Black Desert - NOWOŚCI

No właśnie w tej grze nie ma tego co najbardziej lubię czyli trudnego contentu do robienia w party, które by się opłacało robić. No ale wiedziałem o tym zaczynając grę co świadczy tylko o tym, że na rynku mmo nie ma aktualnie kompletnie nic co by swoim poziomem trudności zachęciło mnie i moich znajomych :(

No właśnie w tej grze nie ma tego co najbardziej lubię czyli trudnego contentu do robienia w party, które by się opłacało robić. No ale wiedziałem o tym zaczynając grę co świadczy tylko o tym, że na rynku mmo nie ma aktualnie kompletnie nic co by swoim poziomem trudności zachęciło mnie i moich znajomych 

Mnie tam śmieszy słowo "opłacało" sorki ale taka ma natura... ludziom się nie chce by się opłacało i tak samo jest w BDO i w sumie w każdej grze, a nie sorki w obecnych grach dostaje się wszystko na tacy :P ... obecnie ludzie chcą wszystko już i jak najłatwiej ;]. Nikt nie siedzi w dungach, dlaczego, bo jest za trudno i tyle.. ile kasy się tam zarabia ... cóż sporo :] poza tym drop wisiorka też jest atrakcyjny, już nie wspomnę o quest itemie co dropi, jak się nie mylę szt. kosztuje 3kk u npca ... ale trzeba chcieć :D

Nie chcę wiedzieć jaki będzie płacz jak faktycznie nowe tereny do 70 będą faktycznie tak trudne jak zapowiadają plotki... gdzie trzeba będzie mięć bardzo mocny gear i dobre pt do zabawy tam.

PT się zawsze opłaca tylko trzeba UMIEĆ w pt grać :D pół swoich lvli wbiłem w pt tak samo jak zarobioną kasę.

---------------------------

Wracając do tematu, u nas dziś ostatnie awakeningi... a w korei szykują się do wprowadzenia pierwszego od dłuższego czasu rozszerzenia terenu. Kamasilva w lekko ponad 2 minutowym spocie.

Fajnie, lubie takie leśne tereny :) Pustynia na początku zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale później zaczęła trochę męczyć.

Teraz jeszcze czekać na jakąś prawdziwie zimową krainę ^^ Pewnie będzie taki motyw jak z pustynią, że trzeba będzie się chować przed burzami śnieżnymi i pić jakieś herbaty, by się zamarznąć.

no przeciez po Kamasilvie ktora w korei wychodzui jutro (?) ma byc Dogan czyli sniezna kraina dwarfow i gigantow :)

Fajnie, lubie takie leśne tereny  Pustynia na początku zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale później zaczęła trochę męczyć. 
Teraz jeszcze czekać na jakąś prawdziwie zimową krainę ^^ Pewnie będzie taki motyw jak z pustynią, że trzeba będzie się chować przed burzami śnieżnymi i pić jakieś herbaty, by się zamarznąć. 

no przeciez po Kamasilvie ktora w korei wychodzui jutro (?) ma byc Dogan czyli sniezna kraina dwarfow i gigantow  

Cały ten nowy kontent jest podzielony na 3 tereny, nie pamiętam nazwy ale jedna z nich, ostatnia jak się nie mylę, to totalna zima :D także i tony śniegu się doczekamy - lodowo-śnieżne krainy to chyba mój ulubiony klimat... nie wiem dlaczego :)

Co do daty, to wszystko wskazuje na jutrzejszy dzień w korei, koreańczycy albo podają termin przy filmikach/newsach albo jest to filmik przed patchem a następnego dnia wchodzi patch, maksymalne opóźnienie to tydzień, tak było z awakeningami.

Z tym opłacało miałem na myśli exp ale też gear. Najlepszy się dropi z śmiesznych world bossów z randomowym spawnem. Nie można nawet iść gdzieś pograć bo jak się pojawi to nie zdążysz na niego dojechać. Ja wiem, że Tobie z perspektywy gracza z dużym stażem łatwiej się mówi bo już masz gear a prawda jest taka, że tu musisz mieć gear żeby zdobyć gear :P nie wiem co dropi z tych dungów bo nie mam gearu a jego zdobywanie jest tak monotonne i nudne że zasypiam. Zaraz powiesz, że można zarobić i kupić, prościej ale gdzie tu wyzwanie. Iść na sausany, znaleźć party bo inaczej cie zabiją na hita po czym tłuc te moby do momentu aż zapomnisz po co tu przyszedłeś, proste i logiczne, Hajs się zgadza. Ale gdzie zabawa? Może rzeczywiście gildia jest jakimś wyjściem ale hestem przekonany że ludzie chcący robić coś trudniejszego są koksami z wszystkim na tet a reszta ssie na piratach bo się "opłaca" :)

Z tym opłacało miałem na myśli exp ale też gear. Najlepszy się dropi z śmiesznych world bossów z randomowym spawnem. Nie można nawet iść gdzieś pograć bo jak się pojawi to nie zdążysz na niego dojechać. Ja wiem, że Tobie z perspektywy gracza z dużym stażem łatwiej się mówi bo już masz gear a prawda jest taka, że tu musisz mieć gear żeby zdobyć gear  nie wiem co dropi z tych dungów bo nie mam gearu a jego zdobywanie jest tak monotonne i nudne że zasypiam. Zaraz powiesz, że można zarobić i kupić, prościej ale gdzie tu wyzwanie. Iść na sausany, znaleźć party bo inaczej cie zabiją na hita po czym tłuc te moby do momentu aż zapomnisz po co tu przyszedłeś, proste i logiczne,  się zgadza. Ale gdzie zabawa? Może rzeczywiście gildia jest jakimś wyjściem ale hestem przekonany że ludzie chcący robić coś trudniejszego są koksami z wszystkim na tet a reszta ssie na piratach bo się "opłaca" 

Od tego mam byle jakiego alta by na bosy chodzić :). Bosy też doczekają się przeróbki, częstszy spawn na mniejszych oknach ale nie na wszystkich kanałach, tak to widziałem już na streamie z koreańca.

Czy mi się łatwiej mówi, cały gear mam z zakupów, nic nie dropłem z bosów, nie miałem tyle szczęścia, to samo z bundli, więc na mój gear zapracowałem :].

Co do opłacalności exp to nie idzie się na kontent pt by zdobyć expa ;] w nie jednym mmo, chodzisz na raidy po expa :). Tutaj gear jest rzeczywiście z world bossów, śmiesznych..może armor ale weapony ufff ;] ...

Powiem Ci tylko tyle - bo szkoda na to tego tematu - nie miejta ludzie pretensji do grindownika, że wszystko się grinduje w taki lub inny sposób.. to tak jakbym miał pretensje to np. nie wiem WoWa - strzelam bo nie znam realiów - że muszę chodzić xxx na rajd by zdobyć gear :). Nie starajmy się doszukiwać i wymagać od gry, czegoś do czego w ogóle nie została stworzona i ma całkiem inne założenia. Grajmy w to co się nam podoba, jak ktoś szukał grindownika od xx lat to nie szukajmy mechanik w takiej grze rodem z WoWa, Aiona, Rifta czy innych grach gdzie instancje (dungi, raidy, areny, i inne) wiodą prym w budowaniu swojej postaci. -tak tylko abstrahując: to w tych wszystkich grach chodzisz w PT tylko dlatego, że dungi tego wymagają, w żadnej grze Aion czy Rift - gry w które grałem sporo - nie wymagały bym w czasie lvlowania chodził w PT.. max lvl osiągałeś solo bez niczyjej pomocy ;]

Z tym opłacało miałem na myśli exp ale też gear. Najlepszy się dropi z śmiesznych world bossów z randomowym spawnem. Nie można nawet iść gdzieś pograć bo jak się pojawi to nie zdążysz na niego dojechać. Ja wiem, że Tobie z perspektywy gracza z dużym stażem łatwiej się mówi bo już masz gear a prawda jest taka, że tu musisz mieć gear żeby zdobyć gear  nie wiem co dropi z tych dungów bo nie mam gearu a jego zdobywanie jest tak monotonne i nudne że zasypiam. Zaraz powiesz, że można zarobić i kupić, prościej ale gdzie tu wyzwanie. Iść na sausany, znaleźć party bo inaczej cie zabiją na hita po czym tłuc te moby do momentu aż zapomnisz po co tu przyszedłeś, proste i logiczne,  się zgadza. Ale gdzie zabawa? Może rzeczywiście gildia jest jakimś wyjściem ale hestem przekonany że ludzie chcący robić coś trudniejszego są koksami z wszystkim na tet a reszta ssie na piratach bo się "opłaca" 

dlatego masz dwa kanaly olivia dla nowych graczy gdzie masz przez miesiac 200% expa i bosy ktore bija ludzie bez gearu....hajsy robisz tam kosmiczne.

dlatego masz dwa kanaly olivia dla nowych graczy gdzie masz przez miesiac 200% expa i bosy ktore bija ludzie bez gearu....hajsy robisz tam kosmiczne.

Serio ?? A ja zawsze myślałem, że to kanały testowe i są zablokowane dla graczy.. Co za szok ;o

Z tym opłacało miałem na myśli exp ale też gear. Najlepszy się dropi z śmiesznych world bossów z randomowym spawnem. Nie można nawet iść gdzieś pograć bo jak się pojawi to nie zdążysz na niego dojechać. Ja wiem, że Tobie z perspektywy gracza z dużym stażem łatwiej się mówi bo już masz gear a prawda jest taka, że tu musisz mieć gear żeby zdobyć gear  nie wiem co dropi z tych dungów bo nie mam gearu a jego zdobywanie jest tak monotonne i nudne że zasypiam. Zaraz powiesz, że można zarobić i kupić, prościej ale gdzie tu wyzwanie. Iść na sausany, znaleźć party bo inaczej cie zabiją na hita po czym tłuc te moby do momentu aż zapomnisz po co tu przyszedłeś, proste i logiczne,  się zgadza. Ale gdzie zabawa? Może rzeczywiście gildia jest jakimś wyjściem ale hestem przekonany że ludzie chcący robić coś trudniejszego są koksami z wszystkim na tet a reszta ssie na piratach bo się "opłaca" 

Praktycznie mam zerowe doswiadczenie w BDO, gralem tydzien, moze dwa na koreancu. Wrocilem po dwoch latach by sprobowac swoich sil. Mam Alta sorca na 51, warriora maina na 54 i spoko sprzet. Wszystko z lowienia afk i robienia questow, ktore daja duzo siana, plus kalendarz i eventy, ktore daja losowe itemy. Wystarczy korzystac ze wszystkich mozliwosci jakie daje nam gra, a mozna spokojnie dorobic sie na podstawowy sprzet. Jeszcze nawet nie zaczalem dobrze zarabiac, gram 5 dni i o to moj sprzet ktory pozwala mi spokojnie robic bossy, expic i nawet tluc innych na spocie.
Ps. bede pozniej jeszcze zakladal temat, ale dla graczy ktorzy chca sprobwac swoich sil, gra jest teraz w promocji za 5 euro, korzystajac z mojego kodu, dostajesz ode mnie cenne informacje jak sobie poradzic na samym poczatku. Twoim zadaniem jest tylko zrobienie konta z mojego kodu, nastepnie kupienie gry. Dam Ci wskazowki, gdzie co robic i jak to robic, zebys mogl w ciagy tygodnia zrobic podstawowy set na 50+.

2016-12-21_126500497.JPG

Praktycznie mam zerowe doswiadczenie w BDO, gralem tydzien, moze dwa na koreancu. Wrocilem po dwoch latach by sprobowac swoich sil. Mam Alta sorca na 51, warriora maina na 54 i spoko sprzet. Wszystko z lowienia afk i robienia questow, ktore daja duzo siana, plus kalendarz i eventy, ktore daja losowe itemy. Wystarczy korzystac ze wszystkich mozliwosci jakie daje nam gra, a mozna spokojnie dorobic sie na podstawowy sprzet. Jeszcze nawet nie zaczalem dobrze zarabiac, gram 5 dni i o to moj sprzet ktory pozwala mi spokojnie robic bossy, expic i nawet tluc innych na spocie.
Ps. bede pozniej jeszcze zakladal temat, ale dla graczy ktorzy chca sprobwac swoich sil, gra jest teraz w promocji za 5 euro, korzystajac z mojego kodu, dostajesz ode mnie cenne informacje jak sobie poradzic na samym poczatku. Twoim zadaniem jest tylko zrobienie konta z mojego kodu, nastepnie kupienie gry. Dam Ci wskazowki, gdzie co robic i jak to robic, zebys mogl w ciagy tygodnia zrobic podstawowy set na 50+. 

