Black desert czy jeszcze warto to kupić?

Ja również pobrałem BDO podczas darmowego weekendu. Wyrzuciłem to z komputera po 30 minutach (20 minut robiłem postać). Jak dla mnie gra jest kompletnie nie grywalna ze względu na ten render. Biegniesz przez wiochę ścieżką, drzewa zmieniają kształty jak do nich podejdziesz, nagle pojawia się 10 metrów od Ciebie jakiś wóz. Widzisz bardzo długą drogę, po czym npc pojawiają się dopiero obok Ciebie. I nie pisz nawet, że mam słaby komputer, bo miałem ustawione 100% gry na maksimum i dalej to występowało. Ta gra może jest ładna, ale na zdjęciu, a nie podczas rozgrywki. Nie wspominając już o autotrackerze, w tej grze nawet biegać nie trzeba. xD

Cóż... Wasze problemy nie moje :D

Black Desert jest fajne, o ile lubisz mega hardcore grind i to najlepiej solo do 60 lvl, mi sie przyjemnie grało ale jak chcesz zarabiać z grindu to musisz mieć 4 pety tier 4, w innym wypadku grindujesz i zbierasz loota razem z petami xD Przede wszystkim na pety trzeba liczyć ponad 1000 zł i mozna sie bawić, dla mnie pvp to kapa. Totalna nuda ale grind miodzio i polecam. I polecam kompa 24/h mieć włączonego z gra w tle, wtedy się zarabia.

Moje pytanie po co wolge zaczyanc rozmowe z Dredzikiem ? To tak jak probowac przekonac ksiedza ze szatanizm jest lepszy od chrzescinajnstwa. Naprawde nie warto....

Nikt mi głupot nie będzie wmawiał. Najwidoczniej wasze blaszaki nawet na tak małym dystansie renderowania mają ogromny problem. Wszędzie mówię i powiem to tu... silnik gry nie jest idealny, ma swoje wady optymalizacyjne, wymaga konkretnego sprzętu jeśli gra ma wyglądać tak jak ma wyglądać. Jak Was czytam to widzę, że macie pretesje do garbatego że ma dzici  proste... cały czas nie doczekałem się tych "NORMALNYCH" gier, które rendreują się kilometrami i wszystko widać z miejsca 

 

Jak masz ochotę jak to wygląda in-real to zapraszam od czasu do czasu na streama.

Tu macie idealny przyklad ... Pokazujecie mu naghranai z jego powtarzam JEGO rozgrywki na ktorym jasno i wyraznie widac doczytywanie a co dredzik pisze

"Najwidoczniej wasze blaszaki nawet na tak małym dystansie renderowania mają ogromny problem" ... Jakim hipokryta trzeba byc zeby oskarazac inych ze maja za slabe kompy (dlatego jest taki render) keidy na swoim wlasnym ma to samo a pisze ze "silnik jest idealny"... To jest poziom uber hipokrates...

Sami twórcy przyznali, że problem z renderingiem JEST, wyjaśnili to tym, że "świat jest otwarty" i takie uroki.

Nie jest to kwestia sprzętu.

To znaczy jak ma się high-endowy sprzęt to jest to trochę mniej widoczne, ale problem leży w silniku gry.

Gra jak dla mnie nie jest ładna. Jest piękna, jak się stoi w miejscu, jak się ruszysz - tragedia (dla tego nazywana jest screenshot-simulator).

Wracając do postu autora:

Jest to gra, która opiera się na grindzie.

Można tam robić inne rzeczy, ale koniec końców wszystko jakoś się z tym grindem mobków na jednym spocie wiąże.

I tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - czy lubisz grindować.

Jeżeli tak, to jesteś w niebie, żadna inna gra więcej Ci nie zaoferuje.

Jeżeli nie - zmarnujesz tylko czas i pieniądze.

PS. Z tego co wiem, to gra kosztuje chyba 5 euro, nie 50 (no chyba ,że chcesz kupić jakąś ulepszoną wersję z bonusami, ale to kiepski pomysł)

Za to Wy jesteście wręcz wszechwiedzący. Zarzucacie grze coś co wprowadzili, bo tak a nie inaczej mogą...

