Blade and Soul w 2019?

Grałem w BnSa niedługo jak wyszedł, pograłem z pół roku i zostawiłem (sprawy prywatne, w gre fajnie sie ciągle grało). Warto wracać do niej po takim czasie? Dużo sie pozmnieniało? P2W nie zabiło gry?

Zmieniło się w sumie wszystko, a to, czy warto wracać najlepiej oceń sam :stuck_out_tongue:

Krótka wersja: Nie, nie warto wracać do martwej gry.
Długa wersja: W przeciągu ostatniego miesiąca z Blade&Soul odszedł Producent gry Johnatan Lien a dzisiaj tj. 02.03.18 odeszła również “Community Manager”, która nijak wykonywała swoją robotę - Liinxy.
Ponadto z “teamu BnS” odeszły również inne wysoko postawione osoby a to jednak nie jest zbyt dobrym znakiem dla całej gry.
Niedługo tj. 13 marca ma wejść spora aktualizacja, która dosłownie wywraca cały system PVE i PVP a w tym balans (nieistniejący) między klasami do góry nogami - tzw. Awakening. W wielkim skrócie jest to rework wszystkich klas postaci oraz ich umiejetności. Na wersji Koreańskiej przyjęte to zostało z wielkim sceptycyzmem i z wieloma błędami a pomimo tego NCSoft usilnie przepchnął patch i jak zwykle łata błędy i balansuje i tak niezbalansowane skille klass.
Optymalizacja w tej grze nieistnieje, ale na tę przypadłość cierpi większość gier postawionych na Unreal Engine 3. Możesz mieć komputer z NASA a i tak Twoja gra będzie chodzić na 20-30 fps podczas Dungeonów czy Rajdów. Nie pomoże ustawienie wszystkiego na minimalną wartość, gdyż najwyczajniej w świecie nic to nie daje. Dopiero stosowanie zewnętrznych proramów typu BnSBuddy może trochę pomóc by wycisnąć dodatkowe fpsy, ale o komfortowym graniu bez zacięć/przycięć ogólnie pojętego stutteringu zapominij. A, zapomniałbym jeżeli grasz w jakąkolwiek grę i masz ping rzędu powiedzmy 30-50 to w BnS z automatu dolicz sobie +100, gdyż serwery postawione są w Texasie i netcode poprowadzony jest w ten sposób, że lagi to chleb powszedni a im masz większe szczęście i mniejszy ping tym o wiele wiele większy DPS wykręcisz.

Pay2Win istnieje cały czas i inwestując odpowiednią ilość gotówki możesz w kilka dni mieć high-endowy ekwipunek o którym zwykły nawet hardcorowy grindownik spędzający po 17h na dzień może tylko pomarzyć. Ponadto masz kwartalny event polegający na wydawaniu pieniędzy w celu szybszego pozyskania materiałów na zasadzie loterii - Trove. W wielkim skrócie im więcej wydasz $ tym mocniejszą będziesz miał postać i możesz grindować te same dungeony dzień w dzień po kilkanaście razy przez rok a i tak nawet w połowie nie dogonisz ludzi, którzy wydają krocie na tę grę.

Spójrz ponadto na wynik kwartalny Blade&Soul i zobaczysz niesamowity spadek w zarobkach dla NCSoft co wiążę się z tym, że mnóstwo graczy opuściło Blade&Soul z wyżej wymienionych przyczyn.

5lajków

Nie, w samej rozgrywce nie zmieniło się prawie nic. Doszedł tylko kontent - to oczywiste - ale cała mechanika została ta sama.
Nie wiem tylko czy jak byłeś to były już HMLVL czyli ‘elitki’ skillów.

BnS to obecnie najlepszy F2p obecnie. A że diasy sobie możesz kupić … trudno :).

Dla mnie największym minusem w BnS jest to, że każdy pro gracz ma milaird altów na PvP i zajmują całą drabinke top. Jasne możesz być lepszy ale niestety potrzeba sporo czasu i mega neta żeby coś ugrać. Zawsze się da ale jest to troche irytujące

Mega neta ? Co to za nowa teoria. Trzeba mieszkać w Azji, gdzie serwery są zlokalizowane to jest lepiej z pingiem i tyle.

Jednak samo PvP jest chyba najlepsze ze wszystkich MMO jakie grałem.

