Ćwiczenia w domu

Siemka mam pytanie czy ktoś zna się na treningu domowym. Postanowiłem zacząć ćwiczyć ze względu nikłej siły i rosnącego brzuszka. Mam 14 lat i zaledwie 150-153 cm wzrostu oraz 43kg wagi

(nie mam problemu ze wzrostem miałem robione badania na hormony). Na WF ćwiczę aktywnie poza szkołą czasami gram w piłkę z kolegami. Sprzętów żadnych nie posiadam. Jeśli chodzi o jedzenie to chipsy i temu podobne porzucam (ale tak ich dużo nie jadłem), słodycze zostaje przy czekoladzie (może i nawet gorzkiej), napoi słodkich też nie będę pił (Nie licząc Cherry coke i liptona xD). Zależy mi na zrobieniu płaskiego brzuszka i siły mam nadzieje że pomożecie.

P.S Co sądzicie o tym http://facet.interia.pl/aktywnosc/news-domowy-trening-ogolnorozwojowy,nId,637099

Polecam kupić/ściągnąć książkę skazany na trening cz.1/2 jedyną rzeczą jaką fajnie by było żębyś miał to drążek rozporowy lub miejsce gdzieś do podciągania. Masz tam wszystko opisane jak na dłoni jak wykonywać ćwiczenie ile powtórzeń kilka planów żeby wybrać ten który będize akurat dla Ciebie odpowiedni do tego do chodzi jeszcze 2ga cz. ksiązki w której znajdziesz dodatkowe ćwiczenia na łydki/przedramię itp. + jak ułożyć dietę. Jeżeli chodzisz na WF to powinieneś znać podstawowe ćwiczenia kalisteniczne jeżeli nie wiesz co to to poczytaj na necie. Ja ćwiczę tak systematycznie już ponad półtora roku i uwierz mi że są efekty takie jak przyrost siły, lekki zarys pleców i innych mięśni + większa wytrzymałość itp. Tylko tyle że nie mam jakiejś określonej diety. Ogólnie polecam Kalistenike mało osób wie że istnieje coś takiego i nie wierzy że da się coś osiągnąć nia a jednak.

Tutaj zamieszczam zdjęcia chłopaka który ćwiczy Kalistenikę + do tego dieta. Zdjęcia pochodzą z forum kalistniekapolska.pl:

60664661434664175575.jpg

Ok poszukam tej książki na necie w ogóle dzięki za zainteresowanie

Kalistenika to dosłownie ćwiczenie z wykorzystaniem masy własnego ciała. Sam siedzę w tym prawie 2 lata. Najlepsze jest to, że dzięki niej będziesz mógł wykonywać rzeczy, na których widok dziewczyny od razu będą wzdychać, ale żeby dojść do tego momentu potrzeba dużo cierpliwości, samozaparcia i czasu (Mi jeszcze brakuje, no ale staram się jak mogę) :)

Jeszcze przekażę Ci pewną moją opinię. Lepiej mieć nadmiar kalorii (oczywiście mówię tu o zdrowym jedzeniu, a nie śmieciowym), niż niedobór. Jeśli będziesz spożywał za mało kalorii, nie będziesz rósł zarówno w mięśniach, jak i w sile.

Patrz na produkty z dużą ilością białka, a małą ilością tłuszczu.

Bardzo fajnie, że planujesz zacząć coś takiego w dość młodym wieku. Uwierz mi, wyjdzie Ci to na dobre.

Tak czy inaczej, w przyszłości radzę Ci kupić przynajmniej te hantle, bo istnieje naprawdę dużo ćwiczeń z tym przyrządem, które również Ci pomogą.

Nad hantlami już myślałem jak ojciec zjedzie z zagranicy to zainwestujemy :)

Hej!