Cały czas powtarzam jedno, od 4 lat gra posiada taki a nie inny system renderowania otoczenia i zastosowała taki a nie inny system vision-range. koniec i kropka, możecie pokazać mi pierdylion filmików z tymi elementami i dalej będę powtarzał to samo... tak to działa taki mają system i tyle. Wybrali go w taki a nie inny sposób, ma on swoje plusy i minusy, a jeśli ktoś pędzi na koniu i wpada w renderowane otoczenie to niech pomyśli nad obniżeniem grafy albo zmianą kompa lub odpuści sobie grę.. i tyle w temacie. Nie ma rzeczy idealnych, jest to autorski silnik przerabiany cały czas - to samo jest w GW2 i pomimo iż są tam instancje, nie przypominam sobie bym z wierzy miasta widział co dzieje się na drugim końcu mapy pomimo iż go widzę :P.

Od 18 postów nikt z WAS nie pokazał mi NORMALEN wg. Was gry, o której tak ciągle piszecie, w której renderowanie jest kilometrowe i idealne, przeciwnika widać jak biegnie na ciebie zanim on jeszcze zdąży się zastanowaić czy jednak PK odpalić czy nie. Jakoś nie widzę tu ani tytułów ani filmików... może dlatego, że gry takiego typu są albo instancjonowane albo działaja dokładnie tak samo jak w BDO, albo posiadają tak zacofany wygląd graficzny, że renderowania otoczenia w promieniu o wiele dalszym od postaci nie wpynie na jakość gry gracza. Paradoks ładniej czy wydajniej.

@T4l4r dziecko przestań, bo kilka postów wyżej wypisałem wady silnika i niezależnie od tego czy optymalizacja była by lepsza czy nie, nie wyobrażam sobie byś miał możliwość wyrenderowania wszystkich npc i graczy w promieniu kilku kilometrów w czasie rzeczywistym przy zmieniającym się otoczeniu zarówno pogodowym jak i oświetleniowym.

@Ammon Z tym grindem to powiedz to tym wszystkim którzy od miesięcy nie ubili moba na spocie, pomijam owce czy inne barany dla materiałów ... ludzie zarabiają na fihingu, huntingu, sailingu, getheringu, processingu i tradingu... nie mają z tym problemów. Zrobili lvl (zazwyczaj 60) i zapomnieli co to jest grind.

Hehe az spadłem z krzesła nie spotkalem jeszcze w życiu takiego czlowieka jak Dreedzik :D a moze spotkałem ale oni byli oplaceni zeby promować gre. Cos w tym jest

Część osób wypowiada się o grze, a nawet w nią nie zagrało dłużej niż godzinę. No cóż, przykre. :-)

Dreedzik, ale co to zmienia, że to była ŚWIADOMA decyzja twórców?

Masz rację, większość gier jest instancjowanych właśnie z powodu takiego, iż ogarnięcie gry online z pełnym otwartym światem jest bardzo ciężkie, o ile nawet niemożliwe.

I właśnie rendering BDO pokazuje co się stanie, jak mimo to twórcy postanowią stworzyć ten otwarty świat.

I nie pisz proszę o tym sprzęcie, bo ludzie z najnowszymi GTXami nie są wstanie zmusić gry do poprawnego renderingu, bo to jest kwestia silnika gry.

Zresztą sam to napisałeś.

W sumie raz piszesz, że to kwestia słabej karty graficznej (przecież gtx1060 jest takie słabe), a raz, że silnika i tłumaczysz, że "inne gry nie mają w pełni otwartego świata"

Jasne, takie TESO, WoW czy FF mają duże, choć instancjowane światy.

Ale szczerze wolę taki pseudo otwarty świat z poprawnym renderingiem, niż w pełni otwarty świat, w którym cokolwiek w otoczeniu zmieni swoją teksturę jeszcze kilka razy, zanim podejdę do niej blisko.

Generalnie to autorowi proponuję spróbowanie najpierw triala gry, bo przecież go ma i dołączenie do redditowego discorda BDO w razie, gdyby miał jakieś pytania.

BDO jest uważane stereotypowo przez środowisko graczy dosyć niefajnie, głównie przez cyrk jaki wydawcy urządzili swoim graczom, ale przez to community jest bardziej zżyte i zdecydowanie pomocne.

Część osób wypowiada się o grze, a nawet w nią nie zagrało dłużej niż godzinę. No cóż, przykre. :-)

Większość osób wypowiada się o renderingu, który jest po prostu żartem.

Wystarczy 5 minut gry, by obiektywne się wypowiedzieć o nim, więc w czym problem.

Część osób wypowiada się o grze, a nawet w nią nie zagrało dłużej niż godzinę. No cóż, przykre. :-)

Przykre jest to ze taki fanboy nie potrafi przyznac ze faktycznie render jest totalnie skopany zwala to na pc gracvyz gdzie na jego nagranaich ma to samo f*ck l;ogic.... W kazdej grze jets render to waidomo ale nie na odleglosci 10 m od postaci w zadnej inenj grze a uwierz gralme sporo nie spotkalem sie z tak slabym renderingiem ... A do co wypowiedzi to wuierz gralem w BDO 4 meisiace i wiem co mowie. Pamietam do dzis jak wjezdzalo sie na koniu do Calpheonu to npc nawet kolo mnie nie zdazyly sie renderowac ( zeby nie bylo placz ze mam zloma i5,8gb ram,1060 6gb wiec plz ... )

@Dreedzik a co do Ciebie moja "panie" moze troche kutury ? ja cie nie obrazalem ... dziecko to sobie mozesz zrobic i wychowac i opowiadac na dabranoc bajki o wpsanialmy renderingu w BDO... A co do gry to taki L2 w momencie wyjscia byl kilerem pctow ale jakos postacie i npc nie renderowali sie 10 m przed graczem...

Ale burze rozpetalem jednym pytaniem.

To tak grałem w wersje trial i nawet nie musiałem kupować klucza bo pobrałem i działało przez 7 dni było to jakiś miesiąc temu. Za dużo z gry nie zrozumialem poradniki są chaotyczne bo gra ma mnóstwo opcji ale nikt nie trafiłem na filmiki które by wszystko po kolei ładnie opisały głównie brzmią tak " by chować konie idziemy do sennego kupujemy klacz i jeździmy " albo " są takie i takie grindy " "by mieć pracowników musisz zrobić piwo " ale nigdzie nie ma dokładnie krok po kroku tego opisanego bynajmniej ja nie znalazłem. No ale gra wydawała się fajna i z biegiem czasu bym się nauczył wszystkiego.

Pracuje w holandi wiec 50 euro to 5h mojej pracy wiec dla mnie to tyle co nic jak potrafię po 10-12 dziennie być w pracy. Szukam gry na wolne wieczorem dni by się zrelaksować. BD wydaje się fajne opcje afk tez są fajne np jak idę do roboty. Grafika hmm nie jest zła wkurza mnie tylko ten rendering npc, postaci. Np. Biegnę droga i wpadam na kartę a widzę niby na 100m dodatkowo wkurza mnie zabijanie ładnych i niewinnych łasic i innych zwiezaczkow no ale to małe minusy jak dla mnie.

Co do tematu bardziej mi chodziło o grywalnosc czy warto inwestować czy zakupic coś innego gdzie jest lepsza rozgrywka/więcej ludzi / Lepsza atmosfera. Czy jednak BD będzie fajna odskocznią. Pogral bym w WoWa no ale przy małej ilości czasu kupować abonament jest bez sensu.

Wyżej ktoś napisał ze musiał bym wydać 1000zl na pety itp. Ale po co jak itp. Nie czaje właśnie tego dokładnie znam ogulniki może wy macie jakiś kanał który wytłumaczy grę krok po kroku?

Aha i dodatkowe pytanie : mam konto w euro jak kupić wogole grę? Nie mam karty płatniczej a zwykła bankomatowa jest gdzieś to opisane?

wystarczy ze zrobisz konto internetowe w holandii jest o tyle dobrze ze od reki to robią

zwykla bankomatowa karta visa starczy. Mozesz tez zaplacic w euro.

jak pracujesz duzo, to zdotuj sobie jeszcze inventory sloty za 60 euro jak CI sie gra spodoba I zostawiac bedziesz Na lowieniu gre to ci sporo zarobi przez czas snu I Te 10-12hr pracy.

