Build to AD ezreal

Bardzo poproszę propozycje/buildy jakie najlepiej stosowac do buildu ad ezreal bo nie mam zielonego pojecia jak go budowac. Na mobafire jakos mi to nie pasi wolę żeby ktos z własnego

doświadczenia napisał co i jak.

EDIT. runy do AD tez jak ktos wie

Trinity Force* - podstawa Eza.

Bloody* do tego Banshee możesz dołożyć.

Dodam, że Wriggles Latern świetnie się sprawuje :}

Reszta itemków, zależnie od potrzeb .

Coś pod Def ( AP / AD ), lub dodawanie kolejno AD DMG`u .

Pozdrawiam .

Dorans Blade

Buty

Sheen

Bloothirster

Trinity Force

Last Whisper

no i Benshee

Ten wydaje mi się najbardziej sensowny. Ale czy Ez nie jest lepszy AP?

Ez, jest AD i AP.

Lecz jego 2 główne skille, opierają się na AD . Stąd to wszystko :}

Build na Ezreala zależy od tego czy idziesz na bota czy solo top/mid (oczywiście mówię o grze w AD). Na bocie jeszcze zależy od lane partnera (supporta w większości przypadków).

Ważna zasada : Ezreal bez many to na wpół martwy ezreal.

Runy :

Marki + Quinty : Armor Pen / Attack Damage - wyjaśniać nie trzeba.

Seals : Mana regen/5 sec. - Ezreal bardzo szybko pozbywa się całej many.

Glyphy : Mana regen/5 sec lub Magic resist - tu już Twoja wola.

Co do podstawowego itemu : butów - są 4 opcje :

1. Berserk Graves : Pomagają w last hitowaniu minionów i harrasie z auto atacku.

2. CDR'y : Możesz częściej harrasować z Q.

3 i 4 : Mercury Treads / Ninja Tabi : mercury przy zbyt dużym CC przeciwnika a Tabi gdy wrogi AD po prostu Cie pożera.

Obowiązkowym itemem jest Trinity Force. Mystic Shot(Q)nakłada Sheena.

Prezentacja itemów :

1. Wriggle Lantern : Dobry gdy nie masz suporta z healem lub idziesz na top. Również przyśpiesza możliwość zabicia dragona.

2. Manamune : ten item na tylko sens gdy jest rashowany. Dobry do do końca mid game, usuwa wszelkie problemy z maną.

3. Brutalizer : dobry wybór na early/mid game. Arm Pen i CDR dobrze działają z Q.

4. Last Whisper : wymiennik Brutalizera. Niezbędny gdy przeciwnik stackuje armor.

5. Madred's Bloodrazor : Nakłada się z Q (znacznie zwiększa dmg).Dodaje Atk.Spd i pozwala Ezrealowi pozbywać się HP tanków.

6. Bloodthrister/Infinity Egde : czysty mus na AD carry.

7. Banshee Veil : Znacznie zwiększa przeżywalność tego blond poszukiwacza przygód.

8. Guardian Angel : Dobry gdy jesteś focusowany ale wymaga w miarę ogarniętego teamu (takiego który Cie nie zostawi na pożarcie przez przeciwnika)

9. Hextech gunblade : czasami figuruje jako zamiennik Bloodthristera. Active przydatny do gonitwy jak i ucieczki.

Lane partnerzy [supporty] (bot lane) :

1. Soraka : Odnawia HP i manę,wręcz idealny defensywny support. Ale : Line z soraką łatwo jest zepchnąć co Ona nie błyszczy harrasem. Cały obowiązek harrasu i burstu spada na ezreala.

2. Sona : zwiększa output damage Ezrealowi. Na lvl 6 praktycznie są pewne fragi.

3. Leona : Najlepszy ofensywny support jaki można sobie wymarzyć. Pasyw znacznie zwiększa dmg. Leona to chodzący CC.

4. Alistar : Dobry zamiennik Leony.

5. Taric : Dobry heal,długi stun na niskim CD. Ulti zwiększa Ezrealowi dmg i ta aura do armora skutecznie kontruje wrogiego AD carry.

