Chciałbym spróbować, nie wiem od czego zacząć

Siema, siema.
Nigdy tak nie przekonałem się do tego tytuły robiłem kilka podejść, ale chyba za późno i nie miałem za bardzo z kim grać. Chciałbym przysiąść na dłużej i faktycznie spróbować trochę w to pograć, ale za nim zacznę mam kilka pytań na które pewnie odpowiedzą mi weterani.

  1. Po wykupieniu abonamentu Lich King’a dostaje gratis, ale czy resztę dodatków musze kupować od razu? Jeśli chce zacząć wszystko od nowa, podstawowa plus to dlc starczy mi na długo, czy zaraz odbije się od ściany, że dalej nie ma przejścia?

  2. Serwerów jest mega dużo i kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać. Chciałbym żeby był liczny, żeby ludzi łatwo wyszukiwało, niekoniecznie zależy mi tylko i wyłącznie na polskim community, ale miło jakbym gdzieś miał świadomość, że nie trudno będzie ich spotkać.

  3. Frakcja, trochę sprawdzałem statystyki serwerów i albo przeważają jedni albo drudzy do takiego stopnia, że na kilku serwerach jedna ze stron praktycznie nie istnieje. Jakie ma to przełożenie na rozgrywkę? Wybiorę serwer z populacja po 25k gdzie 90% graczy to horda, nie koliduje to z jakimiś wydarzeniami w grze lub znacząco nie utrudni gry?

  4. Kwestia PVP - uwielbiam ten obszar, nie ukrywam, że teraz też bym się nim interesował, ale czy z racji takiego wieku gry nie jest to środowisko tylko dla kompletnych wyjadaczy?

  5. Tak z czystej ciekawości kim najwięcej graliście i dlaczego? :stuck_out_tongue:

  1. Po pierwsze musisz doprecyzować czy chcesz grać w wersję Classic czy Retail? Na Classic’u nie ma dodatków, nic nie musisz kupować. Na Retail’u kupujesz dodatki abonament obejmuję teraz wszystkie dodatki do Shadowlands czyli musiałbyś kupić najnowszy dodatek Dragonflight. Oczywiście płacąc sam abonament możesz grać całą zawartość gry do Shadowlands, ale moim zdaniem taka gra jest bez sensu.

  2. Wszystkie serwery mają dużą populację, ale jeżeli chodzi o Polskie Community to po stronie Hordy jest to serwer Burning Legion a po Alliance Silvermoon.

  3. Nie, ponieważ praktycznie wszystko w tej grze możesz robić Cross-Server.

  4. Powiem Ci tak od kiedy zacząłem swoją przygodę z World of Warcraft gram tylko i wyłącznie PvP dosłownie. Chodzi o to, że z każdym dodatkiem następuję poniekąd reset zarówno w PvE jak i w PvP. Wraz z nowym dodatkiem zawsze wychodzi nowe lepsze EQ więc każdy farmi i ubiera się od nowa.

Zanim przejdę dalej muszę napisać, że tryby PvP WoW’ie dzielą się na zwykłe i rankingowe.
Nie wiem jak to będzie w przyszłym dodatku (Dragonflight) ale w Shadowlands był również podział na EQ PvP. Jeden Set kupowałeś za Honor i ulepszałeś za Honor (bez dodatkowych wymagań) drugi Set mogłeś ulepszać dopiero po wbiciu danej Rangi PvP. Jak można się domyśleć to EQ które wymieniłem jako pierwsze było o wiele słabsze od drugiego.

Zwykłe mecze PvP po prostu grasz 4fun zdobywasz walutę PvP potrzebną do kupowania i ulepszania EQ PvP. W trybach rankingowych jak sama nazwa wskazuję poza zdobywaniem waluty PvP wbijasz Ranking, są sezony PvP i czym wyższą Rangę wbijesz tym lepsze nagrody zdobywasz + to co pisałem wcześniej.

