Ćwiczenia

Witam. Mam następujący problem. Jako osoba która jest dość powolna i mało rozwinięta fizycznie pod względem nóg postanowiłem coś z tym zrobić, jednak za bardzo nie wiem jak. Więc może ktoś z was zna jakieś dobre ćwiczenia w domowych warunkach na , uwaga wymieniam,: Zwiększenie szybkości sprintu, zwiększenie siły nóg , rozciąganie tychże partii i ćwiczenia wydolnościowe gdyż po przebiegnięciu dość krótkiego dystansu mam ochotę czasem wypluć płuca. Za wszelkie porady dziękuje. I jeszcze mała sprawa. Czy jeśli lepiej wyrobie sobie mięśnie nóg to i moje strzały np. w piłce nożnej będą silniejsze?

Wg. mnie to najlepiej biegać, jeździć na rowerze, przysiady.

A strzały to może będą trochę silniejsze, ale do tego to też dużo strzelać musisz. :)

Proszę odpowiadać, a nie nabijać posty.

Samymi nogami nie poprawisz swojej kondycji aż tak bardzo jak zapewne chcesz. Mięśnie brzucha musisz zrobić- do tego Ci się 6 weidera przyda, ale nie opieraj się tylko na niej samej.

Oczywiście jazda rowerem i bieganie to minimum jakie powinieneś robic.

Przysiady z obciążeniem, "wykopy" z przysiadu podpartego, brzuszki i pompki też będą dobre.

6 weidera robię. Mówię, że tylko nogi mam zaniedbane kondycyjnie. Reszta jest ok.

joke : mniej papierosów :D.

A na poważnie, w domowych warunkach to nie wiem, ale basen by pomógł na pewno. W wodzie rozwiniesz mieśnie. A w piłce to nie wiem czy siła nóg wpływa na zdobywanie bramek. Możesz mocniej wtedy kopnąć piłkę, ale jaka jest pewność, iż trafisz. Tak robił Krzynówek, i piłka widziała trybuny. Lepiej zacząć od techniki. A najlepiej jak chcesz popracować nad kondycją, to zapisz do najbliższego klubu piłkarskiego. W poznaniu, grałem dla jakiegoś klubu lubońskiego, ale nie pamiętam nazwy. Treningi dawały w kość, ale efekty przyszły w moich młodzieńczych latach :).

Chcę tylko ćwiczeń. Żadnych innych patentów. Po prostu rozwinięcie 3 punktów po dwukropku.

Polecam siłownie =D masa sie przydaje, a na wytrzymałość to crossfit.

Różne kombinacje przysiadów. Np. na jednej nodze, z przejściami w bok, wypady do przodu/tyłu. Możesz na koniec/początek cyku dorzucić 10 podskoków kolana do klatki, ale za jednym razem i w miarę szybko. No i to bieganie - najlepiej pod lekkie wzniesienie (ew. w glanach :P ).

A, i nie rób błędu strasznego przy przysiadach, czyli kolana nie powinny wykraczać poza linię palców od nóg.

A jak polepszyć rezultaty sprintu oraz wydolność?

Możesz robić 10 odcinków sprintem po 100m, wracasz spacerkiem.

A więc tak. Na brzuch wywal 6-weidera i daj ABS II. Szóstka bardzo obciąża kręgosłup a tobie to niepotrzebne. Na nogi mogą być przysiady z obciążeniem i codzienne rozciąganie. Jak mocno będziesz czuł trening nóg zrób sobie przerwę. Mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Tak samo z brzuchem. Ćwiczenia 3 lub 4 razy w tygodniu nie więcej. Rób serie interwałów. Np biegniesz na początku minutę spokojnym truchtem. Później 30s sprint. 45(może być więcej) sekund marszu/truchtu i znów sprint. Dobrze spala tłuszcz i na wzmocnienie kondycji i siły mięśni też jest dobre.

http://www.miesniebr...-zaawansowanych

Tutaj masz abs.

Żeby mocno kopać musisz mieć dobrą technikę. Odsyłam tutaj: http://www.sfd.pl/MOCNE_KOPNIECIE__JAK-t134465.html

jako zawodnik sztuki walki moge polecic Ci jedynie:

bieganie po lesie poniewaz po twardej nawierzchni niszczysz stawy

zacznij biegac ok. 20minut dziennie

z czasem biegaj do godziny mysle ze przy godzinnym bieganiu najlepiej rozlozyc sobie np. wtorek czwartek sobota lub innaczej ale musisz miec 3dni w ktorych biegasz i dzien odpoczynku na regeneracje mięśni.

po drugie bieganie po lesie daje duzo lepsze rezultaty niz bieganie po prostej nawierzchni.

pozdrawiam.

Polecam ćeiczenia biegowe 0,5 min sprintu pol minuty truchtu .

Albo silka i cwiczenia na nogi

@UP dokładnie.W twoim przypadku najlepsze będą ćwiczenia interwałowe np.Sprint na krótki dystans,powolny powrót.Albo rozstawić sobie jakieś znaczniki co 10m przez pierwsze 10m sprint nastepne przejscie do truchtu,a potem znowu sprint :)

http://ronjones.org/Handouts/SAQDRILLS.pdf jedne z wielu dobrze zrobionych speed drilli :)

Szczerze i z całego serca polecam to:

http://www.biegaj40minut.pl/

Tylko musisz być rzetelny i się nie opie*dalać.

Pozdrawiam

A co do strzałow to z doświadczenia wiem że mieśnie nie odgrywaja az takiej roli , grunt to technika strzału .

Znam kilku chlopakow o chudziutkich nogach a uderzyc potrafia :)

Witam. Mam następujący problem. Jako osoba która jest dość powolna i mało rozwinięta fizycznie pod względem nóg postanowiłem coś z tym zrobić, jednak za bardzo nie wiem jak. Więc może ktoś z was zna jakieś dobre ćwiczenia w domowych warunkach na , uwaga wymieniam,: Zwiększenie szybkości sprintu, zwiększenie siły nóg , rozciąganie tychże partii i ćwiczenia wydolnościowe gdyż po przebiegnięciu dość krótkiego dystansu mam ochotę czasem wypluć płuca. Za wszelkie porady dziękuje. I jeszcze mała sprawa. Czy jeśli lepiej wyrobie sobie mięśnie nóg to i moje strzały np. w piłce nożnej będą silniejsze?