Bland & Soul w 2019 to jeszcze zipie?

Chciałem pograć i spróbować tej gry ale szukałem jakichś informacji po forum to wszędzie ludzie piszą, że nie da się grać przez brak optymalizacji. Prawda to? Ciągle nic nie jest w tym kierunku poprawione?
Interesuje mnie też jaki content ma ta gra na endgame.

Może zacznij od poszukania informacji na własną rękę najpierw, wiesz google, yt te sprawy i polecam popracować nad poprawną polszczyzną.

Hej, z optymalizacja jest tak se (spadki z 160 do np 80) ale gra sie fajnie
p2w jest lekko odczuwalne ale prawde mowiac da sie grac i bez tego jak znajdziesz ekipke ;D (a cenny tez nie sa z kosmosu 150 zl masz wszystko w tym tez konto premium na 90 dni) My ze znajomymi zaczelismy przgode kilka dni temu podbijamy wlasnie pod 60 lvl ale bd robic zaraz po 60 nowe alty wiec serdecznie zapraszam do kontaktu pw jak masz ochote z nami troszke pograc
Od razu mowi tez ze lepiej 18+ lat albo przynajmniej te 16 od biedy ;/ i duuuuzo dystansu i tolerancji czarnego humoru bo u nas tego nie brakuje (zarty ze wszystkiego od zamachow po głupoty w towarzystwie ludzi 21-27 lat)

1lajk

a i fajnie jak wezmiesz wardena bo nam buffa brakuje tego xd (to nie obowiazek ale bd chrzest mial na wojownika morz i oceanow pogromce hekaru)

To zależy jakie fpsy tolerujesz. Gra aktualnie chodzi dobrze tylko skaczą fpsy. Grając nawet sam nie stąd ni zowąd na chwile fps spadają do 20 lub nawet poniżej w zależności jaki masz komputer i z powrotem wraca do poprzedniej wartości. Pokazów slajdów już nie ma. Kiedyś faktycznie na word bossach fpsy spadały do 6 przez zbyt dużą ilość osób nawet i na najlepszych sprzętach. Jednak teraz nie ma word bossów XD Czy raczej nie trzeb już z 30 osób by takiego ubić. Na rajdach niektórzy też mieli problem z małymi fpsami ale po zmniejszeniu ilości osób z 24 na 12 w rajdach jakoś już nie słyszałem o problemie zbyt niskich fpsów. Czasami coś zgrzyta z jakimiś programami/antywirusami i z niewidomo jeszcze z czym. Sam miałem taki problem, że po formacie i czystej instalacji BnS działał idealnie ale po instalacji innych programów/gier w BnSie miałem gigantyczne spadki wydajności. Sama nvidia experience potrafi bardziej zaszkodzić niż pomóc, co było właśnie w moim przypadku.

Czyli trochę poprawili, trochę problem obeszli czyli da się grać. Ogólnie gra zacna jeśli nie spinasz się by być top i masz czas by grać regularnie.

1lajk

No na WB już FPS nie spadają, bo w to już prawie nikt nie gra xD 150zł (50zł miesięcznie) wolałbym już zainwestować w jakieś lepsze gry mmorpg.

Nie warto grać w Blade&Soul. Mógłbym napisać rozprawkę na ten temat z przeróżnymi argumentami, ale gwoździem do trumny okazał się patch z ubiegłego wtorku, który to dosłownie zniszczył całkowicie rozgrywkę. Pomijam oczywiste sprawy jak potworna optymalizacja, ogromny nacisk na Pay2Win i wydawanie setek euro by móc osiągnąć lepszy gear (lub spędzanie codziennie 12h na 12 postaciach jeżeli nie chcesz wydawać kasy). W ostatnim patchu zniszczyli grę poprzez:

  • podniesienie poziomu trudności dungeonów a zarazem obniżylio około 50% golda i inne nagrody. Czyli musisz robić znacznie więcej za znacznie mniej.
  • podwyższając limit “Daily Challenge” do 8 - musisz zrobić zdecydowanie więcej dungeonów by otrzymać MNIEJSZE nagrody niż przed tym update
  • wprowadzając setki błędów i bugów, które nie zostaną naprawione w najbliższym czasie
  • Nietestowane patche, które w głównym założeniu są zbugowane.
  • Notoryczne okłamywanie graczy, podawanie fałszywych informacji a następnie wymyślanie dziecinnych wymówek by usprawiedliwić swoją niekompetencje.

