Brak płynności przy 60fps

Witam, borykam się z problemem od zakupu nowego komputera.
Mianowicie problem przedstawia się następująco:
Posiadam komputer z kartą GTX 1050TI, procesorem i3 8100 (8gen), 8gb ramu dual channel i Monitor BENQ GL2460HM.
W grach typu Forza Horizon 4, Fortnite, wiedzmin 3 posiadam stałe 60fps razem z v-sync (bez tego nachodza na siebie klatki i jest tak zwany tearing), bez v-syncu są to okolice 100/120fps, ustawienia zazwyczaj niskie/srednie, Full Screen.

Mimo posiada tych bitych 60fps lub bez v-syncu nawet ponad, rozgrywka jest płynna jednakże nie wygląda ona tak jak powinna, mam wrażenie jakby to było coś w okolicach 40fps? w grze np. fortnite podczas obkrecania kamery mam wrażenie pojawiania się klatki rzeczywistej i poprzedniej i z widocznego obiektu pojawiają się jakby 2 (efekt jak pod wpływem alkoholu).
Utrudnia to rozgrywkę a na pewno nie wygląda ona tak na jaką powinna.
Dodam że jedyna gra która działała w naprawdę płynnych 60fps i było to widoczne to Destiny 2, tam była płynność której oczekuję od 60fps

Mam nadzieję że ktoś będzie wiedział co poradzić, oczekuję na waszą pomoc.

Twój monitor ma tylko 60Hz, które wywołuje ten dziwny efekt braku płynności. Do takiego sprzętu używa się monitorów z min. 75Hz, a najlepiej mieć 144Hz.
Nie przeraź się tylko cenami, mi też nie uśmiecha się bulić za monitor tyle hajsu i wielu “pro gamerów” olewa to, kupując najtańsze, co właśnie kończy się tak.

Wiesz co, podłączyłem taki stary lg, 60hz, 1024x800 chyba i na tym monitorze nie ma takiego problemu :confused:

Siemka.

Sciagnij Afterburnera + RivaTunerStatisticServer. W grach wylacz vsync i ustaw nieograniczona ilosc klatek na sekunde. W RivaTunerS ustatw 60klatek na sekunde czyli tyle ile ma standardowe odswiezanie monitora 60hz. Mimo ze gra wyswietla wiecej niz X klatek (np te 100-120 ) to efekt rwania ekranu powinien ustapic bo program wymusi te 60 klatek. Mi pomoglo osobiscie. Np w Dying Light mam od 70 do 145 klatek i rwie ekran, ustawilem Riva na stale 60fps i zniknal problem.

Hej, dziekuje za odpowiedz, pobrałem jednak podczas używania tego programu, mam te 60fps oraz 16.6 ms (frame time) tylko teraz dzieje sie tak ze przez caly ekran poziomo rozmazuje tak jakby klatki, podobne do teringu (nachodzenia an siebie klatek), nie rozumiem dlaczego :confused:

Jakim złączem jest podłączony ten monitor? Wspomniałeś coś, że na starym nie było takiego problemu - czy użyłeś do niego tego samego złącza?

Na hdmi

Uwaga problem rozwiązany, dla osób z tym samym probleme- wystarczy w opcjach monitora (te guziki po bokach) wyłączyć emisje światła niebieskiego z 30% na standard.