Chcę powrócić. Pytania

Cześć grałem w FF XIV na wszystkich betach i tuż po premierze przez parę miesięcy, ale w pewnym momencie utknąłem bo w gildii wyjaśnili mi że jako Gladiator powinienem awansować w Paladina, ale dowiedziałem się o tym dopiero jak wbiłem max level na podstawce co mnie trochę zasmuciło i ostatecznie rzuciłem grę na rzecz wowa.
Pytam więc:

  1. Czy powinienem zacząć od nowa na innym serwerze?
    Grałem w gildii Seed na Moogle.
  2. Czy nadrobię zaległości?
  3. Dużo czasu to zajmie?
  4. Polecacie jakieś gildie?
  5. Jakieś inne porady?
  1. Jeżeli grałeś na Moogle, to polecam kontynuować tutaj zabawę (aktualnie posiada najwięcej polskich graczy). Rozmawiałem 3 miesiące temu z Seed - prawdopodobnie coś tam jeszcze grywają.
  2. Zaległości nadrobisz (fabuła, rozwój klasy) w około 2 miesiące luźnej gry.
  3. @up
  4. Aktualnie niewiele jest polskich gildii. Na Moogle znam 3 (sam prowadzę 1).
  5. Porad jest sporo, zależy od tematu. Jeśli potrzebujesz pomocy daj znać (wysłałem priv) :slight_smile:
  1. Skoro masz już tam postać z jakimś tam lvlem to zostań na Moogle. Faktycznie plotkuje się, że jest tam najwięcej polskich graczy ale śmiem w to wątpić.
  2. i 3. Tutaj mniej więcej się zgadzam z kolegą. Jednakże na Moogle w tej chwili (no chyba że się coś zmieniło) nie ma boostu do 60 lvla, który jest bardzo przydatny do tego lvlowania.
  3. Jeśli rozchodzi się o polskich graczy są oni bardzo rozproszeni. Na Zodiarku są dwie polskie gildie: Krucjata Moogli i Imogination. Na Moogle masz FC Sanctuary prowadzone przez kolegę wyżej i Mirai. Na Omedze kiedyś w tym dziale również reklamowało się polskojęzyczne FC.
    Ja gram na Zodiarku (gdzie dodatkowo masz exp boost do 60 lvla) w Krucjacie Moogli. Krucjata ma temat rekrutacyjny w tym dziale więc zapraszam do jego przejrzenia i ewentualnego kontaktu z liderem. W Krucjacie są gracze o różnym stopniu zaawansowania więc zawsze ktoś udzieli Ci w czymś pomocy.

Na Moogle jest jeszcze legendarne Seed (rozmawiałem z nimi osobiście), ale nie wiem jak dużą obecnie wykazują aktywność w grze.

Wiem, iż takie FC istniało/ istnieje ale nie wiem czy gracze są tam aktywni więc stwierdziłam, że nie będę o nich wspominać. Poza tym kolego Ty już mnie w tym wyręczyłeś.:slight_smile:

1lajk