Blade and Soul? Prędzej Bots & Spam

Hej, cześć,

Obecna sytuacja jest iście groteskowa. Gra spadła na psy... NCSoft nie jest w stanie poradzić sobie z falą tysiąca botów, które codziennie napływają na wszystkie serwery zarówno NA/EU jaki KR. Dzięki nim cała ekonomia serwerów legła w gruzach, gdyż ceny jednych rzeczy poszybowały hen wysoko a z kolei inne przedmioty są nic nie warte. Boty występują wszędzie. Expią sobie spokojnie od 1 do 50 levela przy okazji farmiąc esencje, materiały do craftingu i przede wszystkim walutę. O PvP nie wspomnę, gdyż tam Boty to praktycznie codzienność. Gracze na każdym szczeblu zmagają się z nimi i co gorsza nie zostały podjęte żadne kroki, aby się im przeciwstawić. NCSoft praktycznie nie robi nic. A to nie wszystko co obecnie się wyprawia. Od ostatniej dużej aktualizacji występuje masa błędów z serwerami. Setki graczy skarży się na ogromne opóźnienia rzędu nawet 15 sekund. Pingi sięgające 300-800ms bądź nawet crashe gry czy notoryczne DC'ki.

Mało tego - optymalizacja leży na samym dnie. Ludzie osiągają 3-15fpsów na high-endowych komputerach.

NCSoft zamiast podjąć jakiekolwiek środki czy napisać oficjalne oświadczenie czyści forum ze wszelkich niewygodnych tematów o botach, problemach i udają, że problemu nie ma.

A nie wspominam o tym, że boty nawet są na forum, gdyż często zdarzyło się, że całe forum było zawalone w chińskich znaczkach i innym spamie.

Smutno się robi, gdy wyczekuję się na grę przez długie lata i ma się wobec niej ambitne plany a koniec końców niekompetencja i chciwość firmy sprowadza grę prosto na śmietnik.

Co wy o tym sądzicie? Czy to koniec BnS?

Być może,w najgorszym wypadku skończy jak metin (bez urazy),a ze spadkami fps to kwestia osobista tzn.sterowniki etc. Na swoim leciwym GTX 560 Ti wyciskam spokojnie na ultra 60fps a w dungach min.45 :)

Co do botów na PvP to masz stare informacje, bo od ubiegłej środy boty zniknęły, znajomi, którzy rangę wbijali nie spotkali ani jednego, gdzie wcześniej do ~1700 elo 90% pvp było na destro boty. Nie zmienia to też faktu, że na EU wersji nie było botów powyżej 1700 elo. (trafić na takiego to prawie cud), na NA ze względu na ich skilla(albo pingi botów) te dobijały do ~1900 elo. Co do ceny soulstone'ów, które to boty farmiły to jest teraz płacz, że są drogie. Co do pingów, problem często związany jest z portami, jeżeli ktoś nie wie jak to naprawić (trzeba sporo pisać z support'em) to może użyć programu typu WTFast. Co do spamu ja rzadko ostatnio go widzę.

Żeby nie było za fajnie to też nie podoba mi się bierność NCsoftu, ale czekam, gdyż grając nawet w takiego WoW'a gold farmerzy to normalność. Najbardziej wyczekuję poprawy klienta pod względem optymalizacji, gdyż przyzwyczajony jestem do stałych 60 fps'ów. Mam high end'owego PC'ta i na BW i soulstone plains mam z włączonymi ludźmi ~30 fps'ów, a bez ~45 fps'ów, więc źle nie jest, ale czekam na poprawki.

W takim Aion'ie czekałem kilka lat na pozbycie się botów i się udało, zobaczymy jak będzie tutaj.

Nie, nie jestem fanboy'em BnS, w ogóle żadnej gry, ale grałem w masę MMO i wiem jak wygląda rzeczywistość.

Sad but true, NC soft ma gdzieś czy ktoś boci, najlepszym przykładem był Lineage II, bot na bocie stał po prostu

Hej, cześć,

Obecna sytuacja jest iście groteskowa. Gra spadła na psy... NCSoft nie jest w stanie poradzić sobie z falą tysiąca botów, które codziennie napływają na wszystkie serwery zarówno NA/EU jaki KR. Dzięki nim cała ekonomia serwerów legła w gruzach, gdyż ceny jednych rzeczy poszybowały hen wysoko a z kolei inne przedmioty są nic nie warte. Boty występują wszędzie. Expią sobie spokojnie od 1 do 50 levela przy okazji farmiąc esencje, materiały do craftingu i przede wszystkim walutę. O PvP nie wspomnę, gdyż tam Boty to praktycznie codzienność. Gracze na każdym szczeblu zmagają się z nimi i co gorsza nie zostały podjęte żadne kroki, aby się im przeciwstawić. NCSoft praktycznie nie robi nic. A to nie wszystko co obecnie się wyprawia. Od ostatniej dużej aktualizacji występuje masa błędów z serwerami. Setki graczy skarży się na ogromne opóźnienia rzędu nawet 15 sekund. Pingi sięgające 300-800ms bądź nawet crashe gry czy notoryczne DC'ki.

Mało tego - optymalizacja leży na samym dnie. Ludzie osiągają 3-15fpsów na high-endowych komputerach.

NCSoft zamiast podjąć jakiekolwiek środki czy napisać oficjalne oświadczenie czyści forum ze wszelkich niewygodnych tematów o botach, problemach i udają, że problemu nie ma.

A nie wspominam o tym, że boty nawet są na forum, gdyż często zdarzyło się, że całe forum było zawalone w chińskich znaczkach i innym spamie.

Smutno się robi, gdy wyczekuję się na grę przez długie lata i ma się wobec niej ambitne plany a koniec końców niekompetencja i chciwość firmy sprowadza grę prosto na śmietnik.

Co wy o tym sądzicie? Czy to koniec BnS?