Black Desert umiejętności itd

Witam zacząłem niedawno grać w Black Desert klasą Tamer. Zastanawiam się jak to jest z umiejętnościami itd w tej grze. Do kiedy i jak można resetować umiejętności itd.
Prosilbym o wszystkie porady, które mi pomogą zeby nie “zepsuć postaci” w sensie np. rozdać źle umiejętności a potem stracić możliwość ich resetu.

Czegoś takiego jak “zepsucie postaci” praktycznie nie ma, bo obojętnie jak byś nie wydał punktów będziesz w stanie farmić moby, tylko że wiadomo, pewnych skilli człowiek nie używa, więc chciałoby się odzyskać punkty.

Generalnie to do wbicia 56 lvla (czyli możesz mieć max 55.999% lvl) możesz resetować skille jak często chcesz, choćby co 5 sekund. Zaleca się eksperymentowanie ze skillami do 55 lvla, dobicie jak najwyżej się odważysz i zresetowanie skilli biorąc tylko 1-2 najlepsze + pasywki, bo na 56 odblokowujesz awakening i/lub succession, a to są zupełnie nowe drzewka skilli, a pula punktów wspólna.

Od 56 lvla możesz je resetować tylko przez specjalny item zwany “armstrong skill guide”. Ten item często można dostać z różnorakich eventów, za dzienne logowanie, czy jako nagroda za wykonanie questa. Ciekawostka : za zrobienie awakeninga na swojej postaci masz gwarantowany armstrong skill guide na 1 dzień, co pozwoli ci przez 24h zmieniać skille jak ci się podoba. I jest to item który aktywuje się dopiero gdy go użyjesz, więc warto się pomęczyć na 55 i dobić końcówkę 56 z jak najmniejszą liczbą zużytych skill pointów (ale też bez przesady, 1 lub 2 skille powinieneś mieć żeby móc potem questa zrobić), bo w takiej sytuacji tą książkę można sobie zostawić na później, kiedy już odkryjesz z jakich nowych skilli korzystasz, a jakich nie używasz :stuck_out_tongue:

Dodatkowo armstrong skill guide idzie kupić za loyality points w IS. Dostajesz 100 loyality za zalogowanie się danego dnia, więc w najgorszym przypadku jakiejś totalnej epidemii możesz po prostu logować się i “naprawić” postać.

Jakby się tu dało zepsuć postać… ciekaw jestem ile osób by się zorientowało o tym że ma zepsute postacie po 600 godzinach i ile z tych osób by wróciło expić od nowa xD

dodatkowo możesz zrobić drugą postać i na niej też da radę dostać amstrong skill guide.