BDO vs ArcheAge

Jak w tytule. Co aktualnie jest bardzie grywalne?
Słyszałem że w Archeage’u jakiś czas temu zmniejszono ilość p2w, ale jestem ciekawy opinii jakiejś osoby która zna się na grze.
Tak samo z BDO. Jak wygląda aktualnie sytuacja? Da się grać bez wydawania pieniędzy na cash shop?

W BDO zakup peta to must have jeśli grindujesz moby. Można zdobyć za free na kilka sposobów. W codziennych nagrodach albo z marketu (gdzie jest mniejsza niż 1 proc szansa, że zdobędziesz;D)
Archeage to tylko prywatny serwer. Najlepszy jaki jest to ArcheRage. Niestety znajduje się w US. Lecz nie ma problemów z p2w. Łatwo zdobyć hajs i nie trzeba się martwić o premke bo ja masz cały czas. Wszędzie można grać bez wydawania pieniędzy ale strata czasu to zwykle nawet 3 razy tyle wyjdzie niż kupienie czegoś z normalną kasę

1lajk

W archeage są dwa typy p2w. Pierwszy to itemshop który nigdy mi jakoś mocno nie przeszkadzał. Natomiast drugi typ p2w to możliwość grania z altami na jednym pc (co za tym idzie, lepszy pc = wiecej altów = wiecej $$).
Jak już byś miał grać w Archeage to tylko prywatny serwer gdzie admini pilnują czy ktoś gra z altem czy nie

A dalej dostaje się co tydzień Value Pack na 7 dni w Black Desert?

Nie mam bólu dupy czy ktoś jakoś kombinuje niesamowicie żeby być jak najlepszym. Chodzi mi bardziej o to czy nie ma takiego bullshitu że najlepszy gear jest tylko z item shopu.

Może nie bezpośrednio z Itemshop co raczej dzięki niemu.
W BDO jak masz dużo hajsu to co tydzień możesz sprzedać 5 droższych kostiumów, daje to średino 4mld na miesiąc i za tyle samo możesz kupić chyba PEN Dandelion.
Co do AA, swego czasu w IS były materiały pomagające ulepszać sprzęt dostępne tylko tam ale co bystrzejsi zarabiając golda w grze zamieniali go na walutę IS i wtedy kupili z IS to co chcieli.

PEN Dandelion to za 24miliony jest,
Szybka kalkulacja - Family fame 2000 - można sprzedać 25 Pearl Itemków tygodniowo:
25 * 223 000 000 = 5 575 000 000 Silvera
Pen Dandelion (najtańszy) = 16 200 0000 000 Silvera
25 * 2,90 = 72 i pół kostiumu czyli 73 kostiumy
1 kostium = 36 euro
73* 36 euro = 2628 Euro - własnie za tyle możesz kupić sobie jeden przemiot na PEN

Jeśli byś chciał takie czyste P2W robić czyli Euro = Silver to na cały gear musiałbyś wydać ~ 32 tysiące Euro

Możesz oczywiście tą sumkę o połowę skrócić gdy poświęcisz choć 1k godzin na grę.

A wracając do tematu jak chcesz mieć MMO które nie wyginie przez następne minimum 5 lat to weź BDO. Niestety musisz wydać na start 250zł na 5x pety Tieru 3/2 abyś mógł jakkolwiek grindować silvera. Co miesiąc dobrze jest mieć coś takiego jak VP za 15Euro, możesz to potraktować jako subskrybcja w innej grze. VP daje przede wszystkim 30%+ market taxa, możliwość kolorwania wszystkich kostiumów, 200LT , 16 inv slotów, i 20% więcej expa. Możesz też zmieniać wygląd postaci kiedy chcesz. Są promocje i kupony, sam jestem w posiadaniu kuponu na VP za 6 euro.

Musisz się nastawić na długi progess, to znaczy że nie zawsze jak klikniesz enchant na 55% to wejdzie. Pamiętaj, dopóki jest jakakolwiek szansa większa od 0 to masz możliwość dalszego progresu. Niektórzy są RNG carried inni nie. Jeśli mechanika postaci czy questy bedą się podobać to zostań na dłużej.

