Ćwiczenia w domu

Areoby, to bardzo długa droga do odkrycia "kratki". Niestety ale brzuch to ostatnia część, która pownniśmy się przejmować. Fajny kształt pojawi się po prostu z czasem, wraz odpowiednim odżywianiem się oraz treningami. Ogólnie po prostu nie powinno skupiać na konkretnych częściach ciała. Ponieważ nawet w naszej naturze nie leży posiadanie tylko wybranych mieśni silnymi. One same w sobie sprawują funkcje motoryczną i tak je traktuje organizm. Na dodatek jedzie po najniższej linii oporu i jak uważa, że duża masa nie jest mu potrzebna, to po prostu je redukuje - po co ma to karmić, skoro nieużyteczne.

No niestety ten brzuch praktycznie u każdego stanowi problem i pamiętam jak na początku swojej kariery z ćwiczeniami zwracałem na niego straszna uwagę, tak teraz przestałem na niego narzekać, nawet jeśli nie widać w nim świetnie definicji. Kolega zaznaczył bardzo ważną rzecz, aby nie skupiać się na pojedynczych partiach i tutaj w 100% się zgadzam.

Do autora tematu: Tak ja napisałem wcześniej, jeśli nie chcesz żeby twój brzuch został zalany przez tłuszcz, musisz się duszo ruszać bo stawiam, że nie będzie chciało Ci się siedzieć z notesem i kalkulatorem wyliczając w każdym posiłku liczbę kalorii. Odstawiłeś już kaloryczne rzeczy, więc podejrzewam, że zwykłe granie z kumplami na boisku plus jakieś dodatkowe bieganie powinno Ci wystarczyć, ewentualni nie przejmuj się tym, zostaw sobie parę dodatkowych kilko to za kilka lat będziesz miał co "kuć". ;)

Widać ze mało wiesz po 1 sprawdziłem na sobie działa w 100% dla niedowiarków mogę wrzucić foto po 2 chłopaki wrzucili filmik gdzie robili test na wykrycie wspomagaczy jak to ujołeś ;) żyj dalej w tym swoim matrixie hehe powodzenia a co do tego że biorą wspomagacze gadają tak tylko ci co im się d*py ruszyć nie chce i nic nie osiągną nigdy będą całe życie zazdrościć a jak cos ktos osiagnie oskarża o dopalacze

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

Widać ze mało wiesz po 1 sprawdziłem na sobie działa w 100% dla niedowiarków mogę wrzucić foto po 2 chłopaki wrzucili filmik gdzie robili test na wykrycie wspomagaczy jak to ujołeś żyj dalej w tym swoim matrixie hehe powodzenia a co do tego że biorą wspomagacze gadają tak tylko ci co im się d*py ruszyć nie chce i nic nie osiągną nigdy będą całe życie zazdrościć a jak cos ktos osiagnie oskarża o dopalacze

Niestety ale mówisz do osoby, która żyje w tym fachu i niestety, to nie ja tutaj żyje w Matrixie. Internety są bezwzględne i na tego jak mu tam ponczka coś wyciągnęli. Nie mniej mam ich troszkę głębokim poważaniu, bo niestety ale to co oni robią czyli wmawiają mniej doświadczonym, że nie ważne co jesz ważne, żeby macro się zgadzało, jest po prostu wmawianiem nieprawdy.

Twoich foteczek nie mam zamiaru oglądać, bo jakbyś miał rzeczywiście co pokazać, to byś ich nie musiał oglądać.

Jak troszkę się oczytasz, to zrozumiesz, co za bzdury opowiadają i to tyle jeśli chodzi o Ciebie.

