BlizzCon 2023 - Wasze przewidywania

Cześć wszystkim,
BlizzCon zbliża się wielkimi krokami, wobec tego pomyślałem, że można podyskutować na temat naszych przewidywań. Wiadomo, że podczas tej imprezy Blizzard zawsze ogłasza nowe gry, dodatki do nich lub nowy content, czy inicjatywy. Nie inaczej będzie na pewno i tym razem. Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat tego co może zostać zapowiedziane i dlaczego. Można też rzucić śmiało nieco groszy o tym, co chciałoby się zobaczyć (nawet jeśli się w to wątpi).

Wszyscy znamy PR-owe wpadki Blizzarda, kontrowersyjne decyzje oraz kondycję ostatnich tytułów/dodatków. Proszę, by nie dyskutować o tym w tym wątku. Za parę dni będzie na stronie dość newsów o Blizzardzie, więc będziecie mieć gdzie wylewać swoje żale, ale do dyskusji zachęcam również nie-fanów Blizzarda, który w wyżej wymienionym temacie mogliby mieć coś ciekawego do powiedzenia.

Pozwolę sobie zacząć. Moje przewidywania:

  • Dodatek do World of Warcraft (retail). Nie wiem jaki, o czym i nie będę wymyślał. To chyba najbezpieczniejszy bet. Nie przewiduję nowej klasy, ale możliwe, że pokuszą się o 1-3 nowych specjalizacji do istniejących klas. Myślę natomiast, że będzie to powrót Allied Races w nieco innej formie/nazwie jako ras neutralnych, dostępnych dla obu frakcji i wymagających odblokowania. Jak co dodatek trzymam też kciuki o housing lub/i guild housing.
  • WoW Classic+. Czyli dalszy rozwój WoW Classic vanilla lub WotLK nieidący ścieżką retaila, czyli wersja historii w której nie nastąpiły kolejne wydarzenia. Coś o czym się mówi już jakiś czas i wyraźnie widać zainteresowanie takim formatem. Myślę, że podstawą projektowania takiego dodatku byłoby raczej dodawanie nowego contentu, bez zmieniania i wyrzucania do kosza poprzednich mechanik, tak jak często miał to w zwyczaju robić retail. Wątpiłbym szczerze w nową klasę, czy może nawet rasy, choć coś takiego jak nowa klasa unikaalna tylko dla Classic+, niebędąca w retailu mogłaby być pomysłem tak samo ciekawym jak i kontrowersyjnym.
  • Nowa gra survivalowa: Wiele osób o tym zapomina, ale Blizzard pracuje nad tym już od pewnego czasu i jest duża szansa na to, że to może być ich duża niespodzianka tego wieczoru.
  • Nowa gra strategiczna 4X: Bardziej pobożne życzenie niż prawdziwe przewidywanie, ale ten gatunek gier właśnie przeżywa renesans, a Blizzard lubi robić swoje wersje tego co modne. Uniwersum Starcrafta byłoby to świetnym naczyniem do wypełnienia przy tworzeniu takiego tytułu. Niestety ten gatunek też nie jest taki “monetyzowalny”. Jeśli miałbym być szczery, bardziej przewiduję “strategiczną” grę mobilną z otwartym światem ala Rise of Kingdoms, które są dość zaawansowaną już ewolucję przeglądarkowych gier typu Plemiona. Bardziej oparte na współpracy wielkich sojuszy niż zręcznościowym pojedynkom z Arclight. Wiemy, że Blizzard pracuje nad kilkoma tytułami mobilnymi, więc niewykluczone, że to jeden z nich.
  • Diablo 4: Znów nie będę oryginalny: nowy dodatek, aczkolwiek nie jestem przekonany czy od razu dostaniemy nową klasę, choć bardzo bym chciał.
  • Overwatch 2 / Overwatch Mobile: nowa postać, mapy, misje PvE, film animowany (które naprawdę warto obejrzeć, nawet nie będąc fanem uniwersum), jakoś nie spodziewam się czegoś wybitnie zaskakującego, ani próby kolejnego już wskrzeszenia zainteresowania marką, choć panel Overwatchowy wydaje się naprawdę duży. Stąd moje również podejrzenia zapowiedzi mobilnego Overwatcha. Może nie jest to coś co chciałbym zobaczyć, ale wydaje mi się naturalnym kierunkiem rozwoju, w jakie poszła już też konkurencja. Coś co jednak wzbudziłoby moje ponowne zainteresowanie to jakiś tryb battle royale, choć w przypadku arkadowych shoterów musiałoby to być pewnie mocno okrojone.
  • Hearthstone: Tryb RPG: Brzmi debilnie, no nie? No ale to serio może przewidywanie na ten Blizzcon. Nowego normalnego dodatku na pewno wyjątkowo zapowiedzianego nie będzie, bo zrobili to 2 tygodnie temu i czekamy teraz na premierę, ale ten tryb RPG, to bardziej coś co byłoby zwieńczeniem wszystkich trybów jakie wychodziły ostatnio. Możliwość stworzenia swojego bohatera wybranej klasy i rozgrywanie po kolei różnych pojedynków, które rozwijają naszą postać, zarówno PvP jak i PvE. W przeciwieństwie do trybu Przygody czy Duels, mielibyśmy większe możliwości rozwoju i rozwijania naszej talii, system ekwipunku i szansę na bardziej długotrwały rozwój i większe możliwości kustomizacji.
  • Warcraft: Arclight Rumble: No dobra zmieniło nazwę i na Blizzconie będzie oficjalna premiera, ale podejrzewam, że i tak zapowiedzą coś co będą dodawac później do tej gry.
  • Nic dla HotSa ani Starcrafta II.

Dodatek do diablo IV plus 3 od 6 sezonu co nastąpi i blizzard spróbuje pierwsze mechaniki pay to progers jak level skippy czyli od razu podnosi do 50 kampania skippy. co do innych gier survial od blizzarda może scigałka w stylu mariocart.

Ja liczę na dodatek do wowa, mam tylko nadzieję, że nie będzie to co wyciekło, bo wydaje się gówniany.