Tryby gry:
2vs2
3vs3
Battlegroundy 10vs10
Battlegroundy 40vs40
Nowy tryb Solo Suffle

Moim zdaniem dla graczy PvP teraz jest najlepszy czas żeby zacząć grać, ponieważ dodany został nowy tryb PvP Solo Shuffle który pozwala grać/wbijać ranking solo. Po prostu się zaposujesz i czekasz na mecz [Wszystkie inne tryby Rankingowe (2vs2, 3vs3) wymagały i wciąż wymagają Pre-Made’u]

Po pierwsze musisz doprecyzować czy chcesz grać w wersję Classic czy Retail?
Wydaje mi się, ze bardziej skupiłbym się na Retail skoro jest tam tyle DLC, dokupywać dla mnie to nie problem, ale wiadomo po jakimś czasie jeden potem drugi, dlatego zastanawia mnie ile jest grania na zwykłej podstawce.

Tzn. tak masz dwie opcję:

  1. Grać do 20lvl za darmo bez płacenia abonamentu, ale to wtedy jest bardziej wersja demo żeby w ogóle sprawdzić grę.
  2. Tak jak Ci napisałem opłacając sam abonament bez zakupu najnowszego DLC (Dodatku Dragonflight) masz wszystkie DLC do przed ostatniego czyli Shadowlands. Wydaję mi się, że po wyjściu Dragonflight ludzie będą robić jeszcze kontent z Shadowlands dla jakiś Skin’ów, Mount’ów itd.

Czyli żeby korzystać w pełni z gry musisz kupić Dragonflight i opłacać Abonament.

Właśnie te 20lvl mam zamiar porobić sobie postacie i zobaczyć czym mi się fajnie gra, a potem po wyborze maina wykupić abonament. Okej, niedoczytałem, że będą tam wszystkie DLC. Dzięki wielkie, teraz tylko serwer wybrać

Cześć, też myślę żeby spróbować swoich sił w Wowie. Masz Discorda(możesz mi wysłać na PW)? Jeśli chodzi o serwer to myślę, że solidnym wyborem będzie Defias Brotherhood(RP-PvP), jeden z popularniejszych serwerów, na którym gra dużo ludzi z Polski, 50/50 balans frakcji. Z tego co wiem to od niedawna cała zawartość gry jest dostępna za darmo, włącznie z najnowszym dodatkiem Shadowlands przy zakupie abonamentu, także jest to ogólnie bardzo dobry moment, żeby zaznajomić się z grą.

Okej wybrałem Defias gram orkiem szamanem. Jedno pytanie bo dopchałem się do BG i tam jest skalowanie czy ludzi się set? Bo bije po jakieś śmieszne ilości gdzie inni ściągają mi HP w sekundę xd
Editt:// Zaczynam łapać o co chodzi po jakimś 10tym, jest jednak ok ;p

Spoko, defias jest fajnym serwerem. Zapodaj nick, albo btag to skleimy jakieś party

Super fajny odzew, na razie świetnie się bawię przypominają mi się stare czasy starych MMO fantstyczny klimat. Kiedyś powiedziałem sobie, że MMO one target to już nie dla mnie, ale chyba gadałem głupoty. Btag: BieganV1#2211 fajnie jakby jakaś gildie dla niekoniecznie doświadczonych by się znalazła ;p

Od siebie dodam, że polecam zacząć na serverac Classic The Wrath of The Lich King. Przez wielu ten dodatek uważany jest za najlepszy w historii i faktycznie jest super zabawa. Jak już wybierzesz WOTLK to koniecznie nowe frash servery, gdzie każdy zaczyn a od początku. Są dwa nowe servery Thekal i Jin’do oba mają świetne community i balans mniej więcej 50/50.

1lajk

Co do PVP to pamiętaj by się nie zniechęcać jak cię tam będą zabijać bez problemu, po pierwsze, pvp podczas levelowania jest mało zbalansowane, po drugie, na max levelu mimo wszystko bez znajomości skilli wszystkich klas to ciężko cokolwiek zrobić na rankedach

Obecnie najlepszy okres na start, 28ego startuje nowy dodatek i wszyscy zaczynają gearować się od zera

Właśnie na początku nie wyglądało to u mnie dobrze, ale jest coraz lepiej. Co prawda dalej jak ktoś podejdzie do mojego szamana to nie udało mi się ani razu wygrać 1vs1, ale już w tf zamieszanie jakieś robię, liczy się kręcą. Myślę, że to tak jak mówisz znajomość skilli, sam mam jednego CC i to totem, który za szybko się nie ładuje, ani na tą chwile żadnego ściągacza CC’ków.

Editt:// Ktoś mi powie jak kontrować te 20 CC rouga?