Ćwiczenie brzucha

Mam pytanie do ludzi co się na tym znają jak ćwiczyć mięśnie brzucha w domu żeby jak najlepiej wchodziło. Dodam że chodzę dodatkowo na siłownie więc może być zestaw dla zaawansowanych ;)

No to tak 6 weidera

Jak dasz rade to codziennie jeszcze te cwiczenia:

1.http://www.youtube.com/watch?v=Z1XIYRMvIQo

2.http://www.youtube.com/watch?v=dfwnCDvd1WA

2 jest trudniejsza i bardziej wymagajaca wiec polecam

Jak masz silownie to spokojnie na drazku podciaganie nog

To tyle z mojej strony

Lepiej chodzić więcej na siłke niż w ćwiczyć domu. I nie ćwicz głównie mięśni brzucha, trenuj wszystko mniej więcej równo i nie zapomnij o NOGACH.

Jeśli chodzisz na siłownie, to nie ćwicz dodatkowo brzucha, bo w rzeczywistości tylko go osłabisz. Podczas ćwiczeń wszelakich brzuch i tak pracuje, więc nie potrzebne są zupełnie na niego osobne zestawy, a zwłaszcza takie areoby jak Weider.

JEŚLI jednak się uprzesz na ćwiczenia brzucha, to rób je maksymalnie 2x w tygodniu.

Nie rób a6w bo sobie kręgosłup "zepsujesz". ABS II jest dużo lepszy i jest podzielony na poziomy trudności. Jak masz drążek to jest to najlepszy zestaw ćwiczeń dla kogoś kto zaczyna ćwiczyć i nie ma dostępu na siłownię. Ew. na siłowni jakieś allahy jak piszesz, że możesz na siłowni. Na skośne jeszcze russian twisty mogą być.

http://www.miesniebrzucha.pl/miesnie-brzucha-cwiczenia/abs-2-dla-zaawansowanych

UP

Dużo zależy od tego co ćwiczy, bo jak robi martwe ciagi, wiosłowanie i przysiady to nie ma sensu robić brzucha. I tak jak mówi rób go 2-3 razy w tygodniu.

a6w to bzdura i powie Ci to każdy dobry ortopeda do którego przychodzą ludzie narzekający na ból kręgosłupa wynikający z ćwiczeń, które bardzo często jest cięzko wykonać. Z osobistego i o wiele mnie bolesnego doświadczenia polecam P90X. Koplet ćwiczeń, ale i jest osobny poświęcony dla brzuszka (ab ripper)

Popełniłem błąd mogłem to dopisać na siłownie chodzę poniedziałek środa piątek a brzuch chce robić w wolne dni ;)Brzuch na siłowni od pada bo nie zdążę go zrobić bo idę na nią prosto po szkole o godzinie 19 a jest otwarta do 21 a trening robię prawie 2h.

Więc tylko dlatego chce go robić w domu domowymi sposobami niestety w domu nic nie posiadam żadnych drążków lecz mam w planach kupno go.

Pamiętaj o regeneracji, czasami nie ćwicz intenyswnie dzeń w dzień, bo tylko spalisz mięśnie. Nie wspominam o diecie i odpowiedniej dawce snu.

Up

Zdaję sobie z tego sprawę nie musicie mi pisać podstawowych informacji :D na siłownie chodzę od 4 miesięcy i widzę polepszenie ciała lecz ten brzuch mi nie pasuje taka mała oponka a ze względu że mam 18lat to przydało by się mieć ładny brzusio a i dodam że nie robię żadnych martwych ciągów itp. ćwiczeń co mogły by mi spowodować krzywdę typu zahamowanie wzrostu itd. :)

Dieta, dieta, dieta. Sprawdź dokładnie co jesz. Jeśli chcesz zrobić idealnie brzuch to właśnie dieta to 70% sukcesu. Kolejne 10% to odpowiednia dawka snu. Niedosypianie albo zły sen będzie powodować że niezależnie od ćwiczeń tłuszcz w dolnej partii brzucha zostanie. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi jednakże w moim przypadku tak właśnie było.

Nie no idealnego brzucha to też nie chce bo moja nie mam jakieś ścisłej diety staram się jeść dużo mięsa i kurczaka lecz nie zawsze mogę lecz nie o diecie mowa :P Proszę o dobre ćwiczenia brzucha :)

to jezeli chcesz spalic troche tluszczu z brzucha no to tylko cwiczenia cardio ... poruszasz sie nabierzesz troche kondycji

No jak robisz masę to możesz mieć całkiem mocne mięśnie brzucha, lecz przykryte warstwą tłuszczu. Jak dla mnie najlepsze na brzuch jest ABS II, no ale każdy woli coś innego:D

Polecam brzuch robić w pon,sr,pt zaraz po treningu. Najlepsze efekty.
W domu to zwykle brzuszki i skretne.
ABS II tez spoko.
A6W to totalna ściema. Nie polecam.

ja zrzucam brzuch na siłowni :D szybko i przyjemnie - spięcia 3x15, unoszenie nóg na poręczach 3x15, unoszenie nóg na ławce 3x15, każda seria po 2 minuty praktycznie z przerwami około 1,5 min między seriami/ćwiczeniami. Polecam bo brzuch robię zwykle dwa razy w tygodniu przy ćwiczeniach łączonych, bo dochodzą konkretne partie w konkretne dni.

Mam pytanie do ludzi co się na tym znają jak ćwiczyć mięśnie brzucha w domu żeby jak najlepiej wchodziło. Dodam że chodzę dodatkowo na siłownie więc może być zestaw dla zaawansowanych ;)