Cooking w bdo nie taki opłacalny?

Witajcie. Zaznaczę od razu że gram na ps4 więc ceny na moim rynku znacznie roznia się od cen na np pc. Chciałem zabrać się za cooking ale po drobnych obliczeniach nie wiem czy po prostu nie lepiej jest sprzedawać itemy np ziemniaki czy kukurydzę z node na rynek.
Trochę matematyki ^^
Przypuśćmy że chcę gotować Steamed bird . Oto potrzebne składniki:
Steamed Bird >>9,750 to cena gotowego produktu na rynku.
Chicken x5 >> 1.140k Cena za szt na rynku >xxx
salt x2 >> 20
Essence of liquor x2 >> 1,240
Vinegar x2 >> brak na rynku
olive x3 >> 423
Po podliczeniu wychodzi.
9,489 k aby wykupić wszystkie potrzebne składniki. Mam nody gdzie worker robią mi potato lub chicken meal tyle że np mógłbym to zrobić sam własnie kozystając z itemków z node ale np taki Vinegar potrzebuje mąki z np potato a u mnie ziemniaki chodzą po 1k plus a inne żeczy są po 1k… To nie lepiej było by sprzedać te itemy po prostu zamiast bawić się w zarobek 300-200 srebra na itemie? Przecież taką kwotę mogę wydropić z moba. Po dokładnym podliczeniu bardziej wychodzi się na -.
Wiec chciałbym zapytać gdzie tak duże pieniądze z tego cookingu o którym tyle w internecie? Owszem są potrawy za 100k + szt ale one same potrzebują innych potrwa zielonych na których potrzeba inne składniki których wartość przekroczy raczej samą potrawę za 100k+gdyby dodać wszystko co jest potrzebne na tę potrawę. Policzyć np mąkę którą robi się z ziemniaków np a potrzeba 5x mąkę do potrawy… Do tego dochodzi fakt że nie ma niektórych składników na rynku jak np pieprzu. i wielu innych.
Czy mógłby ktoś z was mi to wytłumaczyć gdzie tu są te pieniądze jakie mam zarabiać?

oczywscie ze oplacalny… potem bedzie przesyt tych skladnikow i nie bede schodzic z marketu.
Potrawy mozesz coraz lepsze gotowac wraz z wbijaniem life skilla.
Potem robisz juz masowa produkcje bo wszystko co potrzbea masz z nodow albo farmingu itp.
a dodatek “dopadki” daja ci kontrybucje.
Masz mase poradnikow na necie wszystko dziala tak samo jak na pc wiec nie porblem poszukac :stuck_out_tongue_winking_eye: hajs sie na tym robic da lae jest to AFK przychod proste ze grindujac sie wiecej zarabia

chcesz zarabiac w bilionach to skrzynki z trentu workerzy na ich produkcje i artisian w tradingu wywoz na valencie po 2 tyg robienia skrzynek 3h i masz od cholery hajsu XD
tylko znajdz artisian workerow do produkcji skrzynek wbij artisiana w tradingu ;D XD