Czy globalny kataklizm się zbliża i globalna panika, czy nastąpi też globalne nawrócenie do Boga? Ludzie padają na ulicach - filmiki w mediach społecznościowych

Kto to jest Bóg?

Bóg jest to duch nieskończenie doskonały, Stworzyciel nieba i ziemi. Posiada wszystkie doskonałości. Jest duchem, to znaczy jest
niewidzialny, nieśmiertelny, nie ma ciała, a ma rozum i wolną wolę.

Niektóre przymioty Boga:
• wieczny - zawsze był, jest i będzie
• wszechmocny - wszystko może uczynić
• niezmienny - zawsze jest ten sam
• mądry - wszystko co robi jest mądre i dobre
• święty - złego nie chce, grzechem się brzydzi
• sprawiedliwy - za dobre wynagradza, za złe karze
• miłosierny - pragnie zbawienia wszystkich ludzi

Co to jest Kościół?

Kościół jest to:
• Zjednoczenie chrześcijan, którzy pod przewodnictwem papieża dążą do zbawienia przez wyznawanie tej samej wiary i przyjmowanie tych samych sakramentów.
• Lud Boży wybrany przez Boga, mający specjalne zadanie do spełnienia (uczyć się o Bogu i być znakiem Boga w świecie).
• Ciało Mistyczne Chrystusa, czyli żywy organizm, którego Głową jest Chrystus, członkami są ludzie ochrzczeni, połączeni z Nim
życiem Bożym, wzajemnie odpowiedzialni za siebie.

Co jest celem i zadaniem Kościoła?

Zadaniem Kościoła jest kontynuowanie zbawczej misji Pana Jezusa (budowanie Królestwa Bożego na ziemi i prowadzenie wszystkich ludzi do zjednoczenia z Bogiem w wieczności).

I twoim zdaniem KK to realizuje tak? Bo dla mnie nie.

Tak, natomiast media liberalne walczą z KK i śladowe grzechy wyolbrzymiają by ateista, agnostyk, człowiek słabej wiary skupił się na detalach a nie na Bogu i wieczności.

Z Bogiem walczą też sataniści i lucyferianie, masoneria, liberałowie, ruchy lewackie itp

https://ekai.pl/proby-utworzenia-kosciola-panstwowego-w-chinach/ tu taki mały przedsmak. Dodam tylko, że wasz papa popiera władzę w Chinach i jest ogólnie tym krajem zachwycony.

O jakim Bogu mówisz?
"“Jest duchem, to znaczy jest
niewidzialny, nieśmiertelny, nie ma ciała, a ma rozum i wolną wolę.”
Stworzył ludzi na własne podobieństwo więc jak nie ma ciała?
Ma wolną wolę? To czemu nie dał jej dla ludzi?
A co do reszty polecam stary testament ;v
I skończcie rozmawiać o Bogu którego istnienia nie można dowieść(zaprzeczyć też nie można, ale tutaj jest więcej dowodów i paradoksów) No i nie obchodzi mnie twoja wiara(bo w końcu słowem klucz jest “wiara”)
A z KK walczy się bo jest gówno warte aktualnie. To przez ten wspaniały kościół coraz więcej ludzi odchodzi od wiary.

3lajki

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/611260,papiez-kradziez-figurki-kosciol-franciszek-amazonia.html mam kontynuować ?

Na poligonie jakimi są państwa totalitarne jak Chiny, czy Rosja nierzadko KK jest w podziemiu. I na tyle na ile można wychodzi na powierzchnię.

I to jest rozmówca. Brawo.

1lajk

No dobra, ale czy twój papa krytukuje i wspiera ten podziemny kościół no wlaśnie NIE. I to jest tylko przykład tego co tam się wyprawia w KK.

Człowiek ma wolną wolą. Dlatego wielu ludzi grzeszy.

Życie na ziemi jest dla próby. Trzeba się określić - czy się jest bytem dobrym, czy złym. Za to po śmierci jest nagroda, albo kara.

Tutaj na ziemi jest tylko poligon pierwszej chwili życia.

Można dowieść istnienia Boga i nawet Boga Jezusa. I małymi krokami wszystko wytłumaczę by się nie pokiełbasiło w głowach.

Papież ustanawia biskupów, którzy z podziemia kierują KK w Chinach.

Ty mnie nie zrozumiałeś, Bóg nie dał wolnej woli tylko Szatan, w końcu to on pozwolił zrozumieć czym jest zło.
Nie można dowieść istnienia Boga, i nie ważne co mi przytoczysz to nie będą prawdziwe merytoryczne argumenty więc nawet nie próbuj.
Poza tym, jakbym było można tego dowieść to już nie byłaby to wiara ;p

Czy ty jesteś upośledzony? XD Co do Chin - ty wgl wiesz jak tam wygląda sytuacja? Ty czytałeś o prześladowaniach za chrześcijaństwo?
A co do figurek - jeśli postawiono ich bez żadnej intencji to jest to bałwochwalstwo, nikt nie modli się “do figurki” tylko do Boga, ewentualnie przez wstawiennictwo i tutaj są figurki, obrazy itd. Wgl jak ty się możesz dziwić, że kk nie chce w swoich budynku figurek innych “bóstw”. Ty masz jakoś nie po kolei w głowie. Wrzucasz artykuły z jakichś hehe stronek które kompletnie nie odnoszą się do ani jednej linijki Bilbii i próbujesz tym coś udowodnić :smiley:

W Niebie były byty tam będące też poddane próbie, tak jak są ludzie na ziemi.

I Lucyfer który był bytem wyższym niż aniołowie, nie sprostał próbie tak jak ok 1/3 bytów w Niebie i zostali strąceni do piekła. I tak Lucyfer stał się szatanem.

ps
powoli będę odpowiadał bo mam też obowiązki w realu

Haha ustawia posłuchaj lepiej np wypowiedzi byłego biskupa Hong Kongu lub prawdziwych duchownych, którzy uciekli z Chin. Masa Chińczyków przechodzi na chrześcijaństwo i odchodzi z KK w chinach BO KK NIE BRONI ICH W TYM KRAJU!!! Każdy biskup ma być zatwierdzony przez rząd Chiński kropka. A papież jest globalistą i komunistą (sam się tak określił). Szkoda mi Was bo usilnie bronicie czegoś czego nie ma. Ślepy ślepego w dół prowadzi.

Mordo Lucyfer to upadły anioł a nie Szatan, nie myl pojęć ;v
Masz nawet dam ci definicje z wiki
" Szatan (hebr. ‏שטן‎, satan – ‘przeciwnik’, ‘oskarżyciel’, ‘oszczerca’; gr. Σατανᾶς, Satanás ; arab. ‏شيطان‎, Szajtan ) – w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. Niekiedy bywa utożsamiany z Lucyferem lub Belzebubem. Najczęściej uważany jest za najwyższego rangą demona, przywódcę wszystkich złych duchów. Inne imiona Szatana to: Mastema, Gadriel, Satanael, Samaël, Samiel, Siegel, Satan, anioł Edomu. W tradycji rabinicznej nosi on przydomek „szpetny”."

Biskupi KK w Chinach są w podziemiu i są tajni.

Tak szatan stał się nim po strąceniu do piekła. Wcześniej był do próby bytem dobrym w Niebie jako Lucyfer.

Oglądałem materiał jak wyrzucają te figurki do rzeki wywiad z tymi katolikami, którzu poczuli się tym urażeni, że taki figurki są akceptowane w ich kościele. Broń swojego czerwonego kościółka dalej mnie lata koło… lata.

1lajk

Pokaż mi teraz wycinki z Biblii które to potwierdzą ;v