Mógłbym wymieniać dziesiątki przykładów, ale niech przykładem dla Ciebie będzie to, co dzieje się obecnie na ich oficjalnym forum. Polecam przeczytać wszystkie niedawno powstałe tematy oraz zapoznać się z opiniami graczy. Ponadto polecam zerknąć również na reddit/bladeandsoul gdyż tam wylewa się fala krytyki oraz dyskusji na temat ostatnich patchy i decyzji NCSoftu/NCWestu w stosunku do graczy. A wisienką na torcie niech będzie fakt, że najwięksi YouTuberzy opierający swój content na Blade&Soul również zajęli stanowisko względem ostatnich wydarzeń i nie pozostawili suchej nitki na NCSoft/NCWest za kierunek w jakim zmierza ta martwa już gra.

1lajk

Nie warto, ta gra jest czystym p2w. End game jest taki ze starego contentu nikt nie robi a na nowy wymagaja takiego lvl gearu ze nowych tez nie wezma i jestes w potrzasku. PvP nawet aren 1v1 juz malo kto gra.

1lajk

Po części nie zgodzę się:

  • Podniesienie poziomu? Musisz być naprawdę słaby skoro to odczuwasz, bo ja nie ma problemu z bossami w dungeonach i nie odczuwam różnicy, a mam dopiero hm13
  • Limit dzienny podwyższyli do 8, ale co z tego? Nie musisz wszystkich 8 robić, a to normalne, że im więcej daily tym lepsze nagrody. Poza tym co za problem, po to sa dungi, żeby je robić, a później płacz, że nie ma co robić.
  • Pomijając spadki fps’ów nie zauważyłem innych błędów.
    Przesadzasz z patchami zbugowanymi, nie trafiłem jeszcze na żadne bugi przy patchach.

Ludzie z reddit nie są przykładem dobrego obiektywizmu, więc nie należy z tej strony sugerować się opiniami.
Gra już martwa? Jakim cudem skoro serwer jest non stop zapchany od graczy i nie ma problemu, aby znaleźć kogoś na dungeon lub pvp.
Co prawda na jeden tag match czekałem 5 minut, ale to był pojedynczy przypadek.

Ogólnie dalej warto wrócić, ale faktycznie gra ma problemy z spadkami fps i p2w, ale można wymienić walutę do IS za golda. Tylko trzeba tego golda wyfarmić, a i na to są sposoby. Trzeba tylko czas poświęcić.
Po zrobieniu głównego story i pomarańczowych historii masz juz hm 11 a nawet 12 i już podstawowe legendarki.

Nie jest jeszcze czystym p2w.
Stary end game jest nie warty do robienia, więc nikt tego nie robi, bo nie warto. Z nowym end game też nie mam problemów, chodzę na daily i dungi na mój hm aktualnie hm13 i jeszcze ani razu nie zostałem wyrzucony z party.
Na pvp areny nie mam problemu znaleźć kogoś do walki kilkanaście sekund szukanie i przeciwnik znaleziony i to wcale nie ten sam.

  • Podniesienie poziomu trudności dungeonów, które de facto jest błędem i nie powinno mieć miejsca gdyż w oficjalnym patchu i na streamie zapewniali o OBNIŻENIU poziomu trudności celem wprowadzenia “easy mode” dla nowych graczy by Ci mieli łatwiej w zrobieniu dungeonów. Wyszło jak zwykle.
    Sam z łatwością clearuje najnowsze dungeony na Hard Mode i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Ponadto czyszczę ET 1-3 co tydzień dlatego nie sądzę bym mógł określić się mianem “słabego gracza”. Jest to zwyczajnie niesprawiedliwe dla całego community, że zapowiadają wielki patch a w rzeczywistości robią coś odwrotnego i nie przyznają się do błędu twierdząc, że tak miało być od początku a mówili co innego.
  • Limit dzienny podnieśli do 8 i w tym momencie musisz robić większą ilość zbugowanych dungeonów by dostać GORSZE nagrody niż przed tym patchem. Czyli musisz włożyć więcej wysiłku by dostać mniej. Gdzie tu sens?
  • Nie natrafiłeś jeszcze na żadne bugi przy patchu? Może dlatego, że masz HM13 i jesteś dość świeży. Nie bez powodu weterani tej gry skarżą się na ostatni patch i doskonale zdają sobie sprawę z grobowej sytuacji w jakiej ta gra obecnie się znajduje.
    Gra jest martwa. Znalezienie dobrego party na F8 graniczy z cudem i wymaga mnóstwa czasu by móc pobiegać dungeony a nie wspomnę że znalezienie grupy na Hard Mode graniczy z cudem.
    PvP jest niezbalansowane i również martwe. Wyfarmić golda w momencie gdy przez ich decyzję nagle ze wszystkich źródeł masz -50%? Jestem ciekaw Twojego sposobu na farmienie golda z chęcią posłucham ile wyciągasz na dzień :stuck_out_tongue:
1lajk

