Black Desert - podejście numer milion

Właśnie robię chyba milionowe podejście do BDO. Nie wiem co mnie tak ciągnie do tej gry, ale non stop siedzi mi na bani, a porzucałem ją już wielokrotnie.
Proszę, dajcie mi jakieś rady jak mam zacząć i co mam robić, żeby znowu nie odbić się od ściany.
O mnie:

  • gracz tanków
  • lubię zarówno PVP jak i PVE, najlepiej bawię się na raidach i dungeonach

Całe bdo to jest solo kontent tanków w tej grze nie ma tzn. są Nova succesion, Guardian succesion, Valykria Awekening. Ale tak na prawdę obrony praktycznie tyle samo co inne klasy. Niby dodali grupowy dungeon ale na nim ludzi nie ma!
Po co się męczyć jak jest Star End?

… jest jeszcze Shai, która chyba najlepiej sprawdza się w roli tanka. Zadałbym pytanie co sprawia, że kolega z gry odchodzi? BDO to gra nastawiona na indywidualny rozwój. Jeżeli Ty czegoś nie zrobisz, to nikt tego nie zrobi za ciebie. Jest jakiś tam wysokopoziomowy rajd, a tak poza tym Miru, gdzie można w party poexpić. Są jeszcze wyprawy na wold bossa Vella, gdzie płynie się wspólnie z jakimiś ludzi. Postrzegam BDO jako grę, gdzie gracz sam sobie stawia cele i sam do nich dąży, natomiast inni gracze są w grze obecni i są dodatkiem. BDO ma świetną grafikę, świetny movement, fajną budującą klimat muzykę, walka non target z prawdziwego zdarzenia, serwery są ziemniaczane więc pvp to zasada, kto pierwszy kogo przewróci, bo powalenie przeciwnika równa się zwycięstwo. No i to tyle ode mnie, gra jest mega czasochłonna, więc pytanie też… czy masz dużo czasu na grę?

Odinstalowanie jest w miarę szybkie, P2W syf.

2lajki

gdzie jest niby p2w oprócz value packa?

1lajk

Chyba żartujesz, temat poruszany setki razy, poszukaj sobie.

1lajk

No to raczej Black Desert online to nie jest gra dla Ciebie.
Jak chcesz chodzić tankiem na dungeony, to zagraj w WoWa, FF XIV, ewentualnie ESO. Tylko pytanie z ciekawości ----- co w takim razie Cię do niej ciągnie? Może nam spróbujesz zdradzić?

A co do P2W - w ogóle mi to nie przeszkadza. Rozumiem że większość ludzi tutaj, jest na to uczulona, więc nie zamierzam się nabijać czy cóś. Po prostu mi P2W nie przeszkadza, bo dla mnie to tylko jeden ze sposobów na to aby być lepszym.

W grach jak w życiu ----->
Jeden ma skilla, drugi ma czas, trzeci ma znajomości, czwarty ma kasę, piąty ma brzydką żonę, a szósty ma z pozostałych pięciu polewkę. Takie życie i tyle.

1lajk
  1. Zastanów się czy to gra której szukasz, bo z opisu to raczej szukasz typowego questownika. Fakt, gra ma świetną walkę której nie mają inne gry… ale co jak “magia” pryśnie? Może dlatego właśnie się odbijałeś? Nie zniechęcam, ty wiesz najlepiej, tylko mówię co by się zastanowić :smiley:
  2. najlepiej zacząć na sezonie z powodu szybszego progresu. Obecnie jesteśmy w połowie sezonu, sezon kończy się 1 grudnia bodajże, więc jak się sprężysz to zdążysz jeszcze “ukończyć” sezon. Gra cię pokieruje co i jak.
  3. jeśli chodzi o klasy to przy tworzeniu postaci masz filmiki pokazujące skille - wybierz klasę bazując na tym co ci się podoba wizualnie, bo spędzisz z tą postacią setki/tysiące godzin.

" * gracz tanków

  • lubię zarówno PVP jak i PVE, najlepiej bawię się na raidach i dungeonach"

@TrueMaloSilny ma rację, więc coś mi się wydaje, że znów się odbijesz od BDO. Może zamiast tego spróbuj Elyona. Masz dungi, PvE i PvP, tanka, podobny klimat i fun z gry

Jak Ci bardzo zależy żeby mieć spokojne sumienie że próbowałeś - to zapraszam do mnie na discord, pogadamy i coś Ci tam pomogę w decyzji.
Może tym razem odbijesz się od gry na dobre. :wink:

A ja tam polecam BDO, fajna przyjemna gierka, grasz kiedy chcesz, robisz tyle ile chcesz, co chcesz, bez problemowa gra :stuck_out_tongue:

2lajki

Znam całą masę gier i trzy pozycje wymiatają wszystko co jest na rynku. I niby rynek się rozwija, pojawiają się nowe tytuły, a ja wszystko porównuję do ArcheAge Unchained, Black Desert Online i War Thunder. I stwierdzam, że są najbardziej rozbudowane i najlepsze na rynku.

Ja w BDO żyję w dużej mierze nowym contentem i pozyskiwaniem nowej wiedzy.
Teraz mamy cały dwór do umeblowania wraz z ogrodem, craft , questy, NPC

https://www.naeu.playblackdesert.com/en-US/News/Detail?groupContentNo=2033

ps
Na początku rozpocznij postać sezonową i wykonuj jak leci wszystkie questy duszka z zakładki main i sezonowy Black Spirit Pass. Potem przejdź do zakładki suggested i rób to co jesteś wstanie. Znajdź sobie też Polską gildę.