Czego szukacie w MMO?

Nie wiem czy to dobra kategoria na tego typy wywody ale dotyczy wielu gier MMO więc mam nadzieję, że dobrze trafiłem.

Pytanie dość proste ale jednocześnie złożone. Czego szukacie w mmo? Gram w mmo od dzieciaka (12 lat miałem chyba jak pierwszy raz zobaczyłem tibie). Było wiele tytułów: Tibia, Archlord, MapleStory, Aion, Nostale, WoW (ale tylko WoLTK - nie było kasy na abonanment haha), Albion, diablo, Lost Ark i pewnie wiele wiele więcej, których nie pamiętam (o Runes of Magic).

Każda z tych gier była inna ale jednocześnie miała pewne wspólne elementy. Pamiętam, że w grach typu Lost Ark lub Albion zabawiłem się FOMO (fear of Missing Out) i udało samemu się z tego wydostać.

Aktualnie czekam na Diablo 4 i powoli męczy mnie granie w Lost Arka - planuję wrócić do Archlorda, prywatnego servera Archonia (polecam) i tam właśnie czekać na Diablo 4. Nie wiem skąd to zmęczenie ale zauważyłem, że granie mnie nie cieszy tylko zależy mi na zdobywaniu nowych rzeczy, kończeniu raidów i mozolnym progresie postaci. Nie sprawia mi to już frajdy.

Stąd moje pytane. Czego Wy szukanie w MMO?

Ja już niczego nie szukam. Chcę tylko grać w grę w której mój stracony czas nie pójdzie na marne, tylko zawsze jakieś osiągnięcie, albo mount, albo item (gram w wowa)
Gdyby nie wow, to siedziałbym pewnie przed TV, albo komórką i bezmyślnie przeglądał programy, czy fejsa.
Chcę tylko miło spędzić czas. A to, że nie sprawia Ci to już frajdy to ja Ci powiem co to jest. Dorosłość.
Każdy z nas czeka na tę jedyną, wspaniałą grę która wzbudzi te same emocje i uśmiech na twarzy co kiedyś. Niestety, tą grą było dzieciństwo.

7lajków

Jako biedny dzieciak, zawsze szukałem gierek, gdzie można pograć i ewentualnie opchnąć postać, gdy gra się znudzi.
Po kilkanstu tysiącach przegranych godzinach zrozumiałem, że ekonomia w grach niewiele różni się od tej w rzeczywistości. Więc w trakcie studiów szukałem gier, gdzie można uhandlować golda zamiast się męczyć.
A gdy doszło do mnie, że większość graczy stanowią debile, szukam gier wystarczająco skomplikowanych, gdzie nie ma przedstawicieli ameryki południowej, czy krajów europy wschodniej. - bo całą przyjemność odbiera świadomość, że robisz to samo co stado małp.

Gdyby nie “Time Gate Content” w Lost Ark’u który wymusza na graczach grę wieloma postaciami (Alt’ami) dla mnie byłaby to gra idealna a tak przez to odpuściłem, bo po prostu nienawidzę grać Alt’ami. Obecnie czekam na Aion Classic.

2lajki

Czego szukam?
Wszystkiego czego nie mam w życiu. Czyli sukcesów. Pozdrawiam.

3lajki

Mimo, że jestem ustawionym gościem to lepiej się czuję w wirtualnym świecie bo rzeczywisty uważam za bardziej skurwiony, tym samym w grach szukam rozluźnienia i swego rodzaju ucieczki.

1lajk

Klimatu. Lubię zanurzać się w innych światach, w których chciałbym pobyć w rzeczywistości przez chwilę.

1lajk

Chill. Teraz już tylko chill. Od tygodnia gram w Guild Wars 2. Jeszcze nawet nie dołączyłem do żadnej gildii i nie wiem czy to zrobię. Jadę starym sposobem, robię wszystko sam, staram się nie używać zbyt wielu poradników. Poznaję grę, świat, postać. Wbiłem max lvl i powoli robię fabułę dalej.

1lajk

Gry MMORPG, w której niema narzucone odgórnie co mam robić, i chodzić według story. Chce jak dawniej w starych grach MMORPG zalogować się i odrazu iść gdzie chce, robić co chce, pogadać z ludzmi, bez podązania za opowiescią co w dzisiejszych grach jest niestety normą i bez bezsensownego tłuczenia mobów do znudzenia. Palia.com wygląda obiecująco, więc na to czekam…