Napisałem, to co zauważyłem lub myślałem, że jest tak, a nie inaczej.
Może to też być spowodowane, że mam jakby nie patrzeć mały HM i jestem dość świeży, więc jeszcze nie chodzę na te lepsze instancje/dungeony, więc też nie mogłem odczuć spadku nagród.
Możliwe, że przesadziłem i napisałem zbyt subiektywnie.

1lajk

Nowym graczom jest trudniej zdobywać golda i materiały na ulepszanie ekwipunku niż weteranom. To fakt.
Jesli chodzi o dungeony to od Shadowmoor w dól nie maja już mechanik Enrage i można smiało je robić. Przycisk LFP NIE BOLI ale niektórzy wolą "zebrać lepszych graczy " bo uważaja że dungeon to powinno się "przeleciec " a nie zrobić.
Faktem jest też ze amerykanie okłamali społeczność jeśli chodzi o ostatni patch(easy mode dungeonów) albo jest jakieś spięcie między NCSoft a NCWest i się nie dogadali, ale kto to wie.

W Daily Challenge za wykonanie określonej ilości dungeonów z listy można otrzymać dodatkowe nagrody( min. 2 dungeony max 8 dungeonów). Dla nowyh i stałych graczy optymalna liczba dungeonów to 4 a za 6 i 8 mozna otrzymać nagrody potrzebne dla weteranów więc nowy gracz nie ma się o co martwić.
Poza tym gra MMO z grindowaniem, powinna zajmować czas aby osiągać jakiś cel. Producent gry umożliwia kupienie premki czy materiałów(ulepszaczy) ?
Wina modelu biznesowego i graczy że zaczęli pracować(mogą nie mieć też czasu tyle co inne dzieci :slight_smile: ) i mogą dowolnie wydawać pieniądze gdzie chcą i ile chcą(:smile: ) oraz to ze trzeba utrzymać serwery i pracowników co by nowy kontent się zgadzał.Poza tym B&S nie jest tytułem AAA więć jakoś musi zachęcić graczy( tytuł jest F2P). Lepsze gry wymagają kupna gry oraz opłate abonamentową co miesiąc.

Optymalizacja jest słaba bo gra jest na UE3 więc jest na razie słabo ale NCSoft obiecał wypuścić update silnika gry na UE4 więc może warto grać i zostać, zobaczymy.

Reddita nie polecam, ze względu ze na ogromy hejt ludzi takich jak PanCore co wiecznie są nie zadowoleni. Różnica między graczem P2W a F2P musi być aby zachecać do kupowania rzeczy z IS bo jak można było zdobyć najlepszye EQ poprzez grind to by nikt nie zajmował się wydawaniem pieniędzy, a nie o to chodzi w tytułach F2P.

I na koniec, każda firma będzie chciała zarobić jak najwięcej(patrz afera w LoL-u i patronami) .

Da się zarobić bez takiej polityki.
W ESO wydałem ok. 2 tysiące na przedmioty wyłącznie kosmetyczne bo gra nie oferuje nic co by dało przewagę (nie kupiłem ich dlatego, że nie miałem wyboru - zrobiłem to bo lubię jak mój awatar wygląda kozacko).

Jeżeli sądzisz, że trzeźwe spojrzenie na obecną sytuację w BnS można nazwać “hejtem” to nieźle mnie rozbawiłeś. Powołam się na kilka stanów faktycznych, które to zobrazują osobom trzecim mój hejt i jak to wszystko w BnS ma się dobrze.

