tankowanie” w grę mogę zrobić ale gra ma być fajna i prosta. Rozpisałem się trochę.

Bardzo proszę o pomoc.

Witam,
po przeczytaniu czego oczekujesz od gry, jedyna jaka mi przychodzi do głowy to: Elite Dangerous.
Zaczynasz oczywiście z najtańszym statkiem kosmicznym oferowanym przez grę i sam obierasz drogę jaką będziesz podążał w dalszej grze. Gra oferuje bardzo wiele możliwości zarabiania oraz wiele statków kosmicznych z możliwością ich rozwoju.
Możesz zająć się handlem i przewozić towary między stacjami kosmicznymi oraz różnymi sektorami galaktyki - ilość towaru zależy od wielkości ładowni więc na początku nie będzie łatwo - lepiej zarabia się na przemycie, ale to już zawadza o piractwo (niezła zabawa, gdy służby zaczynają skanować statek). Możesz również przewozić osoby - niejako jak taxi galaktyczne. Oczywiście istnieje górnictwo (zapewne nuda) już wolałem polować na piratów próbujących oskubać górników- npc - zarobek za zestrzelenie pirata plus opłaty za listy gończe.
Możliwości jak w życiu jest naprawdę wiele i dodam jedną z ciekawostek, iż galaktyka jest przeniesieniem naszej realnej galaktyki - tak - na ziemię też można dolecieć, ale potrzeba dużo pracy, żeby wyrobić sobie zaufanie w tym regionie i móc tam lądować/handlować.
Resztę już musisz sam zobaczyć… polecam, sam często wracam, aby znów polatać po galaktyce.
Pozdrawiam.

1lajk

czym różnią się poszczególne wersje:
Elite Dangerous
Elite Dangerous: Odyssey
Elite Dangerous: Odyssey Official Soundtrack

To jedno I to samo MMO czy coś innego czy jak?

Podstawą jest Elite Dangerous - można grać lokalnie lub online.
Elite Dangerous: Odyssey - to taka gra w świecie Elite - eksploracja planet itp.- osobiście nie grałem (muszę nadrobić).
Soundtrack - muza z gry.

1lajk

Hmmm może Star Trek online? Co prawda dość leciwa gra ale ma oddane community. Wiele smaczków fabularnych dla fanów uniwersum Star Treka. Jak w wielu mmo wykonujesz różne misje zwiedzając przy tym galaktykę. Bitwy zarówno w przestrzeni kosmicznej jak również na powierzchniach planet - wtedy przejmujesz kontrolę nad bohaterem. Rozwijasz zarówno bohatera jak i swoją statki. Gra jest dość specyficzna i trochę archaiczna ale skoro grałeś w battlestar galactica to myślę, że mógłbyś sie tu odnaleźć.

1lajk

Zakupiłem już Elite Dangerous w ładnej promocji jest teraz na steam. Do jutra się Pobierze ( 69GB) jak się mi nie spodoba to pomyślę o startrek online i zobaczę co to bo nie znam w ogóle uniwersum Star treka a gra z 2010r- mi to nie przeszkadza bo tibia jeszcze starsza no ale już kupiłem Elite Dangerous. Dzięki za propozycje.

@dodano
Istnieje gdzieś “spolszczenie” do Elite dugeons? Za czasów win XP były bardzo popularne w grach. Niby rozumiem co pisze ale tak średnio.

Przeszedłem samouczka na planecie mimo że mega trudno było bo nie zawsze system podpowiadał główny problem miałem z tym że mam nacisnąć klawisz “3” a potem “R” tego już system nie powiedział. Mniejsza z tym. Utknąłem w lobby i nie wiem jak wrócić do statku. jak wziąć misje itp. jeszcze ani razu statkiem nie leciałem (poza auto pilotem po turtialu). Jakaś pomoc?

Witam jeżeli podobała ci się battlestar galactica to polecam pograć w Warhammer 40,000 - Aeronautica Imperialis: Flight Command