Propozycje buildów (end game)(duo bot lane) :

a)Full AD : 1. Berserker Greaves

2. Infinity Egde

3. Bloodthrister

4. Madred's Bloodrazor

5. Last Whisper

6. Trinity Force

Cena : 17910 - do osiągnięcia w 35 minut gry przy średnim feedzie i dobrym CS'ie.

Opinia : Strasznie papierowy, zależy od pozycjonowania i drużyny.

b)Kinda tanky :

1. Mercury Treads / Ninja Tabi

2. Banshee Veil

3. Atma's Impaler

4. Trinity Force

5. Bloodthrister

6. Infinity Egde / Last Whisper

Cena : Zależnie od itemów od ~15,5k do 17,465k.

Opinia : Tu już jesteś znacznie twardszy. Tracisz za to sporo AD i Atk.Spd'u

c)Balanced one :

1. Mercury Treadsy / Ninja Tabi / CDR'y

2. Trinity Force

3. Bloodthrister

4. Banshes Veil

5. Infinity Egde / Last Whisper / Madred's Bloodrazor

6. Infinity Egde / Last Whisper / Madred's Bloodrazor

Cena : Tu dużo zależy od wybranych itemów.

Opinia : Z racji iż najlepszym Ezrealem nie jestem więc preferuje ten build. Daje mi całkiem spory dmg i sensowną przeżywalność.

@up

Dobra robota, sweet mini poradnik.

Szczeze, odrzucam bulidy:

* Full AD

* Kinda tanky

z racji na wiekszą liczbe minusow, niz plusow .

Balanced One, jest najbardziej odpowiednim bulidem wedlug mej osoby, butki+trinity force, owned.

/ Brak ortografi, z racji na angielska klawiature .

BUIL 90% DMG

Na początku kupuję vampiric scepter(Jak masz lifesteal możesz dłużej trzymać linię, warto pamiętać że efek kradzieży życia działa na naszym "Q"),albo dorans blade(możesz kupić 2x, wymienisz w późniejszej grze)

Buciki-Ja biorę beserkerki ewentualnie ionia lub mercury

NastępnieSheen-Najbardziej popularny item na eza, ze względu na częste używanie skili

Potem możesz zacząć skłądać The Bloodthirster a następnie Last Whisper lub na odwrót.

Nie zapomnij dokończyć Trinity Force

Jako ostatnie itemy możesz zrobić 2xThe Bloodthirster

------------------------------------

Moim zdaniem pakowanie itemów na DEF lub Megic Resist nie ma sensu, dalej będziemy 1st targetem. Jak chcesz być trochę odporniejszy to lepiej zapakować w życie. Wtedy możesz wchłonąć więcej DMG i na pierwszy rzut oka będziesz trochę "solidniej" wyglądał.

Raz zrobiłem build z 2xPhantom Dancer i Infinity Edge i Bloodthirsterami i była niezła rzeźnia jak się nafidowałem, skile przestają być użyteczne kiedy bijesz po 500

pierwsza rzecz o jakiej musisz pameitac to doran blade pozniej staraj sie byc jak najdluzej na lini, jezli masz duzo sianka kupujesz od razu BF sworda jezeli nie starasz sie grac na 3 doran blady pozniej cos na atak speed czyli zeal i kleisz bloodtirstera i pozniej phantom dancer, nastepnie infinity i zalezy od gry albo idziesz w dmg albo troszke w hp :D

Polecam na Eza manarune. W early mana nam się nie kończy dzięki kropelce, a w mid mamy dość duży dmg.

Reszta to berserki, tri force, b veil, ie i bt

Bardzo poproszę propozycje/buildy jakie najlepiej stosowac do buildu ad ezreal bo nie mam zielonego pojecia jak go budowac. Na mobafire jakos mi to nie pasi wolę żeby ktos z własnego

doświadczenia napisał co i jak.

EDIT. runy do AD tez jak ktos wie