Czy jestem na tyle wybredny - czy gry online zeszły na psy?

Atlantica online. pw2 ale … skoro szukasz gry innej niż inne gdzie trzeba “myśleć” a nie tylko klikać 1-2-3 to ejst taktyczna z craftem, montami i nie spotkasz raczej drugiego takiego teamu jak Twój :slight_smile:

Pozdrowionka

P.S nie przejmuj sie P2w gra ma sprawiać przyjemność a i tak szanse , że w jakiejkolwiek grze będziesz w top 10 jest znikoma :stuck_out_tongue:

A ja uważam ze zeszły na psy.
Wiele gier promuje teraz 70% kontentu w itemshopie, konta premium bez których nie da się grac na przyzwoitym poziomie. Inne zaś mają systemy które uzależniają graczy i dają codzienne nagrody za logowanie się, a nie za aktywną grę, innymi słowy dostajemy 5 questów na 30 minut a potem czekamy cały dzień na kolejne bo nic innego w grze nie jest wartego czasu(główny problem World of Warcraft). W innych grach np fabuła jest bardzo nieprzejrzysta, oklepana lub nudna i zbytnio zagmatwana dla nowych graczy(BDO, FFXIV, ESO). Do tego cały czas developerzy mają problem z zrobieniem dobrego, łatwego w obsłudze i funkcjonalnego interfejsu, którego nie musimy ustawiać przez godzinę przed rozpoczęciem gry(ESO, Destiny). Ogólnie dzisiejsze gry cierpią przez młodych developerów, którzy są niedokształceni i często mało kreatywni, a wydawcy naciskający na przyspieszenie produkcji nie pomagają w tworzeniu dobrych gier.

4lajki

nitas , jedyne co kuleje w grach mmo/rpg to gracze :slight_smile: bdo 99% solo gra bo nikt nie chce się dzielić “dropem” bo chce być najlepszy. mało gier tak naprawdę jest nastawiona na coopa.a druga sprawa jak mówisz 30 min bieganie razem dialy etc a potem znowu solo. Ludzie w grach nudzą się , gdyż są “samotni” a nie tego szuka sie w grach online. Wyścig szczurów jest domeną nowych gier.

Nieprzejrzysta, oklepana, nudna, zagmatwana - taki opis części fabularnej w ESO oraz FF XIV pokazuje, że albo nie grałeś w te gry albo nawet nie czytałeś Questów idąc zasadą dalej, dalej, dalej, zaakceptuj zadanie, zerknij na znacznik, wykonaj, odbierz nagrodę.
Co do gier które mają IS, cóż albo gra jest P2P albo ma mniej lub bardziej rozbudowany item shop i trzeba się z tym pogodzić bo nikt za darmo nie będzie utrzymywać serwerów a konta premium to po prostu ukryty abonament bo wersja f2p to po prostu bardzo rozbudowany trial :stuck_out_tongue:

2lajki

Autor z jednej strony wybredny i wypalony, a z drugiej gra w takie crapowniki i rakowiska jak LoL. To się kupy nie trzyma.

3lajki

Problem wydaje mi się leży w zwykłej niewiedzy tego czego się chce. Odpowiedz na moje pytania, a sam zobaczysz że “pasujących” gier jest multum, sęk w tym że w twoim poście jest wiele sprzeczności.

  1. grind czy questy?
  2. dungeony czy grind na spotach?
  3. jaka grafika cię “jara” ? Bo wybacz, ale jeśli nie szukasz realistycznej grafiki i twoim zdaniem takie GW2 jest brzydkie… to nie mam pojęcia `czego ty szukasz.
  4. zabijanie setek mobów czy walka z 2-3 silniejszymi?

Jeśli PoE ci się spodobało to polecam sprawdzić Diablo 3 - wbrew pozorom więcej opcji budowania postaci które mają znaczenia (czyli innych niż +3 do siły znane z drzewka z PoE) i sama walka bardziej dynamiczna.

krapowiskiem ta gra nie jest, tylko są ludzie z którymi musisz się mierzyć na co dzień. Jest sporo gier na rynku, które oferują bardzo rozbudowany gameplay tylko gracze psują całą zabawę.

a powiedzcie mi proszę, jakbyście mieli w ciemno komuś polecić jakąś grę - na której warto spędzić więcej czasu to jaki tytuł byście polecili?