Jeśli chodzi o P2W, przerabiają gierke żeby była jeszcze bardziej “portfel” friendly. Zmienili fishing ostatnio tak aby można było łowić ryby danego koloru. Teraz alt z 60 inv slotami może łowić całą noc np tylko relici albo tylko żółte ryby + relic.

Za PEN broń, część armoru w BDO to nie 4 a 18-33 mld, biżuteria 20-51 mld za każdy element, trzeba by mieć nieźle nachlastane żeby kostiumy sprzedawać z myślą że na coś się zarobi. Tak na szybko policzyłem za sprzęt na sorc ~284,3 mld. Na tydzień max można zarobić 895 mln wydając (licząc że każde 1000 pereł to 10$/euro) 170$. Czyli na gear full pen ~53 944$. Czy to się opłaca? A sprzęt na tet samemu wcale tak tragicznie nie jest żeby zrobić, chociaż ciut trzeba się nagrindować, no ale to taki typ gry
A no i 317 tygodni by to zajęło żeby dorobić się na IS takiej kasyxD

Jeżeli lubisz srogi grind i ogółem ciągłe gonienie i rozwijanie postaci to bdo - Nie ma level capa jest co prawda soft cap ale no nie wbijesz “max lvla” nigdy.

Archeage jest super ale polecam priv server ArcheRage - To jedyna gra poza l2 gdzie uważam, że gra na globalu mija się z celem - Trion jest tak zachłanny że pozwola grę na multikontach i pozwala płacić za to żeby być lepszym. Na privie jest totalny zakaz multiacc i nie ma chorych obostrzeń…

W bdo jest zawsze coś do wylevelowania, wbicia, zrobienia i nigdy tak naprawdę nie osiągniesz skończonej postaci w 100%, ma bardzo dynamiczną walkę, jeżeli zależy Ci na byciu w topce w grach to będzie bardzo ciężko natomiast jeżeli chcesz się po prostu dobrze bawić, i traktujesz to jako przygodę to polecam - świat jest piękny, pełny open world nie ma żadnych teleportów i jest nontarget.

Archeage z kolei jest target mmo z wieloma możliwościami rozwoju postaci - Wybierasz z puli klas 3 aktywne których skille możesz dowolnie ze sobą łączyć dzięki czemu można stworzyć unikalne postaci - dodatkowo są ciekawie rozwinięte life aktywności jak możliwość postawienia swojego domku w świecie gry ( nie instancjówka niewidoczna dla innych ) karawany, szybowanie na gliderach i wiele innych, graficznie natomiast przy bdo wysiada. Powtarzam jednak, że w tym wypadku naprawdę polecam priv przez zachłanność wydawcy…

Na dobrą sprawę polecam Ci mimo wszystko pobrać obydwie gdy pobrać i sprawdzić która bardziej Ci leży - bdo to ostatecznie wieczny grindfest i nie każdemu może to pasować.

Biżuteria na PEN jest o wiele droższa od dyndały a kostium najdroższy na dzień dzisiejszy za 179 mln mozna sprzedać nie za 223mln wydając 3400 pereł=34$. Chyba że jest coś droższego o czym nie wiem. Faktem jest że tak czy siak trzeba wydać na nasze lekką ręką 100 tys. zł z okładem na takie zabawy.

Moja opinia jest taka. Można się pobawić lajtowo w BDO i czekać na Ashes of Creation.

1lajk

Głupoty gadacie że nie wiem…

W BDO czekanie na peta to ok bidujesz wieczorem- rano odbierasz
value pack = 2-3 tygodnie
kostium - 1 dzień + łatwo wychaczyc sellerów na czacie… wystarczy sie z takim zakumplować by co miesiąc mieć dostawe kostiumów.