  • patch jest zbugowany od swoich podstaw i do tej pory nie zrobiono nic poza okłamywaniem graczy i wodzeniem ich za nos by poprawić sytuację.
  • trwający event - Trove - polegający na kupowaniu kluczy za realną walutę by następnie móc losować (hazard) przedmioty, które następnie można kupić za walutę w grze (gold)
  • notoryczne okłamywanie graczy przez NCWest poprzez podawanie fałszywych informacji, nietestowanych patchy oraz dodatkowych ukrytych zmian o których nie informują graczy
  • odcięcie graczy FreeToPlay od możliwości dalszego rozwoju postaci poprzez ograniczenie im dochodu golda/materiałów z dungeonów + utrudnienie ich poziomu w związku z wprowadzeniem mechanik, które wipują.
  • UE4, który jest marchewką na kiju dla graczy twoje pokroju, którzy myślą, że warto zostać i czekać, bo może będzie lepiej - spoiler - nie będzie. Jeżeli NCSoft nie potrafi poradzić sobie z poprawnym wprowadzeniem aktualizacji to co będzie w momencie przesiadki na całkowicie nowy silnik?
  • Forsowanie graczy zarówno nowych jak i starych do wydawania gotówki na coraz to nowsze “tiery” wyposażenia gdyż źródła pozyskiwania materiałów w grze są mocno ograniczone i nie można w rozsądnym czasie uzbierać na upgrade ekwipunku.
    ( polecam zapoznać się z wyliczeniami jedno z użytkowników reddit przedstawił rozpiskę w której to by uzbierać na trzy kamyki dla zwierzaka największego poziomu (tier3) należałoby grać na 12 postaciach przez 2 lata dzień w dzień :stuck_out_tongue: )

To ze na najlepszym EQ możesz zburstować prawie wszystko to jedno a granie na średnim EQ dla zabawy to drugie. Ty już tego nie rozumiesz dlatego szukasz dziury w całym. Jak już napisałem wszceśniej :

  • GRA Z GIRINDEM POLEGA NA GRINDOWANIU ,
  • Model gry umożliwia kupowanie wszystkiego z eventu Trove od początku powstania tej gry,
    -NIKT I NIC MNIE NIE FORSUJE ( ani innych graczy) DO WYDAWANIA PIENIĘDZY,
  • Nie bawię się w wyliczenia, nie interesuje mnie to;
  • Jeżeli nowy silnik graficzny jest jak marchewka na kiju to na tej samej zasadzie działa zdobywanie EQ, proste jak drut.

Można od czasu do czasu tu zerknąć bo wydaje się mi się dość interesujące:

Najpopularniejsze gry mmo w korei

Raporty finansowe NCSoftu - Polecam drugi kwartał

Jak jest napisane w raporcie 2 sekcji stary Lineage zaliczył 142% (kwartał do kwartału)wzrost ze względu na wersje Remastered oraz na zmianę systemu monetyzacji. Jeżeli taki stary tytuł odniósł sukces finansowy to na pewno zrobią to samo z B&S, bo Koreańczycy potrafią liczyć pieniądze i wiedzą ze przynajmniej w Korei to im się opłaca. Czy NA/RU/EU dostaną UE4 będzie zależeć od ilości przychodów.

Nie wiem gdzie jest ten patch “zbugowany od podstaw” bo jak narazie gram od kiedy go wprowadzono to nie natknąłem się na nic nadzwyczajnego. Jednynym mankamentem tego patcha jest kłamstwo dotyczące poziomu dungeonów.

Pograłem trochę i świetny jest ten system walki i poruszania się chyba nie widziałem nigdzie nic lepszego :blush:

Mam pytanko tutaj nie ma max lvl tak? Cały czas się ekspi?
Ogólnie jakiś housing, crafting rozbudowany? Jakieś inne zajęcia oprócz ekspienia?

60 lvl max potem masz HM 30 lvl max (malo kto ma 30hm prawie nikt)
Craftingu chyba nie ma zbiera sie materialy na ulepszenia tylko
PvP raidy to raczej glowna zabawa w tej grze ale i to starcza na dlugi godziny wdg mnie