Ciężki czołg

Jaki czołg wybrać następny po KW-1 wg Was i dlaczego??

Ja rozumiem że to forum jest dla "takich" jak ty, ale jeśli tylko byś chciał to odpowiedź byś se znalazł w przeciągu 15 sek na forumopodobnych stronach ... a jest ich kupa :) i żadnego tu nie podam ... dla twego dobra.

to zależy jak pamiętam to KW-1 jest 5 tierem to potem możesz iść w KW-2 co już jest deko lepszy co mam na myśli a wiec ma lepszy pancerz i to bardzo dobry ale jest powolny jak ślimak albo KW-1S czyli (Sporcik) który jest idealny i najlepszy moim zdaniem ciężkim czołgiem na 6 tier (osobiście nim nie grałem) ale jego działko 122mm które potem idzie aż do IS i IS3 i które robi obrażenia po 300/400 coś kolo tego. albo możesz iść w KW-3 dalej i i IS3 zamiast ISa.. KW-3 jest lepsze od IS (pancerz ma lepszy) i bardzo dobrze się zarabia.. a dalej to już zależy możesz iść w IS-8 albo ST-1 ale to już 9 tiery i inna zabawa. Tak ze masz wybór albo pancerz albo siła ognia ogólnie ruskie czołgi maja bardzo dobre działka wiec w co nie pójdziesz nie powinieneś być zawiedziony tylko kw-3/st-1 itp są wolne ale pancerz wysmienity przodu za chiny nie da sie przebic(bynajmiej ja moim Tigerem II przodu nie przebiłem w KW-4(Który jest zamiast IS-3) IS-3 i iS8 itp sa szybkie i pancerz tez ma dobry :)... to tyle ode mnie mam nadzieje ze pomogłem.

jak masz jakieś pytania pisz w grze nick : Pabcio16

A może wole tutaj zapytać a nie gdzie indziej??

le jeśli tylko byś chciał to odpowiedź byś se znalazł w przeciągu 15 sek na forumopodobnych stronach

Idąc twoim skromnym tokiem połowa tematów z tego forum powinna polecieć do kosza bo odpowiedzi na nie są na "forumopodobnych stronach "....

PS: Wielkie dzięki Devanzo, zauważyłem że dość popularne są własnie KW-1S

tak tak sa strasznie popularne :) M6 i inne 6 tiery wymiękają jedynie moim skromnym zdaniem to ARL 44 może z nim konkurować. ale to tez zależy od gracza bo jak jest ogarnięty to i medy dają rade ( ja osobicie t-50 to jest scoucik to sie bawilem ze sportem :D )

KV1S to najlepsza tVI w grze.. 122mm dzialo robio pogrom a teraz jeszcze zlote peski sa za normalna kase...

na tank compain kazdy cie wezmie z 1Ska

racja :) zgadzam sie z przed mowca, zapomnialem dodac ze ruskie ciezkie maja naj mniej zycia IS-7 ma chyba 2150 zycia a natomiast IS-4 po St-1 ma 2700 :) wiec tutaj można się zastanowić.. oba są świetne

is7 ma lepsze pochylosci co daje czeste rykoszety i jako jedyny TX goni 50 km/h !!! gdzie MAUSE ma 20.... bardzo mobilny i mocny czolg polecam

Francuski ciezki TX popierdziela nawet szybciej ^^ jako ciezki

Nie odnosząc się do "Tematu" kolegi ... na który mógł sobie znaleść jak by nie było ... zaspakajającą lekturę na dany czołg który sobię bezpośrednio upatrzył ... bo nie wiemy co lubi.

To Cała linia Rosyjskich Czołgów to przysłowiowy "Syf" ( w moim mniemaniu i nie tylko moim ( kiedyś bajka opowiadana przez innych wyglądała w ogóle inaczej i to fakt) ... ) do 6 tieru a od 7-8-9-10 tieru z wyróznieniem poszczególnych to upodobanie i utalentowanie, umiłowanie gry tymi maszynami.

Ogólnie dość prosta i łatwa w obsłudze Rosyjska linia wyróżnia się dobrymi, mocnymi działami jak na swój Tier ( tu niskie tiery i ich odpowiedniki ) potem pancerzem ( najczęściej wierz ).

Jednak ten nie stanowi żadnego problemu przy bezpośrednim starciu ... ogólnie mocne działa,( z średnią penetracją na tle nowych maszyn ) "tępią" się słąbym a wręcz najsłabszym w grze czasem "skupienia" celowania .... jak i przeładowniem ... co odbija się ogólnym statem w grze "Rosyjskich Czołgów" ... Ogólnie Czołgi mocno opancerzone z mocnym działem ... Minus to ogólna Ślepota najsłabsze "Radia w grze " Celność i skupienie dział , przeładunek.

Kwitensencją tych czołgów to ich jednak kosmiczne Lufy ... których moc odczuwa się podczas gry i przy trafianiu celu.

Ogólnie zbliżające się patche mają wyrównać "całkowicie" względem pozostałych wartość czołgów w bitwach jak np KW - 1s gdzie straci swoje najlepsze działo i wierze, T 50 - 2 ogólna przebudowa proporcii czołgu, KW -2 straci swojego Troll Guna kosztem Haubicy priorytetowej ( nie wiem pewnie nisko LvL'ową - nareszcie )

Ruskie już dostały raz nerfa niedawno na TD'kach z kąd zostały im zabrane działa 100mm z niskich LvL'li. Teraz spotkało to Niemców ... usunięto ich szybko strzelną i wysoko penetrujaćą 88 czy 85 z czołgów typu np Pz IV ... który ogólnie stał się premium ... zastanawia mnie Stug który jeszcze ją posiada ( ale pewnie nie na długo ) .

Ostatecznie grał bym najbardziej Uniwersalną i dająca najwięcej frajdy Linia Amerykańskich Czołgów świetny "ROF" był najlepszy do czasu Brytoli .... wychył dział góra dól ... reszta to przysłowiowi inwalidzi ... Celność .... po wyższych Tierach nie wliczając bocznych i tylnych pancerzach najlepszy front ... Mobilność ustępująca tylko Francuzom ale przy ich nieistniejącym panceżu to żaden minus.

Zbliżająca sie wielkimi krokami Druga Linia HT Amerikańskich Gigantów z Wierzami od Francuzów ... Zapowiada Ogólny Chaos !! :)

@up nie mogłeś tak od razu ładnie opisać tylko hejtowac na początku :).. zgadzam się w tym idealnie opisane..

Co do kolegi dwa posty wyżej mam tylko jedno małe zastrzeżenie. StuG nie korzysta z tego samego działa, które do patcha 8.0 mieliśmy na PzIV. Również jest to działo 75 mm o zbliżonych parametrach to tego, z którym pożegnaliśmy się na sławnym średniaku, ale nie jest to to samo działo, tylko jego wersja dostosowana pod niszczyciele (krótko mówiąc odblokowuje się je oddzielnie). O ile na PzIV budziło ono kontrowersje z oczywistych względów (a jego brak jest nader odczuwalny dla dawnych posiadaczy maszyny ;)) o tyle na StuG'u specjalnego szału nie robi. Niemiecki niszczyciel z definicji ma być celny i to działo idealnie współgra z tym tokiem rozumowania. Pozbawienie go tej pukawki byłoby delikatnie ujmując nie na miejscu, gdyż StuG stałby się tylko zabawnym resorakiem w obliczu jego równo-tierowych kolegów w innych nacjach ;) To działo to praktycznie jedyny argument dlaczego ten TD znajduje się na 5 tierze, a nie niżej.

Tak poza tym to całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem w kwestii czołgów ciężkich. Amerykańskie HT to idealny balans pomiędzy celnością Niemców, a kacapskim pierdnięciem ;) One z definicji nie mają być najlepsze w jakimś punkcie, one po prostu stanowią swoistą łatę w luce pomiędzy wyżej wspominanymi nacjami i to jest ich największa zaleta. Jeśli dodamy do tego praktycznie niezniszczalne wieże i przyzwoitą mobilność to mamy bardzo dobry czołg, który zapewni nam frajdę na wiele bitew ;)

