Chęć rozpoczęcia gry. Stosunek doświadczenia z LoL'a do gry w Dotę

Witam. Chciałbym zacząc rozgrywkę w DOTA 2. Moje pytanie jest takie: Czy po 5 latach gry w LoL'a, roku w Hots'a będę musiał długo uczyć sie mechaniki Doty? Czy te gry są ze sobą chociaż troche związane?

Będziesz musiał opanować sporo nowych mechanik . Nie ma na moje znaczenia czy grałeś w hotsa i lola . Dużo łatwiej jest się odnaleźć w lolu i hots po graniu w dotę wtedy pozostaje ci tylko nauka skilli i itemów . Jedynie co mają wspólnego to że są mobami

Trochę, a może nawet bardziej, podobnej są na pewno. Cel ten sam, pewne aspekty również... Tak jak powiedział kolega wyżej, Dota2 charakteryzuje się innymi mechanikami w stosunku do lola. Aczkolwiek sądzę, że największym problemem będzie poznanie wszystkich postaci, ich umiejętności, na co mogą sobie pozwolić itd. Ale to przychodzi z czasem, wystarczy rozgrywać mecze :)

Witam. Chciałbym zacząc rozgrywkę w DOTA 2. Moje pytanie jest takie: Czy po 5 latach gry w LoL'a, roku w Hots'a będę musiał długo uczyć sie mechaniki Doty? Czy te gry są ze sobą chociaż troche związane? 

Tak. To znaczy zalezy jak silne sa u Ciebie nawyki lolowca. Gra tego samego typu, ale mechanik jest wiecej i sa troche inne. Nie mysl jakbys gral w cos co juz znasz i jesli chcesz sie nauczyc to nie odpadaj po pierwszych zgrzytach.

Grałeś już jakieś mecze? Nie wiadomo czy ci gra przypadnie tak jak LoL/HoTS. Docie szczerze mówiąc błiżej do RTS'a gdze rozgrywka jest dosyć wolna, a użycie skilli trzeba planować, bo ich duży koszt nie pozwala na dużo akcji (przynajmniej na początku), ale jeśli jesteś na 100% pewny to tutaj masz tabliczkę, która bardzo ułatwi ci dogadanie się z drużyną:

Podobny obraz

Cyka Blyat

Zacząłem grać i nie mogę wyjść z nawyku pushownia creepów spellami. Gra mi się bardzo przyjemnie.

Zacząłem grać i nie mogę wyjść z nawyku pushownia creepów spellami. Gra mi się bardzo przyjemnie. 

Zabraknie Ci parę razy many przy początkowych walkach to się oduczysz :D

Jednak dota 2 jest przyjazna dla nowych graczy, wiadomo na początku jest ciężko (szczególnie afk gracze). Jednak na niskim mmr możesz solo wyorać grę, pod warunkiem że nie będzie po przeciwnej drużynie doświadczonego gracza który robi x konta. Tak naprawdę gra zaczyna start, jak spotykasz ogarniętych graczy. Ja mam sentyment do Lina (wspierająca/ drugii mag albo idę w całego mag'a). Jak nie znasz bulidów do danej postaci, nie problem masz odpowiednie podpowiedzi na starcie gry.

Witam. Chciałbym zacząc rozgrywkę w DOTA 2. Moje pytanie jest takie: Czy po 5 latach gry w LoL'a, roku w Hots'a będę musiał długo uczyć sie mechaniki Doty? Czy te gry są ze sobą chociaż troche związane?