Bloodborne, potrzebuje małej pomocy

Witam. Odpaliłem ps4 i naszła mnie ochota na wyprubowanie gry Bloodborne. Wiele nasłyszałem, że to fajna gierka więc chciałem się odstresować troszkę i pograć.
Jednak bardzo się rozczarowałem ale może to jest wina, że właśnie czegoś nie rozumiem.
O CO W TEJ GRZE CHODZI?!
Jeden filmik na początku i dalej nie wiem co mam robić. Biegam przez jakieś miasto bije potworki ( gine ale to już się przywyczaiłem ) i właściwie nic się nie dzieje. Nie ma jakiegoś wprowadzenia do gry? Myślałem, że coś pominąłem. Czy te punkty odrodzenia naprawde tak żadko występują?

Mam nadzieje, że się myle co do gierki ale póki co to jest największy syf w jaki do tej pory grałem.

W skrócie jest to gra From software ( Soulsy, Dark souls itp) jest to gra o bardzo wysokim poziomie trudności jak na dzisiejsze standardy i tak miejsc zapisu nie ma dużo samouczków także jedyne porady to te od graczy zostawione na ziemi na listach jak dobrze pamiętam. Ogólnie celem gry jest pokonanie klątwy rzuconej na to miasteczko a ty w skrócie idziesz cały czas do przodu i zabijasz kolejne moby i co jakiś czas bossa. Ważne jak masz problem żeby iść dalej czasem warto zwyczajnie wrócić oddać expa przy zapisie żeby zdobyć lvl. Gra jest bardzo dobra ale nie dla każdego przez poziom trudności polecam się przekonać!

Chodzi mi bardziej o to, że zaczyna sie filmik gry i nie wiadomo co się dzieje. Nikt nie wytlumaczyl co tu robisz itd. Tylko zaczynasz gre i młócisz nie wiedzac co robic.

Tak ma być. Pojawiasz się nie wiadomo skąd w mieście, w którym dzieje się to, co widać i na początek masz przeżyć. Wraz z progresem będziesz dowiadywał się więcej.

Generalnie Bloodborne to najlepsza gra w jaką w życiu grałem tuż obok Wiedźmina 3.

Historia jest tajemnicza, mroczna i zawiła, a odkrywa się ją przez dialog z npc/pukając do drzwi i czytając opisy wszystkich rzeczy jakie trafią do Twojego EQ. Jeśli nie podoba Ci się głównie z brakuj ogarnięcia settingu to zajrzyj na YT do filmików typu “Bloodborne lore explained” jeśli nie jesteś sam w stanie tego wyłapać grając, może wtedy się wczujesz.

Jeśli będziesz chciał to tutaj w temacie daj znać to Ci podsumuję takie podstawy tego co się dzieje nie robiąc spoilerów, żebyś wiedział z czym to się je.