Co dalej?

Od jakiegoś czasu zacząłem czytać książki.Nigdy jakoś bardzo nie przepadałem za czytaniem,ale jakoś tak trochę zmuszony przez rodziców zacząłem.I zacząłem od Marka Hoddera "W dziwnej sprawie skaczącego Jacka" i aktualnie czekam na 3 części serii tych książek Burton i Swimburne'a.No i jak skończę tą trylogie to potem mam zamiar albo zacząć Zwiadowców lub Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.I tu moje pytanie, jeżeli podobały mi się te książki Marka Hoddera, no wiece Steampunk itd to które podane wyżej będą lepsze dla mnie bądź podajcie mi jakieś inne.

To może jednak,ktoś coś?

Mysle ze najlepiej zaczac od tego co czujesz ze chcesz pierwsze "zaliczyc". Skoro zbyt dlugo nie czytasz to mysle ze powinienes polegac na przeczuciu tak by dowiedziec sie jakie klimaty lubisz. Tytuly ktore podales znam ze slyszenia, ale rzadko siegam po literature dla nastolatkow/mlodziezy(sama juz nia dawno nie jestem). Ostatnie swieta skonczyly sie odkryciem serii gone, ktora przed daniem 11 latce przeczytalam. Cuz dobrze ze jej nie dalam :D ale tobie moze podejdzie. Przedstawia dosc brutalna rzeczywistosc max. 14 latkow bez zadnych doroslych. Z czasow licealnych pamietam ze uwielbialam wojny swiata wynurzonego oraz... sage o ludziach lodu :) klasyk na 47 tomow-wielkosci harlequinow wiec pochlania sie tom za tomem.

Zwiadowcy świetna seria, według mnie miliard razy lepsza niż te wszystkie harry pottery i inne, pozycja obowiązkowa, ale pod warunkiem, że... Masz jakieś max 14 lat. Potem zaczyna docierać do ciebie, jak łatwym językiem jest to wszystkie napisanie i zacznie cię drażnić, że autor traktuje cię jak dziecko. To samo jest z nową serią Flanagana, która również jest warta uwagi. Nawet jeśli jesteś trochę starszy, to możesz przeczytać i zobaczyć, jak to wygląda, jak najbardziej warto

Mysle ze najlepiej zaczac od tego co czujesz ze chcesz pierwsze "zaliczyc". Skoro zbyt dlugo nie czytasz to mysle ze powinienes polegac na przeczuciu tak by dowiedziec sie jakie klimaty lubisz. Tytuly ktore podales znam ze slyszenia, ale rzadko siegam po literature dla nastolatkow/mlodziezy(sama juz nia dawno nie jestem). Ostatnie swieta skonczyly sie odkryciem serii gone, ktora przed daniem 11 latce przeczytalam. Cuz dobrze ze jej nie dalam ale tobie moze podejdzie. Przedstawia dosc brutalna rzeczywistosc max. 14 latkow bez zadnych doroslych. Z czasow licealnych pamietam ze uwielbialam wojny swiata wynurzonego oraz... sage o ludziach lodu klasyk na 47 tomow-wielkosci harlequinow wiec pochlania sie tom za tomem.

nie wiem czy Saga Ludzi lodów będzie dla niego idealna bo jednak jest to dość specyficzny typ książki. Ale sprobowac zawsze mozna ^^

Z tego co ja ci mogę polecić to sprawdzenie tez kilka innych gatunków ja na przykład nie czytałem książek za nim nie odkryłem gatunku fantasy....ogólnie najlepiej byłoby jakbyś poczytał kilka książek rożnego gatunku(od razy ci powiem jak ci się książka nie spodoba po przeczytaniu 80-100stron nie czytaj dalej bo tylko się zniechęci do czytania) i później się określił który ci najbardziej odpowiada bo podanie dobrych książek z danego gatunku to już nie jest problem...ja na przykład także czytam tak zwane Japońskie nowelki są to rożnego gatunku krótkie, dłuższe powieści (niektóre mają po 22 tomy) i muszę powiedzieć ze bardzo chętnie polecam je innym tylko z tego typu książek jest jeden mankament taki ze są one mało dostępne w Polsce i najbardziej można czytać je po angielsku lub jeśli się umie w originale czy po japońsku(a szkoda ze nie są tłumaczone bo przeważnie naprawdę są to bardzie fajne książki dla młodzieży i dorosłych)

Saga ludzi Lodu.... polecam:) Rok czasu czytałem:)

Teraz rzucę zapewne truizmem, ale... czytałeś Harrego Pottera? Wbrew pozorom jest to kawał dobrej książki (a przynajmniej na początek). Oczywiście Władca Pierścieni jako klasyka, "polska" Achaja jest świetna, Metro 2033. No na początek na pewno wystarczy :v

Możesz zainteresować się też Danem Brownem. Polecam Kod Leonarda da Vinci na początek:)

Kroniki Żelaznego Druida świetnie się czyta, jest akcja, jest humor. Polecam

Zwiadowcy to bardzo dobry wybór, polecam Ci również Metro ale tyko głuchowskiego, jeśli jednak chcesz coś lekkiego, polecam Ci książke Czarodzieje ;-) zdziwisz się

Teraz rzucę zapewne truizmem, ale... czytałeś Harrego Pottera? Wbrew pozorom jest to kawał dobrej książki (a przynajmniej na początek). Oczywiście Władca Pierścieni jako klasyka, "polska" Achaja jest świetna, Metro 2033. No na początek na pewno wystarczy D

Do Pottera podchodziłem tak z 4-5 razy i za każdym razem na 50-70 stronie się nudziłem.Władca Pierścieni też niezbyt.A tak ogólnie jak jest z tym Percym Jacksonem?W miarę coś się dzieje i czy tylko końcówka dobra reszta kiepsko?Najlepiej to bym chciał coś w rodzaju "Dziwna Sprawa Skaczącego Jacka".

Od jakiegoś czasu zacząłem czytać książki.Nigdy jakoś bardzo nie przepadałem za czytaniem,ale jakoś tak trochę zmuszony przez rodziców zacząłem.I zacząłem od Marka Hoddera "W dziwnej sprawie skaczącego Jacka" i aktualnie czekam na 3 części serii tych książek Burton i Swimburne'a.No i jak skończę tą trylogie to potem mam zamiar albo zacząć Zwiadowców lub Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.I tu moje pytanie, jeżeli podobały mi się te książki Marka Hoddera, no wiece Steampunk itd to które podane wyżej będą lepsze dla mnie bądź podajcie mi jakieś inne.