Craft w Diablo 3

Interesuje mnie zagadnienie craftu. Znajdujemy na mapie wiele schematów i czasem są to schematy setowe. Szukałem w necie serwisu gdzie mógłbym zerknąć na oferty innych osób odnośnie craftu. Coś w stylu:
Mam schemat na ten miecz i mogę go zrobić za 10k golda.

Znacie takie serwisy? Bo jedyne co udało mi się zlokalizować to buildy i opisy schematów.

Nie można dać item który się wycraftowało. Chyba, że o czymś nie wiem.

Wszelkie wycraftowane przedmioty (legendarne) są przypisane do konta. Dodatkowo gold również jest przypisany do konta więc sytuacja nie może mieć miejsca.

To właśnie jest dla mnie bez sensu teraz, bo praktycznie wszystko jest przypisane: gold, legendarne przedmitoy, schematy na nie oraz materiały ptorzebne do cyraftowania.

Spokojnie niech ochłonie sytuacja po tym AH co zamknęli. Bo to wszytsko było zrobione tak aby móc w spokoju zamknąć AH. Pożyjemy zobaczymy co blizz z tym zrobi :)

To właśnie jest dla mnie bez sensu teraz, bo praktycznie wszystko jest przypisane: gold, legendarne przedmitoy, schematy na nie oraz materiały ptorzebne do cyraftowania.

Mnie się to również cholernie nie podoba i pisałem o tym w recenzji. Ekonomii już nie ma praktycznie.

No jasna cholera. Nigdy nie bawiłem się w craft na sell, ale to jest prawda. Nie mogę tego nikomu sprzedać. To po cholerę mi na magu schematy na tarcze...

Z czasem powinno wejsc cos na zasadzie handlu wymiennego czy cus, nie moga tego zostawic tak jak jest, dropienie nie bedzie przynosilo wtedy takiej frajdy.

Zmienią to na pewno. Inaczej, po co dalej byłby w grze gold? Z dodatkiem by go usunęli. Podejrzewam, że wróci do łask handel na forach/chatach. Takie klimaty mi się podobają i mam nadzieję, że będzie coś w ten deseń :D

W przypadku semi mmo jak diablo lepiej zeby nie bylo ekonomii, inaczej sa trainy botow.

Mi również się podoba jak jest, sam walczyłem o tryb self-found. Szło się zagotować, gdy po 600h godzin grania ktoś nowy miał o niebo lepsze EQ bo kupił na RMAH. Grasz = masz EQ, nie grasz = nie masz. Proste. Tak powinno być.

A ja tam wole system z diablo2, albo itemek za itemek, albo itemek za jakas rune/runy. Olac golda.

Przecież na systemie z Diablo 2 żeby mieć eq też trzeba grać... Napisałeś hajmus tak jakbyśmy chcieli przywrócenia systemu z auction housem z eq za real kasę.

Tru, tru. Usuniecie AH to byl genialny pomysl, ale usuniecie calej ekonomii to glupota.

Golda nie usuneli bo jest potrzebny dalej i to bardzo.

Jak by był dalej handel to ''ala AH '' powstawały by na stronach czyli na jedno by wyszło , jedyne co by mi się podobało to item za item :)

Ale jak narazie mi się podoba niech troche niektóre osoby pograją i zobaczą jak ciężko jest czasem coś wydropić a nie całe EQ kupić na AH :)

Handel "ala AH"? Co to jest handel "ala AH"?

nie moga na to pozwolic bo "bogatsi" znowu zaczną kupować itemki za cash :)

Dokładnie, obecnie gold może wydawać się bez sensu ale za parę dni wszyscy się obudzą na RoS z pustym portfelem jak zobaczą ile wieszczka / craft zżera golda. A to właśnie po 2.0.1 craft ma znaczenie ogromne. Nawet ze schematów legend na 10 lvl można wycraftować epicką zbroje na 60 :)

Tak, jak napisał hajmus. Przed patchem 2.0, gdy było AH, craft był nieużyteczny - wszystko się kupowało w AH, ewentualnie łączyło się gemy. Teraz to ma się zmienić i to bardzo.

Co do problemu z goldem, nie ma co się martwić. Diablo wreszcie ruszyło do przodu z wielkimi zmianami (wkońcu maja nowego prezesa od kierowania rozwojem Diablo), więc w najbliższych miesiacach będą dodawane nowe funkcje jak np. trade pomiędzy postaciami, czy "ladder" rankingowy (pod PVP? pod PVE? Nie wiem).

Kwestia czasu :)

I bardzo dobrze że to usunęli. Jeżeli mógłbyś sprzedawać swój craft to czym by to się różniło od Auction House'a ? Niczym.

Crafting nabrał teraz nowego sensu bo jest alternatywą zdobywania dobrego gearu. Wsysa bardzo dużo golda, dodatkowo nie zawsze uzyskasz item który chciałbyś mieć (np. nie ma slotów itd.).

Dlatego dodali wieszczkę i bedziesz mógł "relolować" jedną statystykę ale.... kosztuje to KUPĘ HAJSU. Więc gold będzie nawet cenniejszy niż przed usunięciem AH.

Już na chwilę obecną (jeżeli masz przepisy) możesz sobie wycraftować elegencki set na 60 lvl : jakieś 120-150k dpsu i 1kk toughnessa. Możliwość sprzedaży tego byłaby ... dziwna. Po za tym nie można wymieniać już się z innymi graczami goldem od patcha 2.0.2 więc czym byś zapłacił ? Gemami ?

A i tak btw. z tego co słyszałem to lvl 61+ craft wymaga innych matsów niz te które my mamy aktualnie. Więc "oszczędzanie" na RoS'a nie ma sensu na chwilę obecną.