Blade and Soul i jego PVP

Cześć.
Kolega ma to blade and soul to może sobie zgram ale mam pytanie.
Jak tam jest z tym pvp, jest coś oprócz 1vs 1 i 3vs3? Coś trochę większego jakieś battlegroundy czy otwarte pvp. Ogólnie system walki nawet fajny ale pvp jest dla mnie najważniejsze w mmo

tylko w 1v1 i 3v3 masz równa walkę (ten sam gear) na pozostałych grasz w swoich rzeczach wiec osoba nowa ginie na jedno uderzenie

No dobra ale jakie są te inne tryby. W większości mmorpgów grało się w swoich rzeczach i nowy zdychał na strzał. Rozwiniesz coś?

np zajmowanie punktów gdzie walczysz 6v6 Beluga lagoon filmik z pvp

a jest coś trochę większego koło 10 vs 10 albo mass pvp?

mass pvp bywało kiedyś , na 4 albo 5 lvlu wybierasz frakcje i gdy masz założony strój frakcyjny możesz zabijać wrogą frakcje kiedyś grało się w ten sposób na terrorach poźniej na plainsach ale obecnie tego niema

Heh. Uporządkuję trochę to wszystko bo sam już nie wiem o co tu chodzi mimo że grałem w BnS.

  1. mamy do wyboru open pvp, areny i battlegroundy :
  • open pvp wystepuje tylko wtedy jeśli obaj gracze założą stroje przeciwnych frakcji, obecnie praktycznie wymarłe bo było całkowicie niezbalansowane i w zasadzie bezcelowe.
  • areny, czyli duele, czy walki w małych drużynach (2-3 osoby), statystyki dostaje się odgórnie, wiec gear nie ma większego znaczenia, liczy się czysty skill. Chyba najlepsza rzecz w grze - cały system walki BnS opiera się na pojedynkach : kontry, uniki, doskoki, odskoki, bloki, chwyty, przebicia bloków…
  • battlegroundy, bodajże walki 6 vs 6 czy tam 10 vs 10, gear działa normalnie, walki są strasznie chaotyczne, legenda głosi że są ludzie którym się ten tryb podoba, niestety takich nie spotkałem. Największą bolączką jest to że CAŁY system walki był projektowany wokół walki 1 vs 1 (czy to z mobami, czy bossami, czy graczami) i o ile to błyszczy na dungeonach, raidach czy duelach tak mass pvp nie istnieje… co najwyżej seria pojedynków.

Podsumowując : polecam 1 vs 1, czy ewentualnie 3 vs 3, ale odradzam jakiekolwiek większe masówki, zwyczajnie walka wtedy nie sprawia satysfakcji. Jednakże warto ze względu na same duele - tutaj gra ma chyba najlepszy system walki wszechczasów. Gra się nawet przyjemniej niż w mortal kombaty czy tekkeny :stuck_out_tongue: