Co nowego?

Cześć,
Minęło już ponad 2 lata odkąd grałem w jakiegoś mmorpg-a i postanowiłem, że chciałbym wrócić, ale…
Zdecydowanie nie chce odwiedzać starych tytułów, stąd pytanie czy na przestrzeni ostatnich (powiedzmy 5) lat wyszło coś ciekawego co nadal żyje?
Kiedyś byłem fanem metina, Lineage 2, aiona, BDO - głównie ze względu na open PVP, niestety wspomniane gierki są albo martwe albo P2W (chyba że coś się zmieniło to wyprowadźcie mnie z błędu).
Nie chcę grać w żadnego MMORPG-a gdzie trzeba czekać, zapisywać się na jakieś battlegroundy, wojny czy inne duperele jak w wowie etc.

Chce po prostu od czasu do czasu podczas grindu/expienia/questowania znaleźć oponenta i stoczyć z nim walkę, czy zachodzić na areny jak w L2 gdzie PVP było po prostu “brudne” bez ustawek 5v5 / party vs party / gildia vs gildia (od takiego pvp preferuję moby :wink: )

Czy takiego MMO RPG-a jeszcze znajdę? (oczywiście p2w nie wchodzi w grę, chyba że ogranicza się on do co miesięcznego konta premium na zasadzie abonamentu - takie rozwiązania mi pasuje). P2P oraz B2P również akceptuję.

Odnośnie nowości, to przeglądałem Lost Ark, Elyon, Sword of legends, New world. Czy myślicie, że któryś z nich odniesie jakiś sukces i zostanie z nami na dłużej? Nie ukrywam new world średnio przypadł mi do gustu, ale pozostałe 3 tytuły mają coś w sobie. Nie badałem szczegółowo tych tytułów, ale jeśli ktoś ma większą widzę to z chęcią usłyszę opinię :wink:

Nie ma nowych gier, które się utrzymują do teraz. Ostatnie mmorpgi, które są coś godne uwagi wyszły w 2010-2014 roku. Są to Final Fantasy XIV, Elder Scrolls Online i Guild Wars 2. Wszystko co wyszło po tym okresie prędzej czy później umarło. Jak zależy ci na pvp no to najlepiej uderzyć w ESO, albo GW2, bo FFXIV pvp praktycznie nie istnieje.

w GW2 o ile mi wiadomo nie ma open pvp, a WvWvW i arenki mnie najmniej interesują. ESO to nie mój klimat, zdecydowanie wolę fantasy i wschodnie, azjatyckie klimaty.

Może Albion ? Posiada open world pvp dosyć spore , na otwartych strefach pvp są dungi w których mogą cię zabić , możesz też chodzić po open worldzie i polować na graczy . F2p z premka co miesiąc więc sprawdzić zawsze można

Ujmę to najprościej jak mogę żeby zaoszczędzić nam wszystkim czasu, lista jest na tyle treściwa i oczywista dla fanów gatunku że argumenty są wręcz zbędne.

Gry w które opłaca się grać i są absolutnym TOP OF THE TOP

  1. World of Warcraft
  2. Final Fantasy

Gry w które można pograć, są takie w miarę możliwości ale raczej polecałbym te wyżej

  1. Albion
  2. Guild Wars 2
  3. TESO

Gry których nie poleciałbym nawet osobie która próbowała mi podpalić dom

  1. Black Desert
  2. Tibia
  3. Wszystko co hostuje GameForge

Pozdrawiam i życzę miłej gry :heart_eyes:

1lajk

On Chciał open pvp z open pvp masz black desert albo albion reszta ma pvp ale formie arenek albo zpisywania jak sam ujołeś ładnie z azjatyckich zostaje ci final albo bs czyli blade and soul, jak chcesz starocie w stylu lineage to tylko piraty aka prywatne.

W wowie masz open pvp

1lajk

Gram w MMO od 20 lat, gralem w WoWy w Tibie, w FF. Nadal uwazam ze Tibia ma najlepszy system Pvp :slight_smile:

1lajk

w BnS grałem, ten open system jest taki 50/50 i late game jest strasznie monotonny, przynajmniej tak było z 2 lata temu. poczekam na Elyon* tam ponoć będzie open pvp. Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Nie ponoć, tylko po prostu jest i to jest fakt. W Elyon’ie 70% tzw. End Game to Open PvP :grin:

sam syf, nie trać czasu na ten gatunek gier.

Cześć.

Royal Quest (znowu^^)
Od momentu fuzji serwerów zrobiło się tłoczno. Dla mnie nawet odrobinę za bardzo. Mimo iż lubuję się w Hardzie.

Z tego co napisałeś, odnośnie wymagań. To może być to. Nie będę się rozpisywał bo i po co.
Jedyne co mogę napisać to to, że RQ niszczy większość nowych graczy. Kto nie myśli, albo chce mieć wszystko od razu. Może w ogóle nie instalować.

https://1cgames.net/pl/games/Royal_Quest

Pozdrawiam.

Thyrael.

Jest jakiś podział na serwery europejskie i rosyjskie? Jest w ogóle jakiś europejski serwer? Pytam, bo nazwa firmy 1cgames nic mi nie mówi a kiedy szukam gry na Twitchu czy YT to wygląda to tak jakby tylko ruscy w to grali. Chłop 6 godzin siedział w jakimś mieście…