Blizzard - cyrk na sali

Temat niejako tyczy się samego Overwatcha, więc dlatego wrzucam to tutaj.

To, co odwala ta firma to ostatnio jakiś żart. Do tej pory przymykałem oko na to, że pobieram jakiegoś patcha, gdzie na ich stronie nie ma nawet informacji o tym, co to za aktualizacja (mimo że czasem potrafi być wielkości ~3gb). Dzisiaj po prostu nie wytrzymałem - słyszałem o evencie, ale to, co się odwaliło, to śmiech na sali. Pierwsze co, to widzę to:
ov

Trochę śmiechłem, ale pomyślałem, że to pewnie jakaś podmiana plików + ten cały event. Niestety, z mojego dysku uciekło kolejne 8GB miejsca (czyli faktycznie coś tam się podmieniło XD). No cóż, niech się pobiera. Odpaliłem Tibię, żeby coś pobiegać na spotach, lagi sprawdziłem - nic nie zamula zbytnio, więc ruszam. I jebs, coś mi przycina, komp jakieś zawiechy dostaje. Tyle dobrego, że nie byłem na hardkorowym spocie, bo bym się wyjebał jeszcze. Patrzę i nie mogę uwierzyć:
cyrk

Może nie mam procesora z najwyższej półki (bo to poczciwa i5 4460), ale kurde. Niech chociaż mi napiszą w tym kliencie, że gra się pobiera i od razu podmienia jakieś pliki / instaluje, a nie Ja mam “pobieranie”, myślę że jest git, biegam sobie w innej gierce, a w międzyczasie dzieje się tam jeszcze 1000 innych rzeczy. Tym bardziej, że w innych grach nie mam takich problemów. Patche w takim BDO elegancko się instalują, a Ja robię masę innych rzeczy i nawet tego nie odczuwam.

Najlepsze jest to, że wkurwiony już wchodzę na ich stronę, a informacji o patchu (co się tam pozmieniało, co dodali) nie ma. Zajebiście. Według mnie powinni dostać karnego kutasa, za lecenie w chuja. Nie wiem jak w innych ich grach, ale tutaj z informacją swoich graczy potrafią po całości zjebać. Taka moja lekka dygresja na ten temat. Dajcie znać, czy też was to irytuje, bo jestem cholernie ciekawy tego, bo może tylko Ja mam z nimi problem i czepiam się jakiegoś gówna.

Innymi słowy “mam drewniany komputer i słaby internet, cyrk”. Informacje o aktualizacji masz na stronie, więc nie wiem jak Ty tego szukałeś: https://playoverwatch.com/pl-pl/game/patch-notes/pc/#patch-45544

Aktualizacja jest ogromna + event + skórki, animacje zagrania, wszystko - więc nie dziw się, że tyle waży. Co do zużycia procesora, to zazwyczaj gry aktualizujące się z poziomu launchera przeciążają go w ten sposób, identyczna sytuacja jest jak aktualizują się gry na steamie, więc nie rozumiem o co właściwie cały płacz.

hmm nie wiem pracuje w domu przy grafice w tle puściłem update i nie miałem żadnych problemow z tym wiec jednak myślę twoje drewno trochę zbyt suche ^^

Wyraźnie napisałem, że przy innych grach nie spotkałem się z czymś takim. W League of Legends przynajmniej jest zaznaczony proces pobierania jak i samej instalacji. A steama używam, owszem - bez problemu wszystko działa. Tutaj takie cyrki się działy przy samym pobieraniu, co sugeruje to, że klient nie pokazuje wszystkiego i wprowadza ludzi w błąd. Co do samych aktualizacji, to faktycznie - przeoczyłem wpis, ale nie zmienia to faktu, że w momencie wprowadzenia patcha, często tych informacji nie ma jeszcze dostępnych.

Co do samej wielkości patcha, który jest wielkości samej gry - dodano tylko jeden tryb, więc dziwna sytuacja. Można było spodziewać się czegoś więcej.