Poszukaj sobie Passion4Profession na youtube, wybierz jakie miesnie chcesz najbardziej rozwinanc i smigaj.

jako kucharz/dietetyk polecam diete wysokobialkowa , ograniczyc weglowodany i starac sie jesc wiecej salatek , nie mowie aby odrazu przestac jesc to co jadles na codzien ale bedac w supermarkecie patrzyc na etykietki produktow co tam one zawieraja

Pic mleko , jogurty , niskotluszczowa smietana ,makaron ,skrobia na dobre trawienie miesko dla zelaza oraz salatki dla vitaminek jak zaczniesz cwiczyc twoj organizm zwiekszy zapotrzebowanie na kalorie wiec automatycznie bedziesz jadl wiecej i porzebowal wiecej pokarmu aby miec sile

Wole nie ukladac ci zadnej diety bo nie wiem jak wygladaj obiadki w twoim domu ale radze miec na uwadze jak sie odrzywiasz dzieki temu osiagniesz szybciej zamiezone rezultaty ;] Pozdrawiam

Nie zapomnij o bieganiu poniewaz o ile kalistenika jest swietna na gorne partie ciala, o tyle nog na tym nie zrobisz.

https://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8

Polecam :)

@MrHyde A co Ty myślisz że samym bieganiem zrobisz nogi? Proszę Cię to tak jak by ktoś powiedziedział że nie robi nóg bo jeździ na rowerze. Nie piernicz takich herezji bo kalistenika dzieli się też na kalistenike progresywną i zaczynając od przysiadów normalnych kończąc na przysiadach chociaż by z obciążeniem... Więc nie gadaj takich głupot bo przy kalistenice nogi można zrobić. A biegać może jak najbardziej bo oprócz siły wyrobi sobie też kondycję. W wojsku czy jakoś tak trenują naprzemiennie na zasadzie że np. Dziś trenujemy kalistenikę (siłę) a jutro biegamy (kondycja/wytrzymałość).

Wszystko fajnie tylko problem bo nie znam się w ogóle na tym jak dobrać ćwiczenia żeby było dobrze ale dzięki że chcecie pomóc liczę że coś jeszcze powiecie :)

Ściągniesz ksiązki przeczytasz będziesz wiedział wszystko. Bo jest tam wszystko podane od A do Z :)

Mam tą książkę ale nie wiem od czego tu zacząć

P90X, bardzo przyjemny i skuteczny domowy program treningowy., przedstawiony w sposob filmikow, dzieki temu nawet kompletny zoltodziob moze go poprawnie wykonywac.
A co do plaskiego brzucha, to w Twoim wieku wywal smieciowe zarcie i tyle, mlody jestes, metabolizm jak burza i to wystarczy.
I odradzam myslenie w wieku rozwojowym o jakichs dietach, nie jedzeniu wegli, lub tluszczy, czy kto tam co wymyslalby, jedynie uwzglednij nieco wieksze rownomiernie rozlozone porcje białka niz "rowiesnicy".
Poczytaj sobie o treningu, moze Cie zacheci.

Kurcze jesteś za młody na trening siłowy. Zacznij od 16 lat jak się ciało bardziej rozwinie i nie będzie już rosło w takim tępie. Możesz sobie narobić kontuzji i wad rozwojowych organizmu.

Zajmij się aerobami - bieganiem itp. i grami tj pilka nozna itd.

http://www.100pompek.pl/ Masz tu pompki brzuszki itp.

Nawet nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze nie pytaj się na tym forum o rzeczy związane z treningami. Bo zdaje się, że jest tylko garstka osób w miarę z tym obeznanych. Masz 14 lat, to świetnie, żeby rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu, spróbuj różnych rzeczy, nie zamykaj się w domu, ani w siłowni, zwłaszcza w tak młodym wieku. Nie chce mi się wymieniać nawet plusów uprawiania sportu: nowe znajomości, prawidłowy rozwój fizyczny, nowa zajawka. Jest tego po prostu za dużo.

Co do komentarzy poniżej, STAPH DAT. Co podobny post to widzę, te same argumenty i przykłady z czapy.

jako kucharz/dietetyk polecam diete wysokobialkowa , ograniczyc weglowodany i starac sie jesc wiecej salatek , nie mowie aby odrazu przestac jesc to co jadles na codzien ale bedac w supermarkecie patrzyc na etykietki produktow co tam one zawieraja Pic mleko , jogurty , niskotluszczowa smietana ,makaron ,skrobia na dobre trawienie miesko dla zelaza oraz salatki dla vitaminek jak zaczniesz cwiczyc twoj organizm zwiekszy zapotrzebowanie na kalorie wiec automatycznie bedziesz jadl wiecej i porzebowal wiecej pokarmu aby miec sile Wole nie ukladac ci zadnej diety bo nie wiem jak wygladaj obiadki w twoim domu ale radze miec na uwadze jak sie odrzywiasz dzieki temu osiagniesz szybciej zamiezone rezultaty ;] Pozdrawiam

