Black Desert Warto ?

Witam. Chciałbym zobaczyć wasze opinie na temat BDO , jak to wygląda pod względem Pay2Win i wydawania realnej kasy , jak jest z populacją teraz i jak was wciągnęło ? :slight_smile:

P2W Nie ma. Jedynie musisz doliczyc około 40 euro za zwierzaki co podnoszą loot i tyle nie musisz ich odrazu kupywac.
Reszta za co płacisz to za wygode :slight_smile:

1lajk

Da się zdobyć te pety za golda w grze ?. Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o wygląd postaci (kostiumy itp) też można kupić za gold ?.Nie chodzi o to , że jestem żydem czy coś , ale po prostu kręci mnie czyste zdobywanie itema w grze , bo kupno za kase to już tak inaczej…

Możesz je kupić za trochę golda. Jak chcesz to napisz do mnie na discordzie: Argonside#9128

Jeśli tylko lubisz grind i grę nastawioną na niego w na prwadę sporej dawce + PVP to pewnie, że watro.
Jeśli ktoś szuka rozbudowanego PVE, Dungeonów, rajdów itp to oczywiście się rozczaruje Jeśli chodzi o P2W to nie musisz wydawać nawet złotówki (gra ostatnio miała promkę, że po wbiciu 50 lev jest za darmo co zajmuje jeden wieczór przy kawie).
Strój, pety można bez problemu kupić na Markecie a Ci co Ci będą wmawiać, że łooo Panie miliony monet musisz wydać aby grać to chyba nigdy gry nie odpalili.

Da sie kupić za golda w grze ale to jest duże rng. Jednego peta chce kupić okolo 4000 ludzi jesli ktos go wystawi na sprzedaz to sie losuje pomiedzy tymi 4000 ludzi. Ja kupuje peta raz na 2 tygodnie kosztuje on 50kk wiec troche poczekasz zanim zaczniesz kupowac je za gotowke. Mozesz biegac i podnosic recznie lub w party z gildia i wtedy oni podnosza za ciebie. Ostatnio czesto biegam z nowymi osobami i pomagam w expie i zarabianiu kasy. Wiec wszystko da sie ugrac

Oczywiście, że wszystko da się ugrać w tej grze, lecz jeśli nie będziesz tracił systematycznie pieniążków to ktoś kto je wydaje będzie w cholerę przed tobą, a ty nadal się będziesz bawił klepiąc moby całe dnie z nadzieją, że coś osiągniesz w tej gierce. Prawda jest taka, że jeśli chcesz coś osiągnąć to albo stracisz połowę życia albo wywalisz w cholerę hajsu i tutaj nie jest mowa o kilku stówkach, tylko dużo więcej. Zagraj, a sam się przekonasz o czym mówię. Większość tutaj wypowiadających się dobrze o BDO to są typowe fanboje tego produktu, albo durnie, którzy stracili dużo hajsu to aż im żal się źle wypowiedzieć na temat tej gierki. Każdy rozsądny wie, że jest tutaj P2W, lecz tak szczerze to serio polecam samemu sprawdzić, bo lepiej coś zobaczyć na własne o czy niż słuchać jakieś denne wypowiedzi na forum. Tak na koniec powiem, że prócz ESO, WOWA, Finala, POE i starszych gierek, które jeszcze żyją i dają rade jak TIbia czy Rune Scape to nie ma nic ciekawego aktulanie w MMO, większość to krapy na które szkoda czasu. Sprawdź BDO ! Pozdro

Ja dopiero zaczynam przygodę więc się nie wypowiem ale jeśli nie sprawdziłeś a jesteś zdecydowany na dluuuugą grę to chyba jedna z najlepszych opcji. Szukam MMO od długiego czasu. Gdyby nie fakt że nie mam budżetu czy kilkudziesięciu godzin tygodniowo bdo byłoby idealne. Grac i tak raczej zamierzam z braku innych odpowiadających mi propozycji. Ewentualnym przełomem (na co licze) może być astellia online.

@1616588911797399
Astella Online przełomem pod jakim względem? Moim zdaniem to kolejny mmorpg dla Casuali w dodatku gra kładzie bardzo duży nacisk na system którego nienawidzę, chodzi o system “kompana” przez całą grę chodzi obok Ciebie jakaś wróżka czy inne ustrojstwo i to ma być niby wisienka na torcie w tej grze.

Z gier które są obecnie na rynku polecam ArcheAge ostatnio wszedł mega fajny Update zmieniający rozgrywkę pod względem zdobywania EQ. Dzisiaj wchodzi jego kolejna część, ludzi na serwerach pełno wszyscy wracają itd. Ogólnie widać bardzo duży przyrost graczy.

Mówisz o ESO… w ESO grałem naprawdę sporo czasu… nie mam nic do gierki , ale tam też jeśli nie kupisz ESO + to jest problem z ciągłym bieganiem do npc i banku / dropa itemów na dungach dostępnych tylko z DLC nie mówiąc o crafcie… Każda gra ma plusy i minusy. ESO + nie kupiłem z tego powodu , że czasem nie gram kilka dni ponieważ pracuję i nie mam jak. Nie mam nic do ESO , ale nie wszystko złoto co się świeci.