Czy BDO umiera?

Idź biadolić gdzie indziej. Wydanie kasy na ISa ma najmniejsze znaczenie w tej grze... niczym RNG nie ominiesz!!! i mówię to z doświadczenia.. żaden boss nigdy mi nic nie dał.. a potrafiłem wstawać po nocach by bosa bić.

Czemu mam iść gdzie indziej? To jest topic o zdychającym BDO.

Ale ja Ci więżę że żaden boss nic nie dropną. To jest to co piszę w tym topicu - ta gra to czyste RNG i IS. Bo o ile IS przy RNG nie pomoże, przy kasie w grze już tak.

Też nie.. nie jesteś w stanie nie grać aktywnie i 2h dziennie to żadna aktywność, kupować IS sprzedawać go i zarabiać krocie :P.

IS pomaga w zarobku ale nie zastępuje czasu jaki jednak musisz poświęcić grze. Nie da się wyciągnąć portfela wydać z 5000 € i być bogatym in-game :P.

Czemu mam iść gdzie indziej? To jest topic o zdychającym BDO.

Topic o zdychającym BDO, jednak gra nie zdycha, a wręcz przeciwnie, gra mnóstwo ludzi porównując do innych gier MMO.

No niestety prawda jest taka że jakby gra się miała dobrze nie było by przeceny 60%

Popatrz na to z innej perspektywy, przecena twórcy mogli wprowadzić ze względu na zachęcenie nowych graczy do kupna gry. 43zł to bardzo rozsądna cena, i uważam że strzał w dziesiątkę.

Po co prowadzić głupie bezsensowne dyskusje. Autor poznał odpowiedz na nurtujące go pytania, a większość hejterów jak zwykle musi zrobić burzę, żeby obrzydzić komuś grę. Kiedyś grindówki były jeszcze bardziej hardcorowe i ludzie nie narzekali.

A teraz narzekają, wiecie dlaczego? Bo pokolenie "gimbusów" chce mieć wszystko łatwo, podane na tacy....

zastanawiam się tylko jak ludzie w ogóle to wszystko liczą.

Ciekawy ile polaków w BDO miesięcznie wydaje ponad 3000 zł na to by zarobić 500mln in game... sądzicie, że przeciętny europejczyk wydaje tez ~700€ na to by tyle zarobić?

Te informacje odnośnie zarobku 300% dzięki VP też jest dużą teoria matematyczną. Ciężko zakupić materiały z AH, których brakuje... więc bez kupowania nie damy rady skorzystać z teorii.. poza tym np. taki craft grunnili nie dość iż wymaga od gracza wykampienia na AH odpowiedniej ilości matsów konkretnych rodzajów - np. na 100szt - do tego inwestycji kasy, samodzielnego wykrafcenia tych oto itemów - co zajmuje grube godziny zanim wszystko wykrafcimy - a wszystko po to by zarobić np. na klatach około 6mln w prawie 3 dni ;]. Jeśli w ogóle opłaca się skupić materiały, bo np. obecnie na moim serwie koszt matsów przewyższa cenę armora i nawet VP nie pomaga ;]

Ok Dredzik zróbmy eksperyment, kupuje bdo i mnie oswiecisz w grze jak mam przeskoczyć próg p2w które względem Ciebie nie ma,dam czas do świąt podobno względem postów lvl się teraz szybko.1 pytanko jaki serwer wybrać?(stare konto sprzedałem)

@Dreedzik Skoncz wasc wypowiadac sie na temat craftu jak nie masz o nim pojecia :) Jak widze text "crafcenie reczne grunili" to az mi witki opadaja ... Craft grunili to jest worker craft nikt normalny tego nie robi recznie ....

@Dreedzik Skoncz wasc wypowiadac sie na temat craftu jak nie masz o nim pojecia   Jak widze  text "crafcenie reczne grunili" to az mi witki opadaja ... Craft grunili to jest worker craft nikt normalny tego nie robi recznie ....

Twoim życiowym celem jest czepianie się słówek, w szczególności moich..

To ja się czepię twych, ręcznie się nie da crafcić.. crafcą workerzy w domkach ku temu kupionych :P.

@Dreedzik Nie lubie poprostu osob ktore nie maja o czysm pojecia a sie wypowiadaja ( to nei jest czepianie sie slowek ) . O ile nie neguje twojej wiedzy na temat pozostalych aspektow gry tak tutaj .... Nie masz pojecia o crafcie co juz udowodniles po raz enty wiec albo zanim napiszesz jakis idiotyzm popytaj ludiz albo nie pisz na ten temat wcale...

ps. wybacz ale nie znam craftera ktory robil by grunile recznie ... trzeba byc idiota zeby to robic

@Dreedzik Nie lubie poprostu osob ktore nie maja o czysm pojecia a sie wypowiadaja ( to nei jest czepianie sie slowek ) .  Nie masz pojecia o crafcie co juz udowodniles po raz enty wiec albo zanim napiszesz jakis idiotyzm popytaj ludiz albo nie pisz na ten temat wcale...

 

ps. wybacz ale nie znam craftera ktory robil by grunile recznie ... idiotyzm totalny

Hm ja bardzo dobrze zrozumiałem o co chodzi Dredzikowi, może po prostu wszedłeś na wyższy poziom niż wszyscy w BD i twoi rzemieślnicy już pracują w fabrykach i mają maszyny i nic nie muszą robić ręcznie:> Zresztą nie wnikajmy już w to bo to nie ma chyba sensu.

BD jest świetną grą wydawca trochę gorszy, ale da się przeżyć. Nie jest to aż taki P2W jak większość tutaj wmawia wszystkim chętnym na spróbowanie tego tytułu.

Gra sama w sobie jest dobra jeśli chodzi o grind mmo. A odpowiedź na pytanie "Czy grać?" jest banalnie prosta. Sytuacja jest identyczna jak w Rohan BloodFeud w którego 5 lat grałem. Masz dwie opcje: albo wydajesz non stop kupę kasy i grasz na luzie, albo siedzisz jak nolife i wszystko sam zdobywasz (dopóki nie wprowadzą w IS czegoś czego od gracza nie kupisz za walutę w grze). W każdym innym wypadku ta gra przyniesie więcej frustracji niż zabawy.

@Dreedzik Nie lubie poprostu osob ktore nie maja o czysm pojecia a sie wypowiadaja   ( to nei jest czepianie sie slowek ) .  O ile nie neguje twojej wiedzy na temat pozostalych aspektow gry tak tutaj .... Nie masz pojecia o crafcie co juz udowodniles po raz enty wiec albo zanim napiszesz jakis idiotyzm popytaj ludiz albo nie pisz na ten temat wcale...

 

ps. wybacz ale nie znam craftera ktory robil by grunile recznie ... trzeba byc idiota zeby to robic

Dlaczego używam słowa ręcznie, bo by robotnicy PRACOWALI musisz być ONLINE.

A ty dalej twierdzisz, że da się grunile crafcić ręcznie, czy jakiekolwiek inne itemy. Wszystko robisz w domkach poprzez workerów, ale musisz być online, musisz ich karmić. Osoba która nie spędza odpowiednio czasu in-game nie zostawia kompa odpalonego nie crafci takiej ilości jak osoby spędzające tonę czasu w tej grze...

Ręcznie to możesz przerabiać matsy w prostych Processingach, możesz crafcić jedzenie wszelakiej maści oraz poty i elixiry.. Wszelakie zbroje, jakikolwiek gear jest crafcony w domkach via Workerzy.

Gra sama w sobie jest dobra jeśli chodzi o grind mmo. A odpowiedź na pytanie "Czy grać?" jest banalnie prosta. Sytuacja jest identyczna jak w Rohan BloodFeud w którego 5 lat grałem. Masz dwie opcje: albo wydajesz non stop kupę kasy i grasz na luzie, albo siedzisz jak nolife i wszystko sam zdobywasz (dopóki nie wprowadzą w IS czegoś czego od gracza nie kupisz za walutę w grze). W każdym innym wypadku ta gra przyniesie więcej frustracji niż zabawy.

Proszę Cię nie porównuj tych gier. w BDO IS nie daje Ci żadnej automatyzacji i nie sprawia, że nie musisz grać, casual płacący tysiące € nie jest wstanie dogonić no-lifa. Zrozumcie to wreszcie !!

Nie wiem co to jest automatyzacja w Rohanie ale jeśli chodzi ci o bota, którego wprowadzili z 2 lata temu to ja miałem na myśli grę kiedy tego całego syfu nie było. Gry są identyczne, tyle, że Rohan jest F2P. Na początku było za***iście, ale dev chcieli więcej i więcej aż wprowadzili tzw."epick'i" za 3 tys zł. Wtedy odeszło z 40% populacji na globalu, w tym ja. Nikt nie pisał o "doganianiu" ale ogromnej przewadze, której zwykły gracz nie będący nolifem nigdy nie wyrówna z kimś kto kupuje z IS co chce = P2W.

Nie wiem co to jest automatyzacja w Rohanie ale jeśli chodzi ci o bota, którego wprowadzili z 2 lata temu to ja miałem na myśli grę kiedy tego całego syfu nie było. Gry są identyczne, tyle, że Rohan jest F2P. Na początku było za***iście, ale dev chcieli więcej i więcej aż wprowadzili tzw."epick'i" za 3 tys zł. Wtedy odeszło z 40% populacji na globalu, w tym ja. Nikt nie pisał o "doganianiu" ale ogromnej przewadze, której zwykły gracz nie będący nolifem nigdy nie wyrówna z kimś kto kupuje z IS co chce = P2W.

