Ćwiczenia w domu - proszę o pomoc

Witam, mam 15lat oraz nazywam się Patryk.

Mój wzrost wynosi 1,85m oraz ważę 90kg. Możecie polecić jakieś treningi na mięśnie brzucha oraz klatki piersiowej?

Od razu zaznaczę, że posiadam sztangę lekko łamaną z obciążeniem 23,5kg oraz rower stacjonarny. Około roku temu przestawiłem się

z napojów gazowanych typu cola, pepsi itd na czystą mineralną niegazowaną wodę. Jedzenia typu pizza, kebab, hamburgery

oraz większość słodkości unikam. Od miesiąca również chodzę na treningi lekkoatletyczne. W moim przypadku są to głównie

treningi siłowe ze sztangą (prostą lub łamaną). Więc tak jak zacząłem. Moglibyście mi podać jakieś ćwiczenia na klatkę oraz mięśnie brzucha?

Ćwiczenia typu brzuszki itd są dla mnie oczywiste. Dodatkowo prosiłbym o jakieś wskazówki na temat układania diety ewentualnie jakąś gotową

na próbę oraz coś na zgubienie oponki z brzucha. Pozdrawiam serdecznie :)

Edit: W tym momencie znikam z forum. Jeśli ktoś napisze coś przydatnego z chęcią jutro przeczytam. Ewentualnie się dopytam o szczegóły.

delete

Długie dystanse, czy sprinter? Temat mięśni brzucha i klatki, to dosłownie pojawia się tak samo często jak kobiety pytają o uda i pośladki. Rozpisać za darmo planu ani diety za bardzo Ci nikt nie rozpisze, bo to jest czas i pieniądz.

Co nieco Ci jednak poradzę. Skoro chodzisz na lekką, to tłuszcz spalisz szybko, ćwiczenia dla biegacza to przede wszystkim rozciąganie klatki, aby starać się ułatwić oddychanie podczas biegu, górne części pleców oraz ręce - bo to je właśnie dzwigasz przez wiele kilometrów, a na nic więcej prócz trzymania równowagi się nie nadają. No i oczywiście mięśnie głębokie, to te warstwy pod tymi, które widać gdy jesteśmy dobrze zbudowani - są to mięśnie posturalne. Odżywianie, to temat rzeka, tutaj najlepiej jakbyś rzeczywiście pogadał z dietetykiem sportowym, naprowadzi cię na właściwą drogę.

Co do sztangi, to za małe jak na sztangę obciążenia, no i przydałyby Ci się hantle, ekspander plus jakieś bosu. Najwygodniej jest zapisać się na siłownie (taka gdzie masz dużo wolnych obciążeń).

Witam, mam 15lat oraz nazywam się Patryk.

Mój wzrost wynosi 1,85m oraz ważę 90kg. Możecie polecić jakieś treningi na mięśnie brzucha oraz klatki piersiowej?

Od razu zaznaczę, że posiadam sztangę lekko łamaną z obciążeniem 23,5kg oraz rower stacjonarny. Około roku temu przestawiłem się

z napojów gazowanych typu cola, pepsi itd na czystą mineralną niegazowaną wodę. Jedzenia typu pizza, kebab, hamburgery

oraz większość słodkości unikam. Od miesiąca również chodzę na treningi lekkoatletyczne. W moim przypadku są to głównie

treningi siłowe ze sztangą (prostą lub łamaną). Więc tak jak zacząłem. Moglibyście mi podać jakieś ćwiczenia na klatkę oraz mięśnie brzucha?

Ćwiczenia typu brzuszki itd są dla mnie oczywiste. Dodatkowo prosiłbym o jakieś wskazówki na temat układania diety ewentualnie jakąś gotową

na próbę oraz coś na zgubienie oponki z brzucha. Pozdrawiam serdecznie :)

Edit: W tym momencie znikam z forum. Jeśli ktoś napisze coś przydatnego z chęcią jutro przeczytam. Ewentualnie się dopytam o szczegóły.