1lajk

Wiedziałem, że gra się sypie, ale że odszedł Johnatan to już mnie powaliło :smiley:

To że Johnatan odszedł i Linxy(dzisiaj) nie oznacza, że gra już długo nie pociągnie.

To że za pieniądze możesz kupić golda i co każdy event wypuszczane są nowe lootboxy nie oznacza dla Ciebie brak zabawy z tego co gra oferuje, a jak masz ból że nie jesteś w topce na PvP(pomijając fakt z altami) albo na Solo Dungeonach to powinna być twoja indywidualna sprawa.
Premium oraz inne rzeczy do kupienia w Item Shopie nie oferują dodatkowych statystyk do twojej postaci ani żadne inne bonusy.
Zobaczymy co się stanie za kilka tygodni jak wiadomo przy dużych patchach zawsze był zapowiadany stream na twitchu, jeżeli bedzie to oznacza nowego producenta i nowego CM, jeżeli nie, to będzie to oznaczać ze samo NCsoft(te z Korei) będzie decydować co umieszczać na serwerach EU/NA, że tak się wraże, to będzie prawdopodobnie ostatnia szansa dla tej gry.

Jak się nie uda przywrócić ruchu na serwerach( chodz zawsze można znaleść party na dunga i na Weekly train czy na najprostszy raid w tej grze) to bedzie po ptakach.

UE4 zapowiadane jest na ten rok dla wersji Koreańskiej,miało być do konća 2018 ale zostało opóźnione z powodu mobilnych gier NCSoftu, wiadomo jak nie ma rąk do pracy przy nowych produkcjach to wykorzystuje się własne zasoby na maksa oraz każdy deweloper na rynku dbający o “płynność finansową” musi zadecydować czym się zajmujemy na pierwszy ogień.

Moim zdaniem NC$OFT ładuje całą moc przerobową w mobilki, gdyż można na nich dużo i szybko zarobić.

Po co ludzie wy komentujecie i piszecie o rzeczach jak pojęcia nie macie. Ping zawsze był doliczany +100 ale to jest ping tylko w pixelach bo jeżeli masz ping 50 to pokazuje 150 ale i tak masz 50. A serwery stały i pewnie dalej stoją we Frankfurcie dla EU. Ja sie nie dziwie że JOnatan odszedł bo poziom głupoty i dziecinady kierowany w jego strony ze strony community przechodził ludzkie pojęcie.

Zgadzam się. Ping w BnS dzieli się ok. /3 i otrzymujemy realne ms.

Moim zdaniem warto, 13 marca wchodzi kolejny większy update gdzie każda klasa dostanie 2 specjalizacje z nowymi talentami do wyboru które całkiem ładnie wpłyną na rozgrywkę (tak, już to wiadomo - od połowy roku bodajże jest to już na koreańskim serwerze).

A co do topki, że niby kazdy ma po 12 altów… cóż, złej baletnicy przeszkadza i rombek spódnicy. Jakbyś był dobry to byś się do topki dostał, ale jak widać nie jesteś i nawet gdyby odjąć te wszystkie alty i tak nie byłoby cię na tej liście. Przy czym oczywiście to nie twoja wina, to wina gry, innych graczy i całego świata, bla, bla, bla - było to przerabiane setki razy przy lolu gdzie co drugi gracz z silvera uważał się za prosa, który utknął w silverze tylko dlatego ze zawsze dostaje noob team :stuck_out_tongue:

1lajk

Sorry leszczu jestem top15 I tej granicy nie przeskocze jasne że wina skilla jednak gdyby koleś nie miał 14 altow byłbym 2 :slight_smile: dlatego polecam zasięgnąć wiedzy z gry i jej problemami jak zmienia pvp rewardy to nie będzie tego problemu wtedy nie będzie sensu trzymać altow na drabince jeszcze rozumiem z 2 bo im wyższy rank tym dłużej się czeka ale bez przesady

1lajk

Top 15 :joy::joy::joy::joy: weź daj mi jakiś dowód bo to chyba zaszczyt że wgl mogę Ci odpisać :joy::joy::joy:

3lajki

Odpowiedź debilowi żeby zrobił z siebie większego debila gratki za utrzymywanie poziomu forum.

Kto tu trzyma dobry poziom nazywając osobe której wgl nie znasz " leszczem"