Jak wstaniesz, zmienisz tylko sobie wedke 5-10min I dalej bedzie lowic.

wrocisz sprzedasz all Na ah/ do sklepu I bedziesz robil 30milionow za Nic dziennie.

Zbierzesz w miesiac 1b - 1000b I bedziesz mial Na gear, ktory sprawi ze grind bedzie szybki I przyjemny.

A jak juz wiesz czym bys chcial grac to polecam dobic 49.99 nie robic. Q Na odblokowanie 50 I wlasnie kupic Te inventory sloty I lowic rybki.

Na 49.99 nikt cb nie spekuje.

dobijas 49.99 robIsz all q Na inv expansion sloty z zakladki suggested w logu z questami.

kupujesz value packs (15.5% podatku Na ah zamiaat 35%), no I 16 slotow.

kupujesz udzwigi(ale musisz byc pewien postaci). 50/100/150/200 (40euro)

4 pety (40euro)

1value pack 15e(to jest premium)

I teraz tak Na 8h afk potrzebujesz okolo 2x16 dodatkowe expansion sloty Na noc I peace 4x16 dodatkowo (12euro za 1x).

Pety mozesz kupic pozniej, generalnie gra wyjdzie cie 2 dni pracy, ale Na grind pety/udzwig juz bedziesz mial.

Na afk zarobek Na rybach sloty tez bedziesz mial.

w ciagu tego miesiaca jak zarabiac bedziesz Na rybach Na gear Tri, zeby szybko farmic, mozesz pozwiedzac swiat Na tym 49.99 I porobic all questy od stqrtu od nie daja xi expa, tylko contri expa - potrzebnego do life skilli - aka craftu. Dodatkowo troche zarobisz I wbijes title, ktore zwieksza xi Na stale luck do +4, dodasz do tego majtexzki z nagrod za logoeanie I mass stale +5 max do drops.

moj kolega tak zrobil, identycznie. W marcu osiagnal q ten sposob 800m, 3 luck. W kwietniu polowie kwietnia all questy do mediah I od ducha skonczyl, zrobil wtedy 50 q. Mial w tym momencie 1.3b. Kupil boss bronie Na duo I grunila Na PRI wyszedl awakening.

w wieczor dobilismy mu 56.

do konca kwietnia dobil 5, all q w mediah I kupil grunila Na tri I zlote akcesoria na pri Na poczatku maja.

teraz dopiero wrocil, mial przerwe ale lowil nonstop I kupil caly boss set Na duo I zaczal ciupac q w valenci.

ofc mozna inaczej ale on tez duzo pracuje, wiec fishing mu sie najlepiej oplacal, questy daja duzo. Ofc mozna je ominac I robic cooking, ale bonus z +4 luck z title I ilosc CP jest warta. Tylko ze zajmuje to duzo czasu

Chodzi o to że nic nie wiem. Szukam fajnej gry i niewiem czy to dobry wybór szczególnie jak szukam poradników a trafiam na takie filmiki:

Stąd ten temat. próbowałem w revolution online pograć to nawet do 10 lvla nie doszedłem bo gra mnie tak obsypała zadaniami ze się wkurzyłem dosłownie jak bym nacisną przycisk auto i patrzył na nudną rozgrywkę. BD ma fajne opcje ale widzę że coraz mniej graczy. Kupił bym sobie grę za 50 euro i te 50 euro na sloty czy pety i mogę grać. Tylko główne pytanie czy warto. Czy tytuł umrze jak Aion gdzie jednym upem zrujnowali gre. lub jak tibia gdy jednym upem zrujnowali gre (chodzi o upa gdzie zlikwidowali UH a co za tym idzie druida, wprowadzili różdżki lodowe itp.). Załóżmy że BD będę traktował jak F2P jak każde MMO, a te 50 euro co wydam na start to na dodatki typu sloty, konik, pet, vip to czy warto bo gra ma ceny kosmiczne jak dla polaka. a chciał bym dołączyć do jakiejś gildi itp. a nie że za kilkanaście tygodni zostanie 100 graczy oraz 1000 botów.

