Co to za skill i jak go uzyskać?

Witam

Robię sobie build z tego filmiku, posiadam wszystko co ten człowiek opisuje, jednak nie mogę uzyskać tych “czerwonych strzał strzelających w różnych kierunkach” podczas bicia mobów.

ps. Posiadam dwa łuki polecane przez ta osobe.

to jest jakis enchant na rekawiczkach, chyba fury

1lajk

@XTroLLu

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie odnośnie gildii. Czy orientuje się ktoś czy istnieją jakieś na Standardzie? Z braku czasu nie będę mógł regularnie grać na ligach a fajnie byłoby pograć i pogadać z jakimś Polakiem.
Gram teraz na lidzie ale nawet tutaj znaleźć jakiegokolwiek Polaka co nie ma w nicku “ku***” albo “jeb**” jest ciężko, a znaleźć gildie jest równie ciężko:)

np. W takim diablo 3 i na sezonie i non-sezon bardzo łatwo jest dostać zaproszenie do gildii itd itp…

Z tego co mi wiadomo to chyba nie ma polskiej na standardzie…ogolnie tam malo ludzi gra

Moja rada malutka nie uzywaj buildow do tego pana z YT :):):slight_smile: oni robi je typowo pod zarobek…sprzedaje cale sety itp. i ogolnie na end game nie sprawdzaja sie za fajnie ( testowalem sam osobiscie 2 bo nie dowiezalem znajomym :stuck_out_tongue: i przewaznie bylo tak ze reset calej postaci ) na forum oficjalnym masz mase buildow lepiej opisane itp.

Zapomnialem dodac ze ten build potrzebuje 2 bow :slight_smile: bo jednej sie nadaje na czyszczeine map a drugi na bosy

a co do tego skilka wokol to pewnie jest Commandment of fury

Mogłem to już powiedzieć po samym tytule filmiku, a w zasadzie po początku tytułu “Ice Shot Build (…)” - niektóre starsze skile czekają na rework i ten jest jednym z nich. Niestety ice shot nie jest zbyt viable obecnie, z drugiej strony stety, ponieważ jest w kolejce do przerobienia, więc będzie nowość :slight_smile:

Jeśli szukasz, lub ktoś w ogóle z was szuka, buildu na początek, to mogę coś polecić. Ewentualnie wskazać o kogo na YT, czy forum gry, można się oprzeć w stworzeniu swojej postaci. Z czasem człowiek już ogarnia, kto za przeproszeniem robi g**o, a nie build, a kto się zna na rzeczy i robi coś fajnego.

Zwrócić musicie również uwagę na to, że buildy się różnią między sobą nie tylko itemami, skilami etc. czyli dość oczywistymi rzeczami, ale również mało oczywistymi. Mamy na przykład buildy, który wymagają specyficznych itemów do funkcjonowania, czasem bardzo drogich. Niektóre z takich buildów można zacząć od zera, czyli słabszych/tańszych itemów i farmić, farmić, farmić aby uzyskać te droższe. Niektóre znowu wymagają drogich itemów i tylko z nimi działają.

Buildy się różnią między sobą też przede wszystkim zastosowaniem. I to jest główny wątek do którego chciałem nawiązać.
Przy wyborze zatem musicie wziąć pod uwagę kilka czynników. Podzielił bym to, na:

  • co chcesz robić w grze*
  • czy jest już jakiś skill, którego funkcjonowanie Ci się podoba - lub grupa skili. Może to być tylko wybór czysto wizaulny przykładowo. Najlepiej i najdłużej się gra buildami, które się po prostu podobają.
  • ile jesteś w stanie realnie poświęcić czasu na grę (nie ile deklarujesz, ale ile faktycznie grasz zanim Cię coś znudzi i przechodzisz dalej)
  • jakie już masz doświadczenie związane z PoE (ile już grasz, czy to twój 1, 2, 3 build, czy 20)

*To, co chcesz robić w grze, również podzieliłbym na kilka rzeczy, ponieważ nie każdy build jest w stanie zrobić cały content gry. I nie powinien imo, dzięki temu w tej grze jest taka różnorodność. W zależności od tego jaki cel się sobie postawiło i co daje komu frajdę, taki build tworzy. Jest to również uwarunkowane doświadczeniem, ilością czasu włożonego w postać itp. ale nie da się wszystkiego opisać, więc będę generalizował. Proszę tu zatem o wybaczenie doświadczonych graczy, ale zakładam, że jeśli to czytasz, to przede wszystkim jesteś początkującym, więc ta wiedza Ci się przyda:

  1. Farmienie tony potworków w szybkim, lub bardzo szybkim tempie. Plusem jest oczywiście prędkość, buildy te mają „czyścić” jak najszybciej mapy, co przekłada się na ilość zdobytej currency (waluty – orby itp.). Najbogatsi są zazwyczaj Ci, którzy zainwestowali w „demona prędkości” i mają ogrom czasu na grę. Minusem jest to, że zazwyczaj takie buildy gorzej sobie radzą na bossach, jak i również mają słabszy end game, ale nie do tego służą. Oczywiście też, nie każdy lubi taki styl gry.