Powiem Ci szczerze, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że jesteś kucharzem/dietetykiem. Każesz mu odstawić węgle?! ALE PO CO? Skoro, zabiera się za aktywność fizyczną. Poza tym nie wiadomo nawet jaka jest jego tolerancja na laktoze, a ty samie przetwory mleczne radzisz (Śmietana?! WTF?!). SKROBIA NIE JEST DOBRA NA TRAWIENIE, tylko BŁONNIK! Jedyny z czym się zgodzę to warzywa i owoce. Tego można jeść dużo i ładnie zapełniają łaknienie.

Nie zapomnij o bieganiu poniewaz o ile kalistenika jest swietna na gorne partie ciala, o tyle nog na tym nie zrobisz.

Co rozumiesz przez sformułowanie zrobić nogi?! Chodzi Ci o objętość? To nie tędy droga.

Ściągniesz ksiązki przeczytasz będziesz wiedział wszystko. Bo jest tam wszystko podane od A do Z

Po pierwsze, nie piracimy, po drugie książki ksiązkami, trzeba wiedzieć, które są wartościowe, a które można rozbić o kant ...

P90X, bardzo przyjemny i skuteczny domowy program treningowy., przedstawiony w sposob filmikow, dzieki temu nawet kompletny zoltodziob moze go poprawnie wykonywac.A co do plaskiego brzucha, to w Twoim wieku wywal smieciowe zarcie i tyle, mlody jestes, metabolizm jak burza i to wystarczy.I odradzam myslenie w wieku rozwojowym o jakichs dietach, nie jedzeniu wegli, lub tluszczy, czy kto tam co wymyslalby, jedynie uwzglednij nieco wieksze rownomiernie rozlozone porcje białka niz "rowiesnicy".Poczytaj sobie o treningu, moze Cie zacheci.

Nie. Nie. Nie bawmy się w Chodakowską, radzisz mu trening o wysokiej intensywoności. A on nie miał nawet styczności z większym wysiłkiem niż potrzebne jest obijanie piłki o ścianę na WF. Po prostu nie.

http://www.100pompek.pl/ Masz tu pompki brzuszki itp.

Ta strona jest po prostu głupia, stworzona przez człowieka/ludzi z lekkim opóźnieniem. Więc nie zalecam używania ich wiedzy jeśli oczywiście wam zdrowie miłe.

Jesteś młody, twoje ciało jeszcze do końca się nie rozwinęło, więc na twoim miejscu nie zaczynałbym jeszcze ciężkiego siłowego treningu, aby nie dawać kolejnych problemów Twojemu organizmowi. (w celu zwiększenia znacząco tkanki mięśniowej )

Jeśli przeszkadza Ci rosnący brzuch to na niego jedynym wyjściem są ćwiczenia aerobowy ( rowerek, intensywny marsz, bieganie, pływanie ), oraz dodanie kilku serii ćwiczeń na brzuch, obojętnie jakich każde działają tak samo. Pamiętaj, że nie będziesz miał widocznego kaloryfera jeśli nie zbijesz tłuszczu, nieważne, że będziesz robił nawet 1000 brzuszków dziennie, jeśli nie spalisz z brzucha tłuszczy twoje mięśnie nigdy się nie ujawnią, a mogę nawet pogorszyć stan wizualny, ponieważ wypchną warstwę fatu.

Sprawa jest prosta nie chcesz tyć możesz jeść co chcesz a waga będzie stała w miejscu wystarczy liczyć kalorie nic więcej musisz wyliczyć sobie twoje zapotrzebowanie i sprawdzić czy jesteś ektomorfikiem czy endomorfikiem np. ja moja waga 70kg to była moja stalą waga ektomorfik moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2300 kalorii żeby przytyć dokładam do tego przykładowo 500 kalorii czyli 2800 zaczynasz tyć chcesz chudnąć musisz odjąć jakaś cześć kalorii ze swojego zapotrzebowania możesz jest co chcesz wszystko ma swoje kalorie wystarczy kupić wagę do gramów i je liczyć a jak chcesz przykoksować ja w 3 miesiące nabrałem 10kg masy 80kg i lecę wyżej jak chcesz zapodam ci zdjęcia wystarczy tylko chcieć ;) a tu tajemna wiedza https://www.youtube.com/watch?v=Y4buo_J9Jdw

