Czy gra jest P2W

Pety są praktycznie obowiązkowe jeżeli myślimy o grindzie (można dostać czasem za darmo!), tak samo waga. Natomiast kostium do EXP i inne bajery już niekoniecznie.

Natomiast do gry trzeba mieć mnóstwo czasu i cierpliwości. Sam system ulepszania akcesoriów jest dla mnie chybiony - brak szczęścia i jesteśmy w ciągu chwili w czarnej d.... w porównaniu do kogoś, kto gra mniej i szczęście się do niego uśmiechnie.

 

1. Czy aktualnie można powracając do gry zgarnąć jakiegoś peta?

2. Czy wprowadzili już AFK trening walki zwiększający EXP?

3. Czy nowa klasa na którą długo czekałem jest warta skupienia się na niej? Słyszałem o sporych nerfach.

1. Dostajesz peta jesli jestes powracajacym lub nowym gracze.

2. Nie gram zbyt dlugo ,ale nie widzialem takiej opcji.

3. Jak narazie koks ,ale z tego co ludzie mowia beda nerfy

BDO w 90% to gra PvE, PvP to totalny end game na ktory zanim ogarniesz sprzet to sie wszystko moze zmienic.


Graj czym lubisz :) zreszta w tej grze balansu pvp i tak nie ma takze :)

Pety są praktycznie obowiązkowe jeżeli myślimy o grindzie (można dostać czasem za darmo!), tak samo waga. Natomiast kostium do EXP i inne bajery już niekoniecznie.

Natomiast do gry trzeba mieć mnóstwo czasu i cierpliwości. Sam system ulepszania akcesoriów jest dla mnie chybiony - brak szczęścia i jesteśmy w ciągu chwili w czarnej d.... w porównaniu do kogoś, kto gra mniej i szczęście się do niego uśmiechnie.

 

1. Czy aktualnie można powracając do gry zgarnąć jakiegoś peta?

2. Czy wprowadzili już AFK trening walki zwiększający EXP?

3. Czy nowa klasa na którą długo czekałem jest warta skupienia się na niej? Słyszałem o sporych nerfach.

2. Pet za 2 dzień jak dobrze pamiętam + jest nowy kalendarz gildijny w którym jest next pet.

Rookie to już chyba nie dla mnie (grałem 2 miesiące i wtedy miałem te kalendarze, a na tym drugim już raczej braknie mi czasu na zdobycie :( ).

Rookie to już chyba nie dla mnie (grałem 2 miesiące i wtedy miałem te kalendarze, a na tym drugim już raczej braknie mi czasu na zdobycie  ).

W jakim sensie braknie czasu? Jesli jestes do tylu z odbiorem to w dni weekendu odbierasz 2 nagrody dziennie.

Rookie to już chyba nie dla mnie (grałem 2 miesiące i wtedy miałem te kalendarze, a na tym drugim już raczej braknie mi czasu na zdobycie  ).

Dla powracających też jest ten kalendarz o ile się nie mylę + gildijny ostatnio był kilka miesięcy i zapewne tak samo będzie ze jak za miesiąc zaczniesz to tez go będziesz mógł odebrać ;P

Pierdolenie że nie da sie kupić nic z MP (mówię o itemach z item shopu) to możecie zachować do siebie, to prawda że jest to dość powolny proces, aczkolwiek wystarczy odpalic sobie BDO w małym okienku, odpalic sobie jakiś film, i miło:> sam kupiłem okolo 8 outfitów, 2 VP, i chyba 2 pety z MP.

W jakim sensie braknie czasu? Jesli jestes do tylu z odbiorem to w dni weekendu odbierasz 2 nagrody dziennie.

Do 30 stycznia mam 20 dni, a pet znajduje się na 29 pozycji (za weekendy dostanę 6), więc i tak braknie na peta. Szkoda. Mam aktualnie 2 i kolejny przydałby mi się do grindowania mysticiem.

Rookie to nie jest chyba ten dla powracających ? (w tym dla powracających nie kojarzę peta).

Ja nie jestem powracającym graczem, lecz nowym (konto mam już ponad miesiąc, ostatnio straciłem dostęp do serwerów Olvia).

Update - wczoraj pobrałem znów BDO i faktycznie otrzymałem kalendarz powracającego gracza. Za 2 dzień jest jakiś pet Kuku (czy trzeba wykonać dodatkowy quest za niego, czy też po prostu dodać na listę?). 3 pety to już znośna podstawa do grindu, ale będę polował na 4 :)

Za 2 dzień jest jakiś pet Kuku (czy trzeba wykonać dodatkowy quest za niego, czy też po prostu dodać na listę?). 

Nie, ta lista to coś jakby lista obecności w szkole. Wystarczy się zalogować w nowym dniu i ci zaliczy kolejny dzień w kalendarzu.

Itemy z kalendarza automatycznie trafiają do twojego ekwipunku po zalogowaniu się do gry (pod warunkiem oczywiście, że zaliczasz nowy dzień).

kolejny temat o tym samy, to już jest nudne i słabe... powaga ludki jest ogrom info na forum, wystarczy kliknąć parę razy ;P

Sama gra nie ma elementów p2w ani w EU ani w KR... to, nie tak, że osoba kupuje grę/zakłada konto, ma 1szy lvl i otwierając portfel ma wszystko w sekunde, bo nagle z biedaka robi się kozak.

