BDO/FFXlV/NW co ma lepszy system craftu

W BDO nie ma w sumie craftingu a jedynie wszelkiego rodzaju “zbieractwo”. Crafting polega na wrzucaniu matsów do storage, odpalenia robotnika na danym “crafcie” i w sumie to wszystko. Ponad 90% rzeczy wytwarzanych w ten sposób to syf, na którym się nie zarabia ( bardzo często się traci ponieważ niektóre matsy są droższe od wytwarzanego przedmiotu). Jedyne przedmioty warte wytwarzania to meble do domów i w sumie tyle. Same life skille są na niezłym poziomie i każdy powinien znaleźć coś dla siebie wartego uwagi.
W NW system zbieractwa wydaje mi się trochę niż w BDO. Zbierać można praktycznie wszystko i wszędzie. Różnorodność zbieranych materiałów jest dużo większa niżeli w BDO. System przetwarzania oraz końcowego craftu również jest na dobrym poziomie.

tylko w nw niewiadomo po co sie crafci na obecna chwile ogolna gra w NW nie ma sensu w przyszlosci jak sie ogarna cos z tego moze byc chuba ze pojda w casualizm to wyjdzie teso 2.

New World z tych 3 ma najlepszy. Tiery surowców, rzadkość surowców, poziom craftingu, wszystko ma wpływ na to jaki będzie wynik końcowy craftingu, nie każdy Stalowy Miecz będzie taki sam jak poprzedni.

Przecież to co opisałeś to craft w najgorszych i najprostszych grach mmo.

Ja np nie cierpię craftingu w stylu:

  • najpierw crafcimy coś z miedzi
  • później miedź jest bezużyteczna i crafcimy coś z żelaza
  • później żelazo jest do wyrzucenia i crafcimy coś z mithrilu
    itd… rzygać się chce kiedy są jakieś tiery i poziomy i te niższe później są bezużyteczne - ktoś kto coś takiego wymyślił musiał być trzymany przez rodziców w beczce w piwnicy - i to nie tylko wtedy kiedy ktoś przychodził do domu.

Polecam Guild Wars 2 ma rozwinięty system craftu!

mi bardzo się podobał (grając na becie, teraz niestety grać się w to nie da) się craft NW. Aktualnie podoba mi się craft w MIR4 ale ja lubię RNG, a większość ludzi chyba nie:)

No w MIR 4 jest tak, że surowce niższego tieru przerabia się na te wyższego, więc nie jest tak źle. :slight_smile:

Albion ; )

Runescape 3 oraz EVE online

Runescape OS/ RS3 tak !

Wybierz BDO skoro lubisz PvE :slight_smile: jest tam dużo rzeczy do roboty :stuck_out_tongue:

Definitywnie FFXIV ma najlepszy crafting albo raczej Skill Crafting. W zadnej innej grze nie ma czegos podobnego a takze masz wybor albo robisz to z reki albo uzywasz macro :slight_smile: A jezeli chodzi o pve to ma wielkie pole do popisu a pvp nie jest konieczne no chyba ze chcesz zdobyc jakies itemki mounty lub outfity z pvp no to niestety ale trzeba odpiekac swoje ale nie oddzialowywuje to na system pve :smiley: