Black Desert czy TES:O ?

Z okazji wyprzedaży na steamie chciałem zakupić sobie jakieś mmo w które mógłbym popykać przez wakacje. Mam tylko jedno pytanie które z wyżej wymienionych jest lepsze?
O The Elder Scrolls Online słyszałem na początku nie pochlebne opinie jednak teraz podobno jest ok. A o Black Desert, że jest to bardzo dobre mmo. Więc które wybrać?

Zależy czego oczekujesz, w BDO po 2 miesiącach dalej będziesz początkującym graczem bez najmniejszych sans na pvp z ludźmi grającymi rok czy dłużej. Eso mi się nie spodobało tak więc się nie wypowiem :stuck_out_tongue:

Nie zależy mi raczej na PvP. Bo nigdy nie należałem do typu graczy którzy od początku dążą tylko do tego by być “Pro pvp”. Zależy mi raczej na grze na której będę mógł dołączyć do jakiejś fajnej gildii i fajnie spędzić czas dążąc do endgame’u.

Jezeli chodzi o BDO to gram 6-8 miesiecy i powiem Ci ze jeszcze nie mam czegos czym moglbym sie pochwalic ;p niby boss set jest ale tri. tri to jest nic. Gra jest nastawiona na grind, powolny grind. w 2 miesiace bedziesz expil na spocie gdzie ludzie co zakladaja konto expia ;p tak jak kolega wyzej napisal pvp. zaczyna sie po roku grania lub 2. xd no chyba ze bd siedzial po 15h dziennie z odrobina szczescia to mysle ze w 6-8 miesiecy bd dawal rade xd ale nie bede sie rozpisywal jezeli chcesz wiedziec wiecej i jestes zainteresowany gra pogadamy na spokojnie na ts’ie podam na pw jak cos. :wink:

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedź. Z tego co słyszę to BDO jest głównie nastawiony ma grind. Dlatego raczej zdecyduję się na TES:O no bo co to za przyjemność spędzić 2 miesiące na grindzie :wink:

Co kto lubi xd Powodzenia :wink:

Możesz zrobić eq bawiąc się tylko w crafting. Nie musisz grindować więcej niż 1h dziennie(by nie tracić buffa 200%)