Ogromu rzeczy w grze nie kupisz, na nie trzeba poświęcić pierdylion godzin ciężkiej gry... tak to wygląda, sloty waga pety jakieś boosty to elementy przyspieszające ten proces, pozwalający mieć namiastkę szans na dogonienie ludzi grających od miesięcy czy nawet lat. Nie kupisz za $ gearu czy jak w niejednych graczy waluty z gry, nawet sprzedając itemy z ISa na AH nie daje Ci to praktycznie nic. Nawet jakbyś chciał tak robić to masz około 3 miesięcy wydawania co tydzień 170€, by zarobić na jakiś item słaby item lekko zrobiony, bo o zrobionych bossowych nie ma tutaj mowy.

Do tego dochodzą tak jak wspomniałem elementy, których nie da się kupić za pieniądze...

Ta gra to czas, to maraton a nie sprint.

Wiele elementów gry kupionych jest na konto, jak chociażby pety, czy ValuePack - o którym tak wszyscy mówią że jest must have ;]. Strój jak chcesz wystarczy jeden, nikt nie każe Ci kupować nowego, możesz sobie polować na nie na AH i spokojnie dozbierać "kolekcje" w czasie.

Pety jasne że pomagają, ale nie musisz mieć ich z miejsca na T4 i nie muszą być one najdroższymi z AH, bo fajnie wyglądają.

Wszystko zależy jak się na to spojrzy.

Waga i sloty to ewidentnie element na postacie. Tutaj baaardzo ważne jest by się zastanowić i pochopnie niczego nie robić. Dużo osób znam i dużo osób nie ma kupionych slotów, wszyscy korzystali z Loyality i eventów i jakoś sobie radzą, grindzą, łowią itd.

Nie wiem co jest gorsze, to, że nie zmieszczę czegoś więcej bo mam 100 udźwigu mniej i muszę biec do konia to wrzucić lub do storage co zajmuje 10 min (chyba, że piraty) czy to, że nie zrobię w ogóle dungeona bo nie mam dodatku :D

że nie zrobię w ogóle dungeona bo nie mam dodatku 

Że co? XDDDDDDD

mam 100 udźwigu mniej

no to niezły udźwig - faktycznie, te 100 to robi wielką różnicę, że 5 minut później ze spota zejdziesz

Chyba w dwie inne gry gramy gościu xd

Że co? XDDDDDDD

 

no to niezły udźwig - faktycznie, te 100 to robi wielką różnicę, że 5 minut później ze spota zejdziesz

 

Chyba w dwie inne gry gramy gościu xd

Chyba nie zrozumiałeś ironii bo właśnie tak wyglądają często komentarze ludzi którzy nie wiedzą zbyt dużo o jednej lub drugiej grze w zależności po którym obozie stoją.

Chyba nie zrozumiałeś ironii

1e2d587752_a_co_jesli.jpg

:>

Teraz kolejna rzecz... namiot.. namiot jest darmowy, dla każdego, i chociaż kowadło i sklep jest "czasowy" to szkrzynka już nie, 16 slotów masz dodatkowo na spocie... plus koń/wóz... da się, trzeba tylko pokombinowac.

Gra black desert to nie tylko B2P ale to też potężne P2W dlatego nie warto w nią grać na dłuższą mete

Chyba nie zrozumiałeś ironii bo właśnie tak wyglądają często komentarze ludzi którzy nie wiedzą zbyt dużo o jednej lub drugiej grze w zależności po którym obozie stoją.

A, no tak. Wszystko jasne. Ironią nazywasz to, że piszesz o jakimś dodatku do gry, którego nie ma? Albo, że masz 100 wagi mniej? A ile masz jej mieć? Wyraź się jaśniej. Wszystko można pod jakiś durny żart / sarkazm / ironię podpiąć, kiedy ktoś zwróci Ci uwagę. Jakie obozy? Jakie dwie gry? Gościu, rozmawiamy o Black Desercie - najwyraźniej tematy pomyliłeś. Nikogo w poście nie cytowałeś, do niczego się nie odnosiłeś, więc chyba jasne, że chodziło o Black Deserta i do tej wypowiedzi się odwołuję. A nie, PRZEPRASZAM, bo może mam się opierać na DOMYSŁACH? Z serii pt. "Co autor miał na myśli?". Uwierz mi, że pewnie znam się bardziej na obu grach niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić, dlatego głupot nie wypisuję po tematach. Przykład? Proszę bardzo:

Gra black  desert to nie tylko B2P ale to też potężne P2W dlatego nie warto w nią grać na dłuższą mete

Po takich wypowiedziach wnioskuje, że ta osoba mogła nawet tej gry nie uruchomić. Wbij chociaż te przebudzenie, podbij sprzęt, poznaj możliwości, a dopiero potem wypowiadaj się w temacie i podawaj odpowiednie argumenty, bo każdy potrafi napisać ~ ,, chujowe '' .