Tak się składa że ćwiczyłem 3 lata zanim dowiedziałem się o ich istnieniu dużo też czytałem i zbierałem info na temat kulturystyki i nie powiem przyrosty były zadowalające ale nie takie jak mam teraz a jadę ich systemem co do pączka to coś tam niby było delikatnie ponad normę ale pączek to kaleka xD i krasnal do tego. Dobra nie ma co pier**lić niech każdy ćwiczy swoim systemem i wierzy w co chce na mnie tam działa i jestem w ch*j zadowolony a co do Crygiera jest młody wybierze sam i sam się przekona co dla niego najlepsze i w co wierzyć a w co nie ma swój rozum pozdro dla ćwiczących I przyrostów życzę Acymagu ;) Spoko awatar film tez Dave Batista xD mnie tam rozjebal wielki j**any

Jesteś młody, twoje ciało jeszcze do końca się nie rozwinęło, więc na twoim miejscu nie zaczynałbym jeszcze ciężkiego siłowego treningu, aby nie dawać kolejnych problemów Twojemu organizmowi. (w celu zwiększenia znacząco tkanki mięśniowej )Jeśli przeszkadza Ci rosnący brzuch to na niego jedynym wyjściem są ćwiczenia aerobowy ( rowerek, intensywny marsz, bieganie, pływanie ), oraz dodanie kilku serii ćwiczeń na brzuch, obojętnie jakich każde działają tak samo. Pamiętaj, że nie będziesz miał widocznego kaloryfera jeśli nie zbijesz tłuszczu, nieważne, że będziesz robił nawet 1000 brzuszków dziennie, jeśli nie spalisz z brzucha tłuszczy twoje mięśnie nigdy się nie ujawnią, a mogę nawet pogorszyć stan wizualny, ponieważ wypchną warstwę fatu.

Boże widzisz i nie grzmisz... Co z tego że się nie rozwinęło jego ciało? Tym lepiej! Jedyne czego bym nie polecił w tym wieku to ćwiczenia martwego ciągu (kręgosłup).

"Kratka" na brzuchu nie wyjdzie ci jeżeli nie zbijesz BFa do 12-13%. Tłuszcz nie zbijasz tylko z jednego miejsca tylko z całego ciała.

Co do autora tematu, zacznij robić w domu pompki. Zacznij od tego na początek, w międzyczasie możesz załatwić drążek i hantle, a wtedy to już będziesz mógł coś więcej robić.

Staraj się jeść "więcej" białka jeśli możesz oczywiście. Jeżeli możesz to na noc zazwyczaj jedz biały serek ze względu na jego długą wchłanialność.

Płaski brzuch to przede wszystkim dieta, mięśnie brzucha ma każdy. Jakieś pompki czy brzuszki w domu na pewno Ci nie zaszkodzą. Kluczem jest ograniczenie tłuszczów i cukrów, jednakże nie do zera. Wszystko z umiarem. Co do diety, regularne spożywanie posiłków co 2,5-3h, zwiększenie ilości spożycia białka także pomaga na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Wygląd to nie tylko ćwiczenia, ale także dieta i regeneracja (sen).

To fakt bo mięśnie rosną podczas snu. Dietę to najlepiej do dietetyka się wybrać ale na pewno oliwa z oliwek się przyda jako uzupełnienie. Ostatni posiłek twaróg kolega prawdę mówi długo się wchłania i posiłków to 5-6 dziennie to wtedy przyrosty będą.

http://dieta-na-mase.pl/dieta-na-mase-70-kg/

Tu masz przykładową dietę pokaż mamie :D niech zaopatrzy cię w niezbędne rzeczy ale wiadomo ważysz mniej nie musisz takich ilości pochłaniać

To fakt bo mięśnie rosną podczas snu. Dietę to najlepiej do dietetyka się wybrać ale na pewno oliwa z oliwek się przyda jako uzupełnienie. Ostatni posiłek twaróg kolega prawdę mówi długo się wchłania i posiłków to 5-6 dziennie to wtedy przyrosty będą.http://dieta-na-mase.pl/dieta-na-mase-70-kg/Tu masz przykładową dietę pokaż mamie niech zaopatrzy cię w niezbędne rzeczy ale wiadomo ważysz mniej nie musisz takich ilości pochłaniać

Przecież on waży 40kg.

ta przy takiej wadze prędzej się zesra niż tyle zje powinien stopniowo zwiększać kalorie niech się żołądek przyzwyczai i rozciągnie

Mama pytanie odnośnie biegania. Ostatnio zacząłem biegać by pozbyć się brzucha. Chciałbym się zapytać, czy to przyniesie jakikolwiek efekty, jeśli biegam jednym tempem?