Dalej piszesz jedno i to samo.

W BDO niezależnie od tego czy kupujesz IS czy NIE.. nie ma to ŻADNEGO wpływu. Jeśli nie poświęcasz tyle samo czasu co gracz, którego chcesz doścignąć to zapomnij o tym już na starcie. IS pomaga i pokaże jedynie różnicę jeśli 2 graczy gra po tyle samo i skupia się na tym samym aspekcie, aczkolwiek są pewne zazębienia itd. ale to zagłębianie się w szersze mechaniki gry.

Fakt jest jeden sam IS nic ci nie daje.. może co jedynie wspomóc Twoją ciężko prace, sprawić iż będzie trochę przyjemniejsza i nic poza tym.

Fakt drugi, nawet jeśli się gra mało to i tak jakiekolwiek profity z ISa będą minimalne, nie odbijające się na wszystkim dookoła.

Reasumując, jeśli chcesz osiągnąć to co osiąga gracz, który gra po 12h+ dziennie to musisz poświęcać co najmniej tyle czasu co on. IS może Ci w tym pomóc, ale nagle z 12h+ nie zrobi ci się 2h.

Wydawca jest ten sam co w KR. Jeśli ludzie mówią iż nasze wersje nie są różne od siebie i jedni mają f2p a my b2p... to znaczy, że kompletnie nie znają tych dwóch wersji... w sumie nasza wersja jest różna pod każdym względem porównując ją do każdej innej wersji...

Twój fanatyzm kolego sięga zenitu. W każdej grze is coś daje, nawet w LoL'u, bo możesz szybciej odblokować postacie.

Skoro dwóch graczy spędza 4h dziennie w BDO, jeden nie ma IS a drugi kupuje co chce, to oczywistym jest fakt, że ten z IS ma leppiej os początku bo ma luźniejszągrę - więcej miejsca w bp, więcej expa z szatki i wszelkie inne jak to mówisz "wspomagające" pierdoły, które gracz bez IS musi rekompensować grając 2 albo 3 razy więcej czyli 12h zamiast 4h.

Kończę dyskusję bo to chyba jakaś sekta BDO :lol:

Twój fanatyzm kolego sięga zenitu. W każdej grze is coś daje, nawet w LoL'u, bo możesz szybciej odblokować postacie.

 

Skoro dwóch graczy spędza 4h dziennie w BDO, jeden nie ma IS a drugi kupuje co chce, to oczywistym jest fakt, że ten z IS ma leppiej os początku bo ma luźniejszągrę - więcej miejsca w bp, więcej expa z szatki i wszelkie inne jak to mówisz "wspomagające" pierdoły, które gracz bez IS musi rekompensować grając 2 albo 3 razy więcej czyli 12h zamiast 4h.

 

Kończę dyskusję bo to chyba jakaś sekta BDO 

Jak znajdziesz ludzi, którzy grają to samo i tyle samo to tak, różnica w tym co używa ISa przy tym co nie używa będzie widoczna. O tym też napisałem powyżej. Tylko trzeba czytać ze zrozumieniem.Tylko mówię, są pewne zależności i zazębienia mechaniki gry, które nie dają gwarancji temu z ISem, że będzie lepszym graczem od tego bez ISa :)

@Dreedzik "Dlaczego używam słowa ręcznie, bo by robotnicy PRACOWALI musisz być ONLINE."

Pracowac recznie czyli byc online Dredzik 2k16 . Co ja czytam... Fajnei wiedziec ze jak zostawiam komputer wl to tez pracuje recznie w grze ... Boze widzisz a nie grzmisz...

Po drugie. Wogole widze ze masz problemy z czytaniem ze zrozmieniem lol....

@T4l4r ps. wybacz ale nie znam craftera ktory robil by grunile recznie ... trzeba byc idiota zeby to robic >>> A ty mi w odp na to z textem @Dreedzik " A ty dalej twierdzisz, że da się grunile crafcić ręcznie, czy jakiekolwiek inne itemy. " WTF ja sie pytam ?

Po trzecie. Gubisz sie w soim fanatzymie i sam sobie zaprzeczasz ....Jakies rozdwojenie jazni czy co ?

