BDO czy TESO

Witam
Mam mały dylemat bo ograłem już wszystkie MMO dosłownie i nawet te których dotyczy temat. Sprawa wygląda następująco w obie gry BDO i TESO grałem kilka ładnych lat temu wyczytałem że dalej te gry są na topie.
I tu pada moje pytanie w, która zagrać może coś doradzicie bądź zaproponujecie coś z którą definicja dlaczego akurat taki wybór
Z góry dziękuję :blush:

BDo to dalej BDO, nic się nie zmieniło przez ostatnie parę lat, głównie robisz hajs lub PvP, jedyne co to trochę łatwiej o sprzęt, bardziej takie quality of life zmiany co do samego gameplayu, core pozostaje taki sam.
W ESO dużo tego jest, chociaż większość czasu to easy bieganie z miejsca na miejsce, bardziej na fabułę i lore gra nastawiona, PvP w miarę łatwe do ogarnięcia i dużo rzeczy do kolekcjonowania.

Grałem długo w ESO po czym przeszedłem na gw2 i uważam że gra robi wiele rzeczy lepiej od ESO, np system walki, więcej możliwości co do użycia broni i skilli, można ustawić non target, wiecej rzeczy do roboty i całkiem spoko fabuła jak na MMO.

Ogólnie jak w obie produkcje grałeś to sam powinieneś wiedzieć jak to wygląda BDO nic sie nie zmieniło troche poprawek nowych mechnik które ułatwiaja gre zdeptanie open pvp co sie stało teraz przyjemną grą pve nie ma problemu ze spotami jak zajęte to zajęte nie ma dueli itp. itd. ale w zamian dodali kilka nowych trybów pvp gdzie można sie wyszaleć z normalizowanym gearem lub nie ale nadal jest to kurewsko droga gra z ogromnym P2W
ESO nie grałem nie wypowiem się

Obie gry to solo mmo. W teso 99% kontentu robisz solo…tak naprawde zgrabej gruoy potrzebujesz jedynie do veteran trialii dungow dlc hm. Reszta contntu do zrobienia z randomami . No i w sumie grasz glownie dla achivmentow . Comunity ok bez rage . Disco malo kto korzysta glownie dla chatu. Jak lubisz. Ogolnie gra wyglada tak samo w kazdym regionie poza wygladem regionu. Jak zrobisz dobry build to lecisz przed siebie uzywasz 3 skili i wszystko pada podrodze. Taki god mode.

Jedyne co łączy te gry to możliwość grania solo. Musisz sam wybrać czy wolisz farmienie non stop + PvP czy robienie questów non stop z małą domieszką dungów i kolekcjonowania. Jak już to mógłbyś podać co najbardziej chcesz robić, bo może są inne MMORPG od tego.

Gathwring , craft czy life skile w teso sa tylko by byly i tyle nic ciekawego banalne do robienia jedynie czekasz miesiacami na reserch co jest porobione :wink: