Calkiem nowy gracz - pytanie

Witam, od paru dni szukam dynamicznej gry mmorpg ktora mnie wkreci na dlugie godziny, jestem fanem h'n'slashy i nie lubie przez 10min latac na smoku jak to jest w wowie, chociaz gralem w Rift troche tez i powiem ze mnie wkrecil :) bylo to " cos " dla mnie. Szukam osoby ktora sie wypowie na temat tej gry, jak wyglada sytuacja w grze.

- Jak z populacja na dzien dzisiejszy ?

- Jak dlugo wbija sie max lvl ?

- Od razu mowie ze nie bede korzystal z item shopu, jak z p2w ?

- Jak wyglada endgame ?

jesli chcelibyscie cos dodac do ogolnych informacji to prosze.

ps. nie chce czytac opinii osob ktore graly w ta gre pare lat i beda narzekac jak to bylo kiedys a jak jest teraz.

gram w Dragon nesta od 2 dni dzisiaj wbilem 21 lvl bez zadnego maniaczenia

Gra jest przyjemna kolorowa duzo hallowenboostow dostalismy z racji ewentu i ogolnie gra sie bardzo przyjemnie niestety na wiekszosc twoich pytan nie jestem w stanie odpowiedziec z racji ze sam jestem Newbiie ale

-Co do populacji to gram na serverach NA i niewygląda zeby populacja była martwa dużo niskich lvl na mapach i jest z kim grac
-Nawet niewiem jaki jest max lvl narazie 90 lvl widzialem najwiekszy ale do 20+ jak narazie bez problemu ale im dalej w las tym bedzie trudniej.

- z End game dołaczam się do pytania mam nadzieje ze bedzie farmienie rajdów ,world bossow i dungeonow zeby ubrac się w coraz to lepsze party ale na ten temat jeszcze nic mi niewiadomo
-Item shop jest dla mnie rowniez niewiadomą nie będe z niego kożystac ale na 100% jakis kostiumik sobie kupie jezeli gra przytrzyma mnie dluzej niz 2 miesiace.

Ogolnie to polecam Server North America jeden z użytkowników forum który polecił mi DN stwierdzil ze na europejskich malo osob gra a ping na NA nie jest jakis wygorowany i miał racje jezeli chodzi o PvM niewiem jak jest na jakis rajdach i PVP bo to nie moj konik ale pewnie niedlugo sie przekonam

Jezeli chcesz z kims pograc to to pisz na nick "Sparcle" w grze lub na PW forum podam ci skype/ts i odzywiscie pomoge na poczatku :P

Pozdrawiam i przepraszam za błedy ortograficzne ale przegladarka Maxhorn ich niepodkresla ani nie poprawia a sam jestem kiepski jezeli chodzi o ort

Nie po rajdujecie bo będziecie mieli lagi

Grając na NA nie odczuwam lagów, przynajmniej nie na PvE, a graczem PvP nie jestem. Populacja zależy od serwera. Na serwerze NA najwięcej graczy spotkasz wieczorem/ w nocy z powodu różnic czasowych, ale mimo wszystko jest ich całkiem sporo, o innych serwerach ciężko mi się wypowiedzieć bo na nich nie grywam. Obecnie wbicie 93lvl, bo taki jest maksymalny, to kwestia kilku dni do mniej więcej dwóch tygodni, zależy ile czasu dziennie poświęca się czasu na grę. Jak w większości gier darmowych p2w istnieje, lecz nie jest ono jakieś niesamowite. Można obejść się bez płacenia a mimo wszystko w pełni cieszyć się grą. Endgame to ciągłe farmienie dungeonów/nestów. Najpierw farmienie dungeonów na poziomie abyss by ubrać swoją postać w podstawowe EQ, a później przechodzenie na coraz to trudniejsze nesty i zdobywanie jeszcze lepszego ekwipunku.

z Populacja myśle że nie jest najgorzej, gra jest naprawdę świetna, także myślę że dużo graczy sie znajdzie ;P zwłaszcza na level capie

Max cap sie wbija w zależności od wiedzy na temat gry .... mysle ze w 1 dzien dalo by sie rade wbic z 32 level, potem już troche ciężej,

Item shop nie jest jakiś p2w :P może minimalnie pomaga z dungeonami, czy z raidami, ale tak poza tym nie jest nic wymagane :) i tak za wbijanie levela, dostajemy kostiumy itp itd, a wszystko co w IS, można kupić za golda w grze :)

End game polega na tym, że robi się raidy na różne dungeony gdzie dropią różne rzeczy żeby craftować najlepsze eq, bądź wydropić biżuterie, która nam pomoże, na End Game jest duuużo raidów które trzeba by robić ;) i zostaje PVP na ranking :P taktyki, combo, reakcja, naprawdę zawsze uwielbiałem w tej grze pvp ^-^

Miałem już z 7 postaci na max level, często powracam do tej gry ;)

I to wszystko na NA ? EU omijać ?

Na NA jest więcej graczy i lepsza ekonomia, ale pod względem komfortu gry PvP EU prawdopodobnie wygrywa ze względu na ping. Na EU na pewno też spotkasz więcej polaków, więc wybór serwera to już twoja własna decyzja.

A jakas gildia może być multilaunguage sie znajdzie? bylo by miło z kim na ts posiedziec i porozmawiac wolał bym mówić w ojczystym języku ale lata grania w cabala nauczyly mnie mowic po angielsku i wielu podstaw innych jezyków takich jak niemiecki, turecki czy włoski xD

Nie ogarniam jeszcze do konca UI i interfejsów i craftowania na czym dokładnie polega przydał by sie ktos kto by wytłumaczył najwazniejsze podstawy takiemu zółtodziobowi like me.Ja wiem ze wszystko gdzies tam pisze ale dla nowego gracza jest to taki nadmiar informacji że poprostu moze mi sie to wyszystko wymieszac w główie i gówno zrozumiem xD

Pozdrawiam

Angelskich gildii jest masa, w końcu to NA, z polskim trochę gorzej, ja sam napotkałem tylko Husarie, gdzie aktywność graczy to takie 2/10. Wątpię by istniała jakaś większa polska gildia.

własnie myslałem nad ta Husarią bądz ewentualnie by jakąś własną założyc w przyszłosci będe miec wiecej czasu @Fabilous to będe się odzywac na skype narazie sam spróboje ogarnąc jak najwiecej mi sie uda :P

na NA jest teraz strasznie łatwo grałem z 30-40 min dobiłem 24 lvl do tego wszystkie nesty do 90 został usunięte, na start dostaje sie 200% exp i za każdy dungeon wbija sie 2-3 lvla potem po 1-2 lvla za dunga w 1 dzień spokojnie można teraz z 50-70 wbić do tego nie można nawet upgradować itemów do jakiegoś lvla

Wyłączony upgrade itemów i usuniecie nestów oraz abyss poziomu przed 88lvl zostało wprowadzone na każdym serwerze już jakiś czas temu, a 200% expa to jednorazowy prezent, tak samo jak kostium, pety i inne dodatki.

Jeśli nastawiasz się w jakimś stopniu na PVP, to szukaj innej gry.

Jeżeli chodzi o PVP to na NA są lagi i nie powalczysz rankingowo. Na DN EU natomiast jak najbardziej ,m tym bardziej ze poprawili i zresetowali system rankingowy pvp i teraz przypomina mniej wiecej lola. Tym bardziej że trwa kilka fajnych haloweenowych eventór a gra jest świetna :)

Witam, od paru dni szukam dynamicznej gry mmorpg ktora mnie wkreci na dlugie godziny, jestem fanem h'n'slashy i nie lubie przez 10min latac na smoku jak to jest w wowie, chociaz gralem w Rift troche tez i powiem ze mnie wkrecil :) bylo to " cos " dla mnie. Szukam osoby ktora sie wypowie na temat tej gry, jak wyglada sytuacja w grze.

- Jak z populacja na dzien dzisiejszy ?

- Jak dlugo wbija sie max lvl ?

- Od razu mowie ze nie bede korzystal z item shopu, jak z p2w ?

- Jak wyglada endgame ?

jesli chcelibyscie cos dodac do ogolnych informacji to prosze.

ps. nie chce czytac opinii osob ktore graly w ta gre pare lat i beda narzekac jak to bylo kiedys a jak jest teraz.