Autorowi tematu natomiast krótko i zwięźle polecę KW-1S :) Ma on chyba najlepsze na tym poziomie działo, które (jak już koledzy wspominali) z powodzeniem sprawdzi się także na wyższych tierach tej linii rozwojowej. Z trójki radzieckich HT 6 tieru jest on najbardziej mobilny, co okupione jest niestety kiepskim opancerzeniem, ale jego zadaniem nie jest raczej tankowanie i blokowanie tylko atak w najczystszej postaci ;) KW-2 to monstrum uzbrojone w komicznie mocną, ale za to niecelną haubicę. Aby cokolwiek na tym polu zdziałać trzeba podjeżdżać bardzo blisko wrogich zasieków, co przy tak fatalnej mobilności kończyć się może zazwyczaj klęską, szczególnie na otwartym terenie, który jest piekłem dla tej "lodówki" ;) T-150 to w miarę dobra kontynuacja koncepcji z KW-1, który jest zdecydowanie najbardziej zbalansowany z tej trójcy, jednak... Brak w nim cech, które czyniłyby z niego OP tanka, można powiedzieć, że zapełnia lukę pomiędzy wyżej wymienionymi dwoma, jednak sam mistrzem w żadnej dziedzinie nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że to również dość interesująca maszyna :)

Dzięki za porady...Hmm zastanawiam się czy nie zainteresować się drzewkiem USA bo jakoś wcześniej ignorowałem czołgi USA....tylko na jakich się teraz skupić z amerykańskiej stajnie :)

Amerykańskimi niszczycielami zbyt daleko nie zaszedłem, ale ciężkie i średnie bardzo polecam ze względu na ich uniwersalność ;) Szczególnie medy, idealne połączenie mobilności i siły ognia, dobre na średni i daleki dystans, do snajpienia i flankowania ;) Trudno o bardziej wszechstronne średniaki.

Puki co T29, ale jest świetne. T1 Heavy i M6 są na prawdę świetnymi czołgami. M6 miałem 11 killów w grze, gdzie rozwaliłem właśnie 2x KW 1S bo są niecelne :) T1 i M6 może wyglądają nie za pięknie i są wysokie, co może być minusem w niektórych sytuacjach, mają przyzwoity pancerz i niczego sobie działa. Na M6 polecam odblokować najlepsze działo przed przejściem na T29 gdyż początkowe T29 po prostu ssie a ma możliwość założenia działa najlepszego M6 które tam uderza koło 280.

Mnie najprzyjemniej grało się ST-1 (czy tam ST-I). Super działo, świetny pancerz, całkiem dobra mobilność. E-75 zjada w każdej sytuacji. : )

Mnie najprzyjemniej grało się ST-1 (czy tam ST-I). Super działo, świetny pancerz, całkiem dobra mobilność. E-75 zjada w każdej sytuacji. : )

ST-1 nie grałem bo już wcześniej miałem IS-4 ale nie pisz jak ślepo zakochany młodziak,że zjada E-75 w każdej sytuacji bo to nadal jest jeden z najlepszych czołgów na tym pozomie.

Tutaj bym podzielił "Podniebienia" Artystom poszczgólnych nacjii ... Zacznijmy od ST-1 to Czołg bez wątpienia mocny i wyróżniający sie na tle kolegów ( na papierze) równo linijnej gałęzi czołgów.

Ale w bezspośredniej walce "Face to Face" nie ma najmniejszych szans z "super Mobilnym Amerykańcem M103 " a teraz nawet Brytolem o frańcuskich nie wspomne bo z E75 ( w moim mniemaniu Królem 9 Tieru nie ma szans ... nawet po wstawieniu Skrzyni i bezpośredniej ingerencii modułów po przednim panceżu (( po patchu )) ) .

Najwyżej nadrobi działem bo te ma Dobre jeśli nie bardzo Dobre i trzymając się z tyłu czy też w bez pośrednim kontakcie na dystans gdzie jego "Armor" lubi łapać rykoszety zdziała dużo. Co do Niszczycieli Amerykańskich ( na tele innych ) to "Były" najlepsze czołgi tego teiru a T110E4 swego czasu przy patchu 8.0 był najlepszym czołgiem ( w grze !! ) i OP w jakiejkolwiek Dziedzinie używania go czy też to TD czy też HT bo sprawdzał się tu i tu. Ale doczekał się okropnego Nerfa.

Jest nadal "wybitnym" TD o możliwościach typowo Destruktowych jako TD i HT ale to już nie to.

Polecił bym ci T110E3 bo ten nie dostał żadnego Nerfa i gromi niemiłosiernie ustępując tylko Francuskiemu Focho'wi ( nie ujmując Radzieckiemu Objektowi bo to Dobry TD ale, niemiecki Gigant to jednak wielki Kaleka z Ogromnym Dzbanem ).

Jaki czołg wybrać następny po KW-1 wg Was i dlaczego??