pooglądaj chłopaków co do obliczania kalorii jest duzo stronek na necie gdzie wpisujesz dany produkt i wyskakuje ci ile dostarcza kalorii w danej ilości ile białka węgli tłuszczu itp... na filmikach saker i owca opisują wszystko naprawdę znają się na rzeczy zresztą widać po nich a zapewniam cie ze to działa wiem po sobie ;) filmików maja mnóstwo dałem 2 linki na redukcje tkanki ttłuszczowiej a drugi na mase ;)
Sprawa jest prosta nie chcesz tyć możesz jeść co chcesz a waga będzie stała w miejscu wystarczy liczyć kalorie nic więcej musisz wyliczyć sobie twoje zapotrzebowanie i sprawdzić czy jesteś ektomorfikiem czy endomorfikiem np. ja moja waga 70kg to była moja stalą waga ektomorfik moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2300 kalorii żeby przytyć dokładam do tego przykładowo 500 kalorii czyli 2800 zaczynasz tyć chcesz chudnąć musisz odjąć jakaś cześć kalorii ze swojego zapotrzebowania możesz jest co chcesz wszystko ma swoje kalorie wystarczy kupić wagę do gramów i je liczyć a jak chcesz przykoksować ja w 3 miesiące nabrałem 10kg masy 80kg i lecę wyżej jak chcesz zapodam ci zdjęcia wystarczy tylko chcieć a tu tajemna wiedza https://www.youtube.com/watch?v=Y4buo_J9Jdw pooglądaj chłopaków co do obliczania kalorii jest duzo stronek na necie gdzie wpisujesz dany produkt i wyskakuje ci ile dostarcza kalorii w danej ilości ile białka węgli tłuszczu itp... na filmikach saker i owca opisują wszystko naprawdę znają się na rzeczy zresztą widać po nich a zapewniam cie ze to działa wiem po sobie filmików maja mnóstwo dałem 2 linki na redukcje tkanki ttłuszczowiej a drugi na mase

Jasne więcej takich pomysłów, tych koksów warszawskich to sobie daruj. W ich wypadku, to oni wszystko mogą jeść, nawet w McDonaldzie i będzie im to szło podczas treningu ładnie w mięśnie, ale to dlatego, że chłopaki się wspomagają. \

Jesteś młody, twoje ciało jeszcze do końca się nie rozwinęło, więc na twoim miejscu nie zaczynałbym jeszcze ciężkiego siłowego treningu, aby nie dawać kolejnych problemów Twojemu organizmowi. (w celu zwiększenia znacząco tkanki mięśniowej )Jeśli przeszkadza Ci rosnący brzuch to na niego jedynym wyjściem są ćwiczenia aerobowy ( rowerek, intensywny marsz, bieganie, pływanie ), oraz dodanie kilku serii ćwiczeń na brzuch, obojętnie jakich każde działają tak samo. Pamiętaj, że nie będziesz miał widocznego kaloryfera jeśli nie zbijesz tłuszczu, nieważne, że będziesz robił nawet 1000 brzuszków dziennie, jeśli nie spalisz z brzucha tłuszczy twoje mięśnie nigdy się nie ujawnią, a mogę nawet pogorszyć stan wizualny, ponieważ wypchną warstwę fatu.

Areoby, to bardzo długa droga do odkrycia "kratki". Niestety ale brzuch to ostatnia część, która pownniśmy się przejmować. Fajny kształt pojawi się po prostu z czasem, wraz odpowiednim odżywianiem się oraz treningami. Ogólnie po prostu nie powinno skupiać na konkretnych częściach ciała. Ponieważ nawet w naszej naturze nie leży posiadanie tylko wybranych mieśni silnymi. One same w sobie sprawują funkcje motoryczną i tak je traktuje organizm. Na dodatek jedzie po najniższej linii oporu i jak uważa, że duża masa nie jest mu potrzebna, to po prostu je redukuje - po co ma to karmić, skoro nieużyteczne.