Skoro u Ciebie WoW zajmuje 13GB to chyba grasz na vanilii. Legion ponad 50GB zajmuje.
Nie koloryzuj i nie próbuj na siłę szukać winnych.

2lajki

Blizzard ostatnio zmienił sposób pobierania i teraz pobiera Ci się patch ze sporym wyprzedzeniem by w dniu premiery dodatku czy patcha gracz był gotowy
Dlatego tez nawet jak ci wyskoczy patch z np: 5 GB do pobrania to na stronie o tym nie przeczytasz bo do patcha jest np: jeszcze z miesiąc czasu
no i sparwdz lepiej swój komputer bo ja kiedyś przy i5 miałem 5% zuzycie procesora a nie 100%.

2lajki

Ale on pisze o Overwatch…

Pobieranie z wyprzedzeniem dotyczy wszystkich gier blizzarda

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, która rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Tak też myślałem, że mogą być to patche z wyprzedzeniem, choć nie zmienia to faktu, że trochę irytująca sprawa. Co do samego zużycia, to tylko takie akcje na battlenecie - przyjrzę się dokładniej temu przy kolejnych aktualizacjach.

Nie wszystkie łatki pobierają się z wyprzedzeniem,a ta zajmuje więcej niż sama gra.

Nie wiem w czym problem. Ogólnie u mnie z procesorem i5-7600 zużycie nigdy nie przekroczyło 8% z włączonym update agentem. Poza tym kolego, internet masz do dupy. Serwery z których pobierają się aktualizacje Blizzarda są doskonałe i nigdy nie miałem poniżej tych 15-17 MB/s a downloadu mam w granicach 90-100 mb.
Komputer drewniany i internet do dupy. Blizzard tu nie zawinił.Nowy%20obraz%20mapy%20bitowej%20(2)
Nie jest to żaden powalający wynik ale zapewnia komfort pracy i zabawy i jest to moim zdaniem absolutne minimum zważywszy, że czasy w których albo dzwonisz albo masz internet minęły i takie łącze jest tanie jak barszcz.
Lepiej dołożyć parę groszy i zrobić upgrade zamiast szukać winy tam gdzie jej nie ma.

A w czym tutaj zawinił mój Internet? Wytłumacz mi to, bo najwyraźniej próbujesz mnie zmieszać z błotem. Nie podałem specyfikacji komputera, więc tekst o drewnianym kompie możesz sobie koło tyłka wysmarować. Jakbyś dokładnie przeczytał temat, to byś wiedział, że Twój procesor to raptem 100 zł różnicy między moim, gdzie sprzęt składałem 2 lata temu. Zresztą nie widzę powodu do upgrade kompa, na którym gram na full detalach w full HD w takiego Overwatcha. Jak chcesz się chwalić swoim Internetem, to idź do innego tematu, bo tutaj Cię nikt nie prosił o to. Napisałem również wyżej, że przyjrzę się temu problemowi, bo na innych launcherach takich sytuacji nie mam, więc musi być coś na rzeczy z Battlenetem.

Śmiech z ludzi piszących, że patch 13gb jest wielkości samej gry. Nie pamiętam ile lat temu ostatnio wyszła gra ważąca 13gb. Teraz wszystko waży 30gb+ minimum.

Mam ten sam procesor i on po prostu już nie daje rady. W wielu grach mam użycie pod 100%. Na lapku mam i7-4710HQ i tam użycie jest na poziomie ok 10% przy blizzardzie i patchach.

1lajk

Przed patchem Overwatch zajmował ~14 GB (różnie w zależności od ilości zainstalowanych języków), po patch’u, który u mnie zajmował 14.5 GB folder z grą waży 14.1 GB. Patch ważył tyle ile gra dlatego, że Blizzard przepakował pliki, aby przyszłe łatki były mniejsze i łatwiejsze do wdrażania.

1lajk

No u mnie Overwatch ma 21.1 GB, gdzie pobierałem 1 język - chyba, że samo coś się pobrało XD