Być jak Cifka, czyli jak zacząć profesjonalną karierę w e-sporcie

Jeżeli są wsród naszych użytkowników profesjonalni gracze e-sportowi to może znajdą się wśród nich chętni udzielenia kilku wskazówek dla początkujących pro-graczy. Jeżeli tak to zachęcam do uczestnictwa w tym temacie. Ja od siebie mogę powiedzieć tyle, że każdemu początkującemu, zanim wrzuci się do jednego wora z tysiącami innych graczy podczas kwalifikacji do ważnych, sławnych zawodów polecam spróbować od czegoś mniejszego - być może jakiegoś lokalnego turnieju, które się odbywają coraz częściej ostatnimi czasy. Dla początkujących dobrym punktem zaczepienia może być platforma ESL, na której nieraz pojawiają się online'owe turnieje bez wpisowego, czy Matcharena, która jest dobrą bazą wypadową zwłaszcza dla fanów Hearthstone, którzy mogą zgarniać po 200-300 euro przeważnie bez ryzyka utraty wpisowego. Takich platform jest znacznie więcej, wystarczy trochę poszukać w sieci.

Pozdrawiam wszystkich utalentowanych graczy i życzę połamania klawiatury! :)

Ps. Dlaczego w tytule jest Cifka? Nie, nie chcę nikogo obrazić, po prostu Stanislav Cifka z Czech to jeden z moich ulubionych zawodników w e-sporcie. Tutaj znajdziecie jego Twitter.