Raz piszesz ( rozmowa o grunilach caly czas ) ze @Dreedzik" poza tym np. taki craft grunnili nie dość iż wymaga od gracza wykampienia na AH odpowiedniej ilości matsów konkretnych rodzajów - np. na 100szt - do tego inwestycji kasy, samodzielnego wykrafcenia tych oto itemów - co zajmuje grube godziny zanim wszystko wykrafcimy " aby post dalej napisac @Dreedzik" To ja się czepię twych, ręcznie się nie da crafcić.. crafcą workerzy w domkach ku temu kupionych :P

Moze czas na jakiegos specjaliste ?

Nie no stop bo znowu się zrobi niemiła dyskusja jak w starym temacie xD. Po 1 trzeba przyznać - BDO jest bardzo ciekawą grą dobrze zrobioną, ma swój klimat i jest ciekawa, ma dużo możliwości/opcji. Po 2 z value packiem idzie zwiększyć dosyć mocno przychody które osiągamy w grze, po 3 poniekąd dreedzik ma rację, że wykupienie slotów w ekwipunku nie jest potrzebne, no ale nigdy nie widziałem takiego czegoś w grze B2P więc ze strony kakao jest to po prostu chujowe posunięcie które w jakimś stopniu zniechęca do gry. Po 4 dla niedzielnego gracza lub takiego który nie gra po ponad 5h dziennie gra może nie być zbyt przyjazna ze względu na słabszą farmę golda/itemów które też idzie kupić w item shopie co dla niedzielnego gracza może i jest dobre, ale znowu zaznaczam, że jest to gra typu grindownik z systemem b2p więc takie coś nie powinno mieć w grze miejsca, po prostu jest strasznie dziadowy wydawca tej gry przez co zdanie o tym tytule jest w nadmiarze popsute. Gdyby nie fakt istnienia value packa i dokupowania slotów to myślę, że itemy w IS by przeszły. Dla niektórych to będzie p2w dla innych nie, zależy czy mówimy tutaj o typie graczy którzy zamiast wieczorami w weekend wolą pograć niż wyjść ze znajomymi i nie mają jeszcze żadnych większych obowiązków w życiu może się to okazać całkiem trafny tytuł (ponieważ są opcje zakupu ww rzeczy poprzez walutę w grze), natomiast dla gracza który chce sobie po prostu wbić i pograć godzinkę-dwie dziennie na pewno istnieją dużo lepsze tytuły. System gry poniekąd bym porównał do dofusa ( z różnicą taką, że w dofusie, żeby korzystać z całego obszaru gry trzeba mieć abonament), pierwszy abonament kupujesz, a później idzie wyfarmić kasę w grze na zakup abonamentu, ale żeby to wyfarmić trzeba grać cholernie długo(abonament+wyfarm na itemy+wbijaj lvl), a taka gra z przyjemności się zamienia w katorge.

@T4l4r
A z workerów idzie wyszarpnać jakiś dobry gold? Sam mam value packa na 2 miechy, komp może chodzić 24/7, ale craftu w bdo w ogóle nie ogarniam. Mam, tam kilka (z 10) workerków którzy coś tam wydobywają, ale nie wiem jak ich "ustawić" by kasa z tego była :D
Na YT masz jakieś poradniki odnośnie craftu w grze?

Jzeli masz malo workerow to polecam nody wydobwcze . Dopeior powyzej 25+ oplaca sie ustawiac ich juz typowo pod craft ( dzieki czemu czesc workerow zbiera matsy a druga czesc z tych matsow crafci ) i masz praktycznie "darmowa" kase :) Z zerowym wkladem wlasnego czasu ( po za kliknieciem ofc na potiwerdzenie roboty ) Zalecam okolo 230CP+.

Tu masz filmik pokazujac nody na ktorych oplaca sie wydobywac

@T4l4r

Nie będę używał specyficznego języka gry między ludźmi, którzy siedzą i grę znają tylko z filmików i opowiastek. Nie będę potem objaśniał całych mechanik związanych z craftem... dla osoby zielonej w elementach gry wypisywanie całego procesu craftu jest robieniem wody z mózgu, dla takiej osoby słowo "samodzielnie", czy jakiekolwiek inne użyte w tym kontekście nie ma najmniejszego znaczenia.

Dalej uważam iż na siłę się czepiasz moich wypowiedzi. Nie będę omawiał tutaj elementów craftu - krafce 24/7. Dla Twojej wygody i byś nie musiał wytężać myśli będę za każdym razem pisał, że za Ciebie robią to workerzy. Może wtedy będziesz zadowolony.

@Calvex

Sami workerzy golda Ci nie przyniosą, przynajmniej takie wiesz znaczącego. Matsy ciężko sprzedawać, szczególnie tych co jest dużo na świecie... inne wydobywa się stosunkowo wolno co minimalizuje zyski. Ale workerzy na nodach, trochę getheringu, trochę craftu przy Alchemi czy Cookingu i można co nieco zarobić :D