No wszystko co mówisz się zgadza bo nie masz na sobie praktycznie nic :) nie nazwałbym tego podstawowym sprzętem ale takim właśnie po 5 dniach grania :) Podstawowy sprzęt to według mnie full armor i weapon na DUO i accesory na PRI. To takie minimum co możesz złożyć praktycznie bez wtapiania żadnej kasy.

to ja nie wiem czego oczekujesz, ze dostaniesz full bossa za darmo z daily paczki? Ps, no przeciez mozna dostac za free... Serio, narzekasz, zeby narzekac?

to ja nie wiem czego oczekujesz, ze dostaniesz full bossa za darmo z daily paczki? Ps, no przeciez mozna dostac za free... Serio, narzekasz, zeby narzekac? 

Uspokój oddech i przeczytaj jeszcze raz o czym piszę bo widzę po pierwszym poście, że kompletnie nie zrozumiałeś tematu a teraz tylko mnie upewniłeś w tym przekonaniu :) Ale żeby Cię wyręczyć to powiem Ci, narzekam, że tak łatwo można wszystko zdobyć. Narzekam na to, że gra nie kusi nas niczym by robić coś trudniejszego niż spanie na oklepanych spotach albo niewymagających umiejętności world bossach :)

Z twojej wypowiedzi tak wynikalo... A to co jest na poprzedniej stronie mowi tylko o wyzwaniach dla party. Skoro wiesz, ze tego tu brakuje, po co sie meczysz. Juz w Terze masz lepsze bossy :)

Patch z Pierwszym terenem zawitał do Korei... ciekawsze info z patcha podaje:

- nowy teren posiada kilka głównych spotowisk z mobami dla lvlu 58+

- wprowadzono nowego konia, nazwijmy go pegazem, można go dostać z przerabiania 30 lvlowego konia T8, oczywiście potrzeba specjalnych itemów itd... :) ale wszystko in-game.

- nowa biżuteria:

Nak’s earrings.

Basic stat: +5AP, additional damage on Kamasylvian +3

For every enhance, +2 AP, +1 DP, additional damage on Kamasylvian +1.

Oczywiście jakieś tam eventy i poprawki, zmiany w systemie lvlowania koni, będzie się to inaczej nazywać by móc potem tego pegaza dostać...

Jest szansa, że wraz z tym terenem kara na expa po 60 zostanie ściągnięta i przeniesiona na jakis 62/63 lvl. 3 nowe spotowiska zaczynające się od 58 są idealnym miejscem na wbijanie 60+ to samo zresztą jest na pustyni :P .

z koreanskich patch notesow:

" Mansha goblin’s ancestor Manshaum will appear in the forest, and the priest will use heal skills, so small party is recommended. "

i wlasnie z komentarzy koreanskich graczy wychodzi ze to sa party grind spoty wiec dla mnie na plus :D

solo grind spoty w mmorpgu nie powinny istniec :)

Też właśnie preferuje granie w party, ale od 56 do 58 expiłem solo i jakoś, to poszło. 59 lvl na obecnych mobach za uja nie wbijam xd

Moze gdybyśmy dostali revamp spotów na Valencii, to bym się skusił ^^

revamp ? po kiego grzyba...

to kwestia gearu... im lepszy tym szybciej, im szybciej tym więcej.. takie ilości teraz kasy mogę przynosić że głowa mała, byliśmy dla testu w Akhman Temple we 2... w 30min zarobiliśmy na łepka 1.5kk a moby padały bardzo wolno.

Teraz w Kamasilvie masz spoty tylko pod PT gdzie dropią smieci po 50k za szt... nie dropi tego dużo ale tak w stosunku 1 do 15 zwykłych śmieci i będzie szło zarobić też...

No i elegancko ^^


http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/127262-the-margoria-expansion-comes-to-black-desert-online-january-25/

Może mi ktoś wyjaśnić dokładnie o co chodzi z tym Fame ? jak podnosi pkt itd ?