BLACK DESERT NIE JEST TYLKO GRINDOWNIKIEM.
Jest też grą dla osób które absolutnie nie lubią walki i grindu ;; “life-skillerów” czy ludzi podróżujących po morzach a co do mórz to niedługo dostaje aktualizacje “Great Sea” która cały kontent morski będzie wywracać do góry nogami i będzie alternatywą dla ludzi ktorzy wlasnie grindu i walki nie lubią.

BDO jest grą która na te 5-10 lat na pewno będzie dostawała aktualizacje i będzie wspierana. Nie zostanie porzucona…

Na gre nie wydałem ani złotówki.

Nie ma nic w itemshopie co dosłownie po kupnie da ci przewagę nad przeciwnikiem. Jedyne co kupisz przez polaczków którzy nigdy gry nie włączyli uznawane jest za p2w

  1. pety - must have posiadania 5 (możesz bez problemu kupić z marketu za kase z gry, dodano system pre orderu na przedmioty za perły z marketu wiec kupi ci sie nawet jak nie jesteś w grze)
  2. waga - dość przydatne, w grze masa grindu = masa trashh lootu czyli jakis smieci z mobow które ważą, jednak nie jest to aż tak irytujące, gram 4 lata mam wage tylko za loyalities (dostajesz za codzienne logowanie) wiec w sumie mam okolo 900udzwigu i starcza mi to na 1/2h grindu (calosc wywalam na konia rowniez on tez ma udzwig) i potem wracam do miasta naprawiam eq selam wszystko i od nowa)
  3. kostiumy do lify skili, tutaj rowniez tylko wygoda, sa kostiumy ktore zmniejszaja czas gotowania/alchemi lub w przypadku processingu mozesz procesowac przedmioty z magazynu(bez kostiumu musisz miec te przedmioty w ekwipunku) ale to tylko wygoda, co 1h po prostu chowasz przerobione itemy i bierzesz kolejne).
  4. namiot, 5k pereł za namiot w który odpowiada za takie miasto (mozesz w nim naprawic eq, selac trash loot, kupić potki, uzywac magazynu)
    Co większość graczy nie wie, taki namiot mozesz kupic w grze od npc za 7mln NA TYDZIEN i dziala on w 100% tak samo.

Dosłownie całą reszte zdobędziesz w grze, np ludzie narzekają na CRON STONY (zabezpieczenie podczas ulepszania) można je pozyskać z kostiumów za perły w masowych ilosciach, ale kazdy gracz f2p równiez moze je posiadac kupujac kostiumy z marketu które są wystawiane w masowych ilosciach co tydzien.

Przepraszam za wszelkie bledy w interpunkcji ale wybazgrałem to na szybko, polaczki i tak beda plakal ze bdo to gowno bo p2w.

GRAJ I SIĘ CIESZ a przekonasz sie ze nie ma niczego czego nie osiagnie gracz f2p nad graczem p2

2lajki

Graj w cokolwiek daj spokoj p2w to moze przeszkadzac ludziom chcącym byc w top a i tak w top nie bedziesz xd
BDO jest mega fajna gra przeszkadza mi tylko gender lock i troche craft bo jednak nie jest fajny
z kolei AA ? jest mega na officialu jedyny minus to to ze trzeba czasu bo zeby cos miec musisz zrobic wiekszosc daily codziennie tzn eventy czasowe i hiram daily
teraz grałem i w chwile wskoczylem na 6k gsu

1lajk

Zdecydowanie ArcheAge ^

1lajk

MMO już dawno się wypaliło albo priv do zabawy albo jak już to stałe dobre MMO z abonamentem

Teraz jest trochę inaczej dostajesz VP na 2 tygodnie tylko że jak się zalogujesz to się on włącza z automatu i dostajesz z kalendarza kupon na 60% zniżki na vp na miecha to jakieś 20zł

BDO vs Archeage.
Nie czytając niczego wyżej…
BDO bo populacja milion razy większa, o wszystkim dowiesz się z netu i nie będziesz szukał po omacku jak glonojad po dnie akwarium informacji o grze.
Tyle w temacie.