Boost na 80 level. Co dalej?

Hej, generalnie ostatnio postanowiłem na poważnie zająć się gw2
Kupiłem dodatki i dostałem boosta, z różnych przyczyn chciałem ominąć nudne levelowanie, więc zużyłem level boosta.
Chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić w pierwszej kolejności, co jest na endgamie tej gry itp.

Polecam zrobić dodatek path of fire, a raczej kilka pierwszych misji z tego dodatku żeby dostać mounta i potem zając się lvlowaniem normalnie jak każdy. Wbijanie poziomów w tej grze wygląda tak samo jak na 80lvl. A dobrze byłoby odkryć mapę w przynaniej 50% żeby móc poruszać się po świecie bez przeszkód. Tu niestety tak to wygląda ze bez odkrytej mapy wszędzie musisz cisnąć z buta. Wiec czy na 80, czy na 1lvl i tak musisz ją odkryć.

Powinienes, odinstalowac gre, sciagnac WoWa i cieszyc sie wspanialym mmorpgiem

4lajki

GW2 bardziej polega na robieniu misji dodatków i Living Story oraz wyczyszczeniu map w 100% i achievementach niż na typowym end game z dungeonami. To, że zrobiłeś boosta na 80 lvl to duży błąd - nie wiem czy grałeś już wcześniej czy nie ale tak naprawdę nic co ci nie da bo i tak lepiej wrócić do wcześniejszych lokacji. Choć najpierw też możesz po prostu skończyć historie i mapy dodatków a dopiero później jak nie będziesz miał co robić skończyć sobie podstawkę.
Żebyś nie musiał się jakoś zastanawiać jak grać i nie zaczynać od początku co może być nudne polecam podejść do gry w następujący sposób:

  1. Zacząć od dodatku PoF i zdobyć większość mountów

  2. Następnie dodatek HoT, dodatek ten ma super meta eventy i ludzie je o wiele częściej robią niż inne

  3. Zrobić najnowszy content EoD

  4. Zrobić podstawkę jako ostatnią, w między czasie zarobić na golda na gemy aby kupić LS i Sagę.

Oczywiście historia gry będzie trochę porozrzucana, będziesz miał odczynienia z postaciami, które powinieneś znać ale nie znasz więc może dużo nie zrozumiesz. Ale jak nie interesuje ci fabuła to polecam grać w ten sposób. Jeśli jednak cię interesuje fabuła to musisz grać od początku. Minusem też jest, że nie masz dostępu do epizodów LS więc tak na prawdę połowę gry trzeba dokupić.

Sprzedaj to konto póki jeszcze jest coś warte

1lajk

pytanie, dlaczego jest taki hejt na gw2?
ta gierka w swoim założeniu ma lepsze podstawy niż każde mmo na rynku :thinking:

Nie wiem, chlop przedemna zaoferowal ci zebys sobie mapie zwiedzil haha, konretny end game

2lajki

A co ma innego zrobić skoro nawet nie wie gdzie co jest ani nie ma tam tp odblokowanych? Zostaje pvp i fraktale w miescie. I to takie dziwne ze eksploracja jest rozwinieta?

To zwiedzanie mapy to:
1.Zadania, które możesz rozwiązać na kilka sposobów (nie trzeba tutaj klepać 10 dzików jak w Wowie)
2.Zdobywanie skill pointów (tutaj też różnie, czasami jest to walka z bossem, czasami wspinaczka na jakąś górę - nie chodzi się tu pod teksturami jak w Wowie)
3.Zdobywanie mountów (trzeba zrobić questy, w Wowie wystarczy item shop)
4.Grupowe eventy/dungeony/raidy

Proponuje stworzyć nową postać i zacząć od zera. 80lvl to nic, bo są jeszcze specjalne zdolności, które i tak trzeba odblokować specjalnymi punktami

7thEnvy
krotko mowiac nie grales w wowa

Co takiego wspaniałego jest w WoWie co nie mają inne gry mmorpg?

“WSPANIALYM MMORPGIEM”, a to dobre. usmialem sie fest :smiley:

usunąć GW2 i zagrać w prawdziwe mmo jak np. wow

W jakim celu? Mam 5 postaci i tylko jedna wbijałem od 1-80. Reszta boostowana książkami i boostem z dodatków. Jak dla mnie cała zabawa jest na endgame. Odblokowanie hero poins to kwestia jednego dnia więc nie robiłbym z tego wielkiego halo.

Guild Wars 2 jest najciekaszym single player mmo. Większość zabawy raczej polega na exploracji i uczeniu się mechanik postaci i zaliczaniu różnych aktywności. Gra nie zasypuje ludzi itemami, bo itemy nie dają jakiś op statystyk. Dużo więcej się osiąga gdy zrozumiesz rotację skili.

Zrób trochę fabuły z poF. Zbierz HP na elitę specke jakąś. Odblokuj sobie mounty. Na Hot odblokuj sobie glider. Później po trochu warto porobić eventy w dodatkach, trochę fabuły, trochę fractali. Możesz poczytać o legendarkach. Wszystko zależy od tego co lubisz. Są też Strike mission i raidy

Gra ma dużo opcji ale żadna nie daje vertical progres. W GW jest on mocno horyzontalny i niektórzy jak zebrali itemy w 2013 roku tak do dziś mają te same bo nic się nie zmieniły :slight_smile: kwestia tylko zdobywania achi i przuiennsici z robienia czegoś a nie itemizacji.

Ja powiem tak rób to na co masz ochotę. Chcesz poznać lore gw - rób story. Chcesz grać pvp, graj pvp tutaj nawet można to robić postacią 1lv bo jest skalowanie i każdy jest równy. Chcezlsz grać wvw zarób na jakiś set egzotic i graj wvw. Interesują Cię kontent jak raidy czy fractale? Zacznij składać ascendy i rób raidy / fractale.
Nie ma jednej ścieżki która masz się kierować, zastanów się co Cię interesuje, poszperaj w poradnikach na yt co Ci do tego potrzeba i to rób.

Dokładnie w gw2 na dobrą sprawę end game wybierasz sobie sam. I tu lvl nie ma znaczenia. Robisz to na co amsz ochotę, kombinuj z buildami, z broniami etc. Boostery rozdają bo w zasadzie nie wpływają na rozgrywkę. Ja osobiście robiłem story, odblokowanie mountów i punktów na mapie. W zasadzie eksploracja jest bardzo ważna. Poznajesz mapę, historię, odblokowujesz tp i w zasadzie powoli dowiadujesz się gdzie i co warto iść robić.