Co to jest to granie w gry w chmurze?

Dzień dobry, ostatnio widziałem w necie że sporo osób pisze że można grać gry w chmurze i nie trzeba do tego dobrego sprzętu tylko dobrego połączenia internetowego. O co tu dokładnie chodzi?

Cz jak gra nie spełnia mi nawet minimalnych wymagań a mam dobry internet to mogę w taką grę grać w chmurze nawet na 60 FPS ? Czy jak to działa.

Edit. ok poczytałem trochę więcej. I faktycznie chyba tak to działa.
Więc kolejne pytanie: Czy da się przetestować jakąś grę w chmurze za darmo bez wykupowania miesięcznego abonamentu?

Ostatnie 2 lata grałem na Nvidia Geforce Now, polecam jeśli ktoś nie ma dobrego kompa do grania, ja uzywałem mini pc z 4gb ramu i procesorze z zintegrowaną grafiką, potrzebny tylko dobry internet. Usługę można przetestować za darmo przez godzinę po wystaniu w kolejce. Są 2 rożne konfigurację sprzętowe do wykupienia, można załapać też 6mc promocyjnie po 25zł/mc. Trzeba posiadać własną bibliotękę gier, nie ma dostępu na pewno gier od Rockstara i Blizzarda jeśli dobrze pamiętam.
120FPS 4k RTX 4080 albo 60FPS 1080p

Cześć. Granie w chmurze to aktualnie dobre rozwiązanie o ile ma się faktycznie dobry Internet który nie jest zakłócany przez innych domowników. Polecam prędkość +300Mb jeżeli chcesz osiągnąć rozdzielczość HD, +60fps i max detale. Oczywiście mam tutaj na myśli usługę GeForce Now (dalej jako GFN) (sam z niej korzystam). Konkretnie to podłączasz pod tą aplikację swoje konta ze Steam czy Epic Games i możesz grać w gry które masz tam wykupione. Haczyk jest taki że GFN musi mieć tą grę w swojej bibliotece. Wtedy uzyskujesz dostęp do najwyższej jakości gier (aktualnie GFN korzysta z RTX 4080) a Twój PC nie odczuwa żadnego “spocenia”. Grasz tak jakby na ich serwerze więc nawet nie instalujesz jej u siebie na PC a Ty otrzymujesz jedynie obraz więc Twój PC też nie zżera prądu.

Co do jakiegoś “triala” to trzeba poszukać bo wątpie żebyś oficjalnie coś takiego znalazł. Może gdzieś ktoś sprzedaje dostęp do kont na zasadzie wypożyczenia. Musisz też poczytać o różnicach w abonamentach. Najwyższy omija kolejki i nie czekasz żeby zagrać.

GFN ten najsłabszy też nie ma kolejek, no może raz musiałem czekać 2 minuty, no chyba że coś się pozmieniało…

ok obecnie czekam na fortnite w kolejce Xbox Cloud Gaming. CHce sprawdzić jak będzie działać na moim laptopie :wink: Ale trzeba czekać 200 minut :smiley:
A lipa wczytało ale chyba bez pada się nie da grać.

Jeśli chodzi o GFN ( najwyższa subksrypcja ) to ogólnie fajna sprawa, jedyne co zauważyłem to przy grach AAA Online ( New World, Hunt Showdown ) czasami obraz jest niewyraźny mimo że mam 1Gb/s.