Skupmy się bardziej na grywalności, ilości graczy itp. Bo skoro przyjmiemy że to model b2p to wole już grać w wiedźmina 3 bo z nikim nawet nie pogadam w BD więc żadnej różnicy a taniej wyjdzie. wydać 100euro na miecha na grę mogę se pozwolić tylko czy inwestowanie 100euro w BD jest bardziej opłacalne przy malej ilości czasu czy np zainwestować 100 euro w inna grę typowo f2p co za tym idzie p2w i być koks na start.

Jak pisałem będę grał z godzinkę dziennie w weekend może parę godzinek. łowienie ryb, tening koni, czy nawet zwykłe bieganie i skilenie wytrzymałości u maga to mnie najbardziej przekonuje. Dodatkowo system walki gdzie nie muszę celować. wbiegam w potwory używam skili i padają. bo jak gram na łóżku (nie mam biurka bo ja na pokoju w holandi) ciężko grać nawet w tibie gdzie trzeba zaznaczać moby.

Podałem wszystkie powody jakiej szukam gry i dlaczego tak bardzo wacham się nad kupnem BD mimo że gra wydaje się być fajna z mojej perspektywy.

P.S. niewiem czy to ważne ale jak czytałem te posty durzo o kompie i grafice jest mówione. Ja gram na Laptopie acer aspire vx 15

procesor i5-7300HQ - 7 generacji

Ram 8GB

Dysk SSD

Karta graficzna GTX1050

Moim zdaniem, nie ma sensu grac e bdo jak nie mass Te srednio 4-5h Na dzien.

komp 24/7 bedzie włączony ale głównie na afk ryby/konie

@Ammon nigdzie nie wspomniałem o karcie graficznej... tak łatwo jest wkładać komuś czegoś co nie napisał.

Sprzęt ma znaczenie ale i system jest taki a nie inny. Renderowanie jest 'bliskie' ale mająć kiepski sprzęt nie będziesz nadążał z renderowaniem przy szybkim przemieszczaniu postaci... to samo będzie jak są lagi na serwie.. które obecnie są codziennie od wydania gry na steamie.

Nie będę się tu przepyachał, wole BDO w takiej wersji ze wszystkimi jego wadami i zaletami niż jakąkolwiek inną grę instancjonowaną czy obecne i przyszłe (zpowiedziane) MMO...

Dajcie ludziom wyrobić własne zdanie a nie zasypujecie każdeo człeka falą wygórowanego hejtu.

@Ammon nigdzie nie wspomniałem o karcie graficznej... tak łatwo jest wkładać komuś czegoś co nie napisał.

 

Sprzęt ma znaczenie ale i system jest taki a nie inny. Renderowanie jest 'bliskie' ale mająć kiepski sprzęt nie będziesz nadążał z renderowaniem przy szybkim przemieszczaniu postaci... to samo będzie jak są lagi na serwie.. które obecnie są codziennie od wydania gry na steamie.

 

Nie będę się tu przepyachał, wole BDO w takiej wersji ze wszystkimi jego wadami i zaletami niż jakąkolwiek inną grę instancjonowaną czy obecne i przyszłe (zpowiedziane) MMO...

 

Dajcie ludziom wyrobić własne zdanie a nie zasypujecie każdeo człego falą wygórowanego hejtu.

Popieram. Niech każdy zagra i oceni po swoich doświadczeniach.

Polecam Grę ;)

Mogę rzucić kluczyk jak ktoś chce ale to na pw xD

A jak komuś się nie podoba to niech nie gra, jego problem, że nie ogarnia.. Nie będziemy płakać z tego powodu i tak serwery pękają od nadmiaru ludzi xD

Jak wstaniesz, zmienisz tylko sobie wedke 5-10min I dalej bedzie lowic.

 

wrocisz sprzedasz all Na ah/ do sklepu I bedziesz robil 30milionow za Nic dziennie.

powiedz mi ile ma w końcu tych slotów w inventory i co musi w nich mieć , że ma z łowienia na afk ze sprzedaży 30 kk dziennie ( minus podatek oczywiście)

pomijam , już poziom fishingu- bo jak piszesz zaczął niedawno więc pewnie nawet nie ma artisana, strój do fishingu , pety ze skilami itp

nowa postac wyciągnęla z łowienia na afk w 1 miesiac 800kk- jak rozumiem teraz ma już wsio na pen?

( i jakoś 800/30 dni to wychodzi raczej 20 kk - no ale już bez czepiania się )