Bless/GW/TESO/WoW/Aion

Witam. Ostatnio stwierdziłem że chce odpocząć trochę od realnego świata, a nie grałem w nic od wieków. W FPS jestem słaby, gry offline mnie nudzą. Także wielki powrót do MMORPG.

Także co polecacie, dlaczego i czy są tu jakieś gildie, które pomogą wprowadzić? :slight_smile:

Płacić za wowa 90zl/miech to dla mnie dużo. Szczególnie że nie mam dużo czasu na granie więc prędko nie zajde do poziomu żeby kupować token za gold. Więc raczej odpada.

Bless stał się ostatnio f2p, dlatego jest dla mnie najbardziej interesujący bo w ogóle go nie znam.

Mam podstawkę do TESO, jednak gra solo mnie zanudziła.

W GW grałem ostatni raz w czasach gdy podstawka przeszła na f2p także za dużo o tym nie wiem.

Aion podobno zmienił się na lepsze po ostatniej aktualizacji. Nie wiem, nie grałem z rok :slight_smile:

Czekam na wasze zdanie :))

Takie małe sprostowanie. WoW kosztuje coś koło 45zł miesięcznie.
Co do reszty z tego co napisałeś mam identycznie - singlówki mnie nudzą, dawno nie grałem w żadne mmo, fpsów nie lubię itd. Jednak MMO z tego co zauważyłem również przestają być dla mnie, bo do jakiego bym nie wszedł ostatnimi czasy to poexpie trochę i spierdzielam - albo mnie nudzi, albo mam na tyle mało czasu, że odstaję od reszty i odechciewa mi się grać.

Jeśli miałbyś podobnie w przyszłości, albo po prostu chcesz spróbować czegoś innego niż mmorpg to polecam karcianki (w szczególności MTG), moby (w szczególności LoLa) lub hns-y (w szczególności PoE). Jedyne typy gier które mnie zatrzymują na dłużej obecnie, szczególnie biorąc pod uwagę pracę, obowiązki domowe itp. przez co mam ograniczony czas na grę. W powyższe gry mogę pomóc się wdrożyć jeśli ktoś chce.

O gw2 napisalem tutaj dosc obszernie w jednym poscie:

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Oh to nie wiedziałem, że WoW tak bardzo staniał. Właśnie też miałem od jakichś 2 lat przestój z mmorpg, bo przestało mnie to interesować. Teraz mam czas gdzie chce zostać na chwilę po prostu kimś innym i mieć “internetową rodzinkę”.

Karcianki mnie nudzą, szukam jakiejś akcji. Moby podobnie, wkurza mnie również to, że nie wolno przerwać w trakcie.

Gry jak POE to ciągły eksp. A ja oczekuję jakichś wypraw, śmiechu ze znajomymi i historii. :slight_smile:

Po twoim treściwym i szczegółowym opisie zdecydowałem się zagrać w GW2. Jak stoi teraz cenowo? Do kiedy opłaca się grać na podstawce?

Dodatki do gw2 sa w roznych cenach w zaleznosci od sklepow i czasem promocji dlatego nie jestem w stanie tego nawet sledzic takze musial bys na wlasna reke poszukac.
Co do grania na podstawce to smialo mozesz wbic 80 lvl i zrobic personal story (inne dla kazdej rasy z roznymi drogami przebiegu zalezne od wyborow) ktore zakonczy sie rozdzialem Victory or Death. Po zakonczeniu tego rozdzialu zostaniesz nawet poinformowany ze to koniec vanilli.
Oczywiscie zakup dodatkow nie musi byc chronologiczny gdyz dodatki sa oddzielnymi contentami i w zaden sposob nie sa od siebie zalezne. Co wiecej miedzy dodatkami istnieje cos takiego jak Living World Season czyli linia fabularna (czesto z nowymi mapami) ktora laczy historie w jedna calosc. Chronologicznie gw2 jezeli chcial bys miec wszystko wyglada tak:
Vanilla -> Living World Season 2 (kompletna paczka to ksozt 1280gemow: https://wiki.guildwars2.com/wiki/Living_World_Season_2_Complete_Pack) -> Heart of Thorns -> Living World Season 3 (paczka 960gemow: https://wiki.guildwars2.com/wiki/Living_World_Season_3_Complete_Pack) -> Path of Fire -> Living World Season 4 (sezon nie zakonczony nie ma kompletnej paczki jedynie poszczegolne sezony)

Z mojego punktu widzenia oprocz dokupienia dodatkow, ktore mozna smialo kupic dopiero pozniej jak sie wbije juz 80 lvl i zakonczy personal story poniewaz nie posiadanie dodatkow w zaden sposb nie czyni naszej rozgrywki bezużyteczną, polecam dokupic LWS 4 a dokladniej interesuje nas chapter: Daybreak gdzie jest najlepsza i najwydajniejsza mapa do zdobywania golda - Domain of Istan. Wowczas za zdobyty gold mozna dokupic reszte LWS.

Na marginesie epizody LWS sa darmowe dla kazdego kto od jego premiery az do premiery nastepnego epizodu LWS lub dodatku zaloguje sie do gry takze warto to zrobic.

A tutaj masz co daje kazdy rodzaj konta:

Jeśli wybrałbyś Aiona to byłbym chętny. Grałem w to kiedyś, ale niezbyt długo, więc wiedzy nie mam na temat tej gry dużej, ale jest ciekawa, więc jak będzie z kim grac to chętnie się wtajemnicze. Tylko ja dużo czasu nie mam, więc raczej preferuje grę wieczorami i weekendy. Jak coś to pisz.

Włsnie wskoczyla promocja na dodatki:

https://www.guildwars2.com/en/news/guild-wars-2-path-of-fire-50-off-sale/?fbclid=IwAR1GYBWGH4-kBXr1p416E-Y1EpjsqtPrjOXDyYD2NL9mfQYqSIZnHC7hI3I