Czy istnieje poradnik do PoE?

Jestem graczem Diablo 3 od samej premiery ale zaczęło mnie to tak nudzić że nie mogę w tej grze już wytrzymać.
Chciałem spróbować w PoE i łącznie próbując każde postacie spędziłem może z 30h przechodząc max akt 3 bo dalej już ciężko, na niektórych postaciach nie wyszedłem nawet z aktu 1. Sprawdzałem różne buildy i mam ten PoE planner
Chciałbym baaardzo nauczyć się grać w tę gierke i dojść do tych poziomów gdzie gra powiedzmy robi się łatwiejsza i atrakcyjna dla oka i do farmienia czyli do Endgamu ale ta gra jest dla mnie tak trudna…jakbym grał w gre na najwyższym poziomie trudności.
Czy istnieje jakiś poradnik od A do Z co robić krok po kroku żeby jakoś przebrnąć przez początki?

Jakbym geniuszu chciał losowy poradnik o ogólnych funkcjach PoE to bym nie pisał posta. Mi potrzebny jest poradnik od A do Z jak ogarnąć poszczególne akty, mechaniki krok po kroku.

Ogólnie do piątego aktu jest łatwo ja nie miałem żadnych problemów

Poradnika dla początkujących do biegania aktów nie ma bo są zbyt proste :slight_smile: jedynie możesz trafić na porady jak expresowo je przebiec.
Jeśli chodzi o buildy to szukaj takich z dopiskiem " dla początkujących " przeważnie mają bardziej rozbudowany opis i często porady jak levelować postać od zera. Po zakończeniu aktualnej ligi a przed rozpoczęciem nowej szukaj startowych buildów. Łatwiej się nimi gra przy starcie ligi bo mają małe wymagania co do przedmiotów.
PoE ma duże wymagania dla nowych bo jest masa mechanik które trzeba znać więc musisz dużo czytać i pograć różnymi skilami aby to ogarnąć. Trzeba czasu i nie zrażać się że coś nie wychodzi :slight_smile:

Jest troche polskich poradnikow na YT ale nwm czy sa dalej aktualne ale glownie nauczysz sie z doswiadczenia i praktyki bo teoria wsm uja ci da wiem bo sam tego doswiadczylem xD
Najlepiej wez sobie jakis starter build z jakiegos poradnika i rob build jak gosc w poradniku builda ktory sobie wybierzesz i po drodze czytaj sobie o mechanikach i badaj o co w nich chodzi i po jakims czasie bedziesz znal jakies podstawy
Nie ma co sie denerwowac i rezygnowac na poczatku bo jak juz sie ogarnie rzeczy to gierka daje mase frajdy o wiele lepsza niz diablo