Czułość myszy w CS:GO

Witam, jakiś czas temu kupiłem sobie SS Rival 100 tak dla testowania, gdyż nie chciałem przepłacać za Rivala 300, więc wybrałem odrobinę tańszą myszkę z średniej półki.

Gdy ustawiam DPI na poziomie 500 lub 1000 w SS Engine 3 i w windowsie 6/11, a w grze sens na 2.0 - 2.25 wszystkie akceleracje są powyłączane. to mysz chodzi bardzo wolno, sam nie wiem czemu, to kwestja przyzwyczajenia i szybszych ruchów myszką?

Gdy ustawie true DPI na poziomie 1000 to celownik przesuwa się tylko o 60%, a wygodniej mi się rusza samym nadgarstkiem i od czasu do czasu ręką gdyż jestem odrobinę wysoki.

Do poziomu znośnego dopiero dochodzi gdy ustawie DPI na 500, a czułość w grze na 8, o co tu mniej więcej chodzi. Na tych mniejszych totalnie nie da się grać, bo gdy ustawiłem na sens 6 to ledwo ledwo, ale true DPI dla tej konfiguracji wychodzi na poziomie 3000 lub 4000 więc to przesada.

W systemie muszę korzystać z DPI 2000 bez akceleracji i ustawione 6/11 bo inaczej człowiek może się zirytować.

Moja stara mysz miała DPI na poziomie 1000 i w grze ustawione było 2.0+ do 3.0, to znaczy że muszę sobie tak samo dostosować by true DPI mi wyszło 500 lub 1000 x 2.0 lub 3.0+ i powoli zmniejszać by nabrać wprawy??

Cóż, róznie to bywa, ale to normalne skoro graleś na wysokim dpi, i teraz chcesz grać na niższym i jest dla Ciebie za wolno, spróboj sobie ustawić profile gry najlepiej, ja taką opcje miałem w Razerze.
Skoro już mówisz o DPI i sensitivity, to zależy na jakiej też rozdzielczości grasz, polecam Ci grać na 1280x720 DPI 400 i sensitivity od 1,8 - 2,5 :)
A skoro to nowe DPI i nowa myszka, pocwicz troszeczke pamięć mieśniową i celowania na Deathmatchu :)

Możliwe że przyzwyczaiłem się do true DPI na poziomie 2200 i teraz będę mieć problem zejść niżej.

Rozdzielczość z jakiej korzystam to 1440x900 (natywna monitora)

W myszce mogę ustawić tylko 500 albo 1000 ale to mi nie robi problemu, problem robi szybkość z jaką porusza się celownik przy true DPI na poziomie 900.

Nawet przy najszybszym ruchu w lewo i prawo obraca się o 60-90 stopni, a z tego co wyczytałem to obrót powinien wynosić 180-210 stopni

Tak naprawdę najlepiej mi się gra przy DPI 1000 i 2.25 sensie w grze, ale to daje 2250 true DPI, więc uważam że to troszkę za dużo.

Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie no i po części od myszki. Ja np. mam ss sensei'a i gram dpi 450 hz 500, senstivity 2.2.

Ja podobnie jak kolega z góry mam ustawienia myszy i czułości w grze. Przy 16:9 miałem nawet mniejsze sensitivity 1.7-1.9, a przy wide 4:3 mam 2.2. Zresztą zagrałem z 10 dm zanim udało mi się ustawić w miarę czułość i akcelerację w grze.

Teraz wyrównałem DPI do poziomu 500 i sens na 4.0 (chore), ale to daje true DPI na poziomie 2000... Da sie grać, więc co troszkę bedę musiał schodzić z czułością niżej, przy takim ustawieniu łatwiej schodzić na 1500 true DPI a póżniej może na 1000.

Powinno się osiągnąć 900-1000, nie wiem na ile jest to dla mnie możliwe.

Dzieki za pomoc.

Jestem w szoku, że dla Ciebie mysz przy takim czymś porusza się bardzo wolno :P. Ja osobiście gram na 500 DPI Myszy, 6 w Windowsie i 1.0 w grze, nie wyobrażam sobie mieć większego sensa :D

Też zanim zacząłem grać w cs:go grałem na bardzo wysokim dpi, więc grając w cs'a z 450dpi i sensem "2" trochę mi zajęło przyzwyczajenie się ale polecam eksperymentować i po prostu systematycznie zmniejszać sens jak poczujesz, że aktualny jest za szybki (lub w drugą stronę). Btw. nie napisałeś czy odznaczyłeś "zwiększanie precyzji w win7" bo to też różnica.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak Ci jest najwygodniej. A na to ma wpływ wiele czynników... twój grip, układ ręki na podkładce, wielkość podkładki itp. Warto tutaj dodać, że używając myszki 'na siłę', 'bo tak neo gra' może prowadzić do poważnych kontuzji nadgarstka :/ Wielu pro graczy ma coraz więcej problemów z nadgarstkami.

Ustawiając wysokie DPI + mały sens masz teoretycznie najlepszą kontrolę nad małymi ruchami myszki - lepsza kontrola recoila np.

Niskie DPI = bardziej się namachasz myszką aby nacelować.

Najważniejsze są osobiste preferencje. Dla mnie osobiście granie na niskich DPI to masakra, a inni powiedzą że lubią sobie machać ręką ;].

Radze Ci zostawić wysokie DPI i mały sens i przyzwyczaić do tego rękę na DM'ach. Ja grałem sporo czasu na 3.5k DPI + 1.1 sens i lepiej być nie mogło :).

Czasy 400 DPI na IM 3.0 już się dawno skończyły :)

Witam, jakiś czas temu kupiłem sobie SS Rival 100 tak dla testowania, gdyż nie chciałem przepłacać za Rivala 300, więc wybrałem odrobinę tańszą myszkę z średniej półki.

Gdy ustawiam DPI na poziomie 500 lub 1000 w SS Engine 3 i w windowsie 6/11, a w grze sens na 2.0 - 2.25 wszystkie akceleracje są powyłączane. to mysz chodzi bardzo wolno, sam nie wiem czemu, to kwestja przyzwyczajenia i szybszych ruchów myszką?

Gdy ustawie true DPI na poziomie 1000 to celownik przesuwa się tylko o 60%, a wygodniej mi się rusza samym nadgarstkiem i od czasu do czasu ręką gdyż jestem odrobinę wysoki.

Do poziomu znośnego dopiero dochodzi gdy ustawie DPI na 500, a czułość w grze na 8, o co tu mniej więcej chodzi. Na tych mniejszych totalnie nie da się grać, bo gdy ustawiłem na sens 6 to ledwo ledwo, ale true DPI dla tej konfiguracji wychodzi na poziomie 3000 lub 4000 więc to przesada.

W systemie muszę korzystać z DPI 2000 bez akceleracji i ustawione 6/11 bo inaczej człowiek może się zirytować.

Moja stara mysz miała DPI na poziomie 1000 i w grze ustawione było 2.0+ do 3.0, to znaczy że muszę sobie tak samo dostosować by true DPI mi wyszło 500 lub 1000 x 2.0 lub 3.0+ i powoli zmniejszać by nabrać wprawy??