  2. Farmienie bossów. Imo mało opłacalne w tej grze, ale po 1 nie wszyscy lubią zapier***ć przez tony potworów jak struś pędziwiatr, po 2 nie każdy gra dla „opłacalności”, tylko dla przyjemności (co jest podstawą każdej gry!). Plusem dużym jest, że przynajmniej nie masz problemów z bossami, ani w ogóle z contentem gry. Grasz sobie powoli – w swoim tempie i czyścisz wszystko po kolei. Minusem, że takie buildy zazwyczaj wolno, lub bardzo wolno „czyszczą” mapy z potworów, przynajmniej w porównaniu do pierwszej grupy, co właśnie przekłada się na ilość lootu z mobów. Mnie osobiście pasuje taki styl gry.

  3. Farmienie end-game’owego labiryntu. Plusem jest tu oczywiście to, że znając pewne mechaniki rządzące PoE i samym labiryntem, można w łatwy sposób się dorobić, nie zważając za bardzo na RNG. Minusem, że z czasem jest to nudne, ponieważ latasz ciągle jedno i to samo. Ale oczywiście – co kto lubi. Niektórzy co ligę robią na początku „lab farmera”, bo tak to się zwie i pasuje im to, dorabiają się a potem robią jakiś inny build. Sam kiedyś poszedłem w tą stronę, ale to nie dla mnie.

  4. Magic find build. Opiera się to na tym, że postać jest generalnie słaba, ale ma w miarę szybko farmić mobki, mając na sobie set, który zwiększa ilość dropu z potworów. W praktyce ludzie robią mf build i latają ciągle 1-2 mapy, te które się najbardziej opłacają w danej chwili. Plusem oczywiście jest ilość lootu - można się łatwo wzbogacić mając odpowiednią ilość czasu etc. Minusem, że ponownie jak w przypadku lab farmera – jest to po czasie nudne.

  5. Tak zwany “all-around”. Czyli build, który w miarę szybko czyści mapy, można nim w miarę łatwo zabijać bosy, jak i również pójść na najtrudniejszy kontent gry (czyli tzw. end-game). Plusy są oczywiste. Minusy - takie buildy są najczęściej drogie, więc musisz mieć dużo currency żeby taki build zrobić i żeby “działał”. I prawdopodobnie sporo czasu. Zazwyczaj takie buildy są powiązane z pozostałymi grupami i w miarę progresu, zdobywania currency, nowych, lepszych itemów i doświadczenia można się “przekształcić” z np. powolnego tanka, w szybkiego tanka :wink:

Nie wiem czy o czymś nie zapomniałem ofc. Jeśli przeczytałeś ten walltext i chciałbyś jakąś poradę to napisz co Cię interesuje – niesiony doświadczeniami z innych gier, lub doświadczeniem z PoE a ja spróbuję coś podpowiedzieć.

1lajk

Jesli to nie kopiuj wklej to to szaczuneczek ze ci sie chcialo to pisac przeczytalem i ze tak powiem nic dodac nic jujac

Jedyne dodam od siebie mam przejechane 15 buildow ± i nadal nie potrafie swojego zlepic zawsze cos nie tak wiec koniecznie dobrac sobie builda tak jak kolega wyzej napisal i sie nim kierowac z czasem tez jak wspomnial zalapiecie ktore buildy ok ktore nie i nawet bedziecie je leko modyfikowac

I calkowicie jest to normlane ze w trakcie ligi mozna zrobic 3-5 postaci :slight_smile: zaleznie od czasu a czasami nawet szczescia

@up Dzięki :blush: Sam pisałem :stuck_out_tongue: Też mi to zajęło paręnaście, lub nawet i parędziesiąt buildów, zanim zajarzyłem funkcjonowanie różnych mechanik i ich wpływ na siebie, żeby zrozumieć, czemu kreatorzy buildów podjęli akurat takie decyzje co do itemów, a nie inne, czemu w drzewku wybrali to, a nie tamto itp.