Jakim tempem i jak długo, to też istotne.

Tempo to akurat ma gówno do biegania nikt ci nie każe za****lać nie wiadomo ile. Najważniejsze to żebyś nauczył się oddychać a czas biegu to 40 minut swoim tempem ważne żebyś te 40(jak starczy sił na 30 bądź 20 to tez nic się nie stanie nie od razu Rzym zbudowano) minut był w ruchu. Oczywiście nie musisz biec przez 40 minut(przynajmniej ja tyle biegałem ale moja waga teraz to 70kg wiec to też zależy) bo pewnie nie miałbyś takiej wydolności ani sił ale na przykład po 10 albo 5 minutach nie wiem na ile ci starczy sił zrobił sobie minute tak zwanego chodu czyli idziesz dość żwawym tempem żeby ci krew z nóg chyba nie odpłyneła już nie pamiętam dokładnie xD ale na pewno nie rób przerw w trakcie biegania bo nie ruszysz się z powrotem. A bieganie oczywiście że pomaga nie tylko na brzuch ale na każde partie spalasz dzięki temu BF i stajesz się bardziej żylasty ale oczywiście to zależy od wagi ;) . Ja zacząłem biegać by rzucić szlugi bo wiadomo jak ktoś biega to musiałoby mu brakować chromosomów by do tego jeszcze palić i nie pale już rok i jeden miesiąc ;D. Przed bieganiem rozgrzewka i nie odrazu startujesz do biegu tylko rozpędzasz się z chodu to też ważne pozwala uniknąć kontuzji. I biegaj po miękkim podłożu(w miarę możliwości) żebyś kolan nie uszkodził. Wbieganie po schodach też ma zalety ale trzeba uważać na stawy i kolana

Tempo ma gówno do bieganie? Trenuję lekkoatletykę więc nie pierdziel głupot oczywiście na początek należy po prostu ,,rozwinąć'' kondycje, dobre rozciąganie przez bieganiem jakieś spokojne 2 x 200 m dla ciebie i lecisz powolutku np. 1 min biegu i 1 min przerwy i tak przez 30 - 40 min nie forsuj się jeśli nie możesz to nie możesz ale pamiętaj też żeby nie poddawać się za wcześnie staraj się co tydzień zwiększać czas biegu i dostosuj tępo jeśli chcesz możesz je co tydzień zwiększać ale radziłbym go nie zmniejszać poniżej tego co ustalisz na początku ( widzisz czyli musisz to naprawdę dobrze ustalić dlatego nie przeginaj ),

A i panie moderatorze 100pompek.pl to moim zdaniem strona dobra ja ją właśnie robię 8 tydzień, ale chodzi o to żeby nie jechać jak posrany z tych im grafikiem tylko jeśli wiesz że nie dasz rady następnej serii to powtarzasz tą którą zrobiłeś i aż do upragnionej setki jedziesz w ten sposób ten plan to tylko zarys tego w jaką stronę powinno się iść, a czas zależy od ciebie a powtórzenie serii na pewno nikomu nie zaszkodzi ;)

Co do diety nie wiem nigdy nie miałem diety oczywiście patrz na białko i nie jedz śmieciowego żarcia (14 lat nie bądź konsekwetny bo w tym wieku coś niezdrowego to nic złego tylko z umiarem ), ale staraj się jeść po treningu do 2 h bo wtedy dobrze działa to na mięśnie i co z brakiem tycia ( Nie pamiętam już dokładnie dawno czytałem ale się stosuję jeśli ktoś wie o co chodzi niech rozwinie ;) )

Więc tak w domu pompeczki, pobiegać i tyle ci w zupełności na początek starczy potem za ok . 4 miesiące SYSTEMATYCZNEGO treningu pomyśl jak możesz rozbudować swój trening jak go możesz urozmaicić zmieniaj wtedy swoje treningi w miarę możliwości będziesz wtedy już dużo wiedział ponieważ wierzę że jak zaczniesz ćwiczyć to poczytasz trochę o ćwiczeniach spytasz się kogoś kto ćwiczy w twoim towarzystwie teraz też trochę poczytasz na forum o to nie ma co się martwić.

I jeszcze jedno basen nie jest ćwiczeniem domowym ale jeśli masz okazję korzystać z niego to jak najbardziej choć na basen w twoim wieku to chyba najlepsze co może być.

Nie ma co szarżować jak na razie. Jakieś pompki + drążek spokojnie wystarczą.

Nie masz nawet masy, żeby zrobić jakiekolwiek mięśnie, do tego jesteś niski, a ćwiczenie ze sztangą mogą spowolnić jeszcze bardziej Twój wzrost.

Jako personalny trener powiem Ci tyle... nie czytaj już tych wypowiedzi, bo żadne ale to żadna z nich nie ma sensu. Możesz co najwyżej wyróżnić jakieś tam dobre rady, jak np: 'skupić się na ćwiczeniach angażujących jak największą ilość partii mięśni', ale znowu by je wyróżnić musisz się na tym znać.

Moja rada, idź na siłownie i popytaj tam. Tutaj nie masz czego szukać bo pseudoznawcy jak Umbra tylko Ci w głowie namieszają. ;)

A i panie moderatorze 100pompek.pl to moim zdaniem strona dobra ja ją właśnie robię 8 tydzień, ale chodzi o to żeby nie jechać jak posrany z tych im grafikiem tylko jeśli wiesz że nie dasz rady następnej serii to powtarzasz tą którą zrobiłeś i aż do upragnionej setki jedziesz w ten sposób ten plan to tylko zarys tego w jaką stronę powinno się iść, a czas zależy od ciebie a powtórzenie serii na pewno nikomu nie zaszkodzi

Nie. Nie jest. Robienie takiej ilości pompek czy innych ćwiczeń jest najzwyczajniej. No może po prostu zwiększysz sobie wytrzymałość, nie przełoży się to jednak na siłę, tudzież redukcję tkanki tłuszczowej. Siłę zdobędziesz trenując oporowo i kropka. Musisz stawiać wyzwania przed organizmem, a robienie 100 pompek uczy tylko tego ruchu. Lepiej byś wyszedł trenując trójbój siłowy i zrobiłbyś te 100 pompek bez mrugnięcia okiem.

Siemka mam pytanie czy ktoś zna się na treningu domowym. Postanowiłem zacząć ćwiczyć ze względu nikłej siły i rosnącego brzuszka. Mam 14 lat i zaledwie 150-153 cm wzrostu oraz 43kg wagi

(nie mam problemu ze wzrostem miałem robione badania na hormony). Na WF ćwiczę aktywnie poza szkołą czasami gram w piłkę z kolegami. Sprzętów żadnych nie posiadam. Jeśli chodzi o jedzenie to chipsy i temu podobne porzucam (ale tak ich dużo nie jadłem), słodycze zostaje przy czekoladzie (może i nawet gorzkiej), napoi słodkich też nie będę pił (Nie licząc Cherry coke i liptona xD). Zależy mi na zrobieniu płaskiego brzuszka i siły mam nadzieje że pomożecie.

P.S Co sądzicie o tym http://facet.interia.pl/aktywnosc/news-domowy-trening-ogolnorozwojowy,nId,637099