Poleciłabym mu najnowszy felieton Pefrixa który jest właśnie na głównej :smiley:

może skusiłbyś się pograć w albionka albo terę,aiona wszystko jedno co :d

Ja bym polecił coś, co już długo jest na rynku, bo to często jest wyznacznikiem jakości produktu. A więc Runescape, EVE, Tibia i tak dalej i tak dalej. Ale Tobie bym tego nie polecił, bo w mojej opinii żadna z tych gier nie przyniesie Ci już takiej frajdy jak Twoje hity, w które grałeś podczas dorastania.

Tobie bym polecił zmianę gatunku. Powiedzmy… symulatory. Potrafią dać naprawdę dużo frajdy :wink: <— Link

No ja bym poleciła Black Deseret Online, GW2, TESO i RuneScape, no ale autorowi tematu się te gry nie podobają… Ale nic lepszego na rynku po prostu nie ma. I owszem, te gry też nie są idealne, no ale na bezrybiu i rak ryba.

Typowy przesyt grami MMORPG.
Gry, które wymieniłeś jako te cudne i perfekcyjne to tak naprawdę przeciętne tytuły. Mi również ciężko wciągnąć się w jakiś tytuł na stałe, a jako nastolatek grałem w MU Online na jakimś polskim privie i Aiona i jakoś nie narzekałem a gry wydawały się TAAAKIEE SUUUPER.
Obecnie nie gram w nic oprócz okazjonalnych gierek w LoL’a.
Wiek podobny :stuck_out_tongue:

MMO? FF XIV. Nie MMO - tak jak ktoś napisał wcześniej, symulatory są dobre do poświęcenia im dużej ilości czasu. Jeżeli lubisz kosmos, Elite Dangerous może Ci się spodobać. Zresztą może to być cokolwiek, od menagera piłkarskiego (czy każdego innego sportu) do Farming Simulatora. Ja ostatnio 20 godzin wbiłem w grze Signal Simulator - masz 10 radioteleskopów, którymi sterujesz ze specjalnego centrum na pustyni i słuchasz sygnałów z kosmosu. Generalnie jestem fanem sci-fi i dla mnie to fajna zajawka. Ktoś powie, że crap, i fakt, dla niego tak będzie, bo to ekstremalnie niszowa sprawa. Znajdź po prostu coś, co polubisz, jest masa okazji by testować gry legalnie, nielegalnie jest zawsze zatoka.
Z takim polecaniem zawsze jest taki kłopot, że polecamy przez pryzmat własnych preferencji, a nie cudzych. Tylko Ty wiesz co lubisz, więc bez jakichś konkretów dostaniesz tylko ogólniki.

1lajk

https://global.masangsoft.com/SUPPORT_GAMES#
Ja gram w to sprawdz sobie wiem gierka na wymarciu, grafika nie najgorsza, trochę drewniana duze P2win ale gram bo mi się podoba ;p
Sprawdz sobie.

Jak pisałem wcześniej Archeage, Warfame albo idź na Diablo 2 z Median mod

każda gra polega na tym samy tylko jest w innym opakowaniu to od ciebie zalezy jak to rozegrasz czy np chcesz lecieć w wyścigu szczurów i być najlepszy czy też chcesz rozgrywać sobie grę po woli. Co do questów nikt ci nic innego nie wymysli a pytanie do ciebie czy czytasz te questy ?? Czy wczuwasz się w historię opowiedzianą w grze ? może quest jest denny bo idź coś zabija ale wiesz po co ? jeśli nie to zacznij czytać wczuwaj się w fabułę i to ona cię będzie wciągać do gry :slight_smile:

wiem że większość MMO ma słabą fabułę ale nic na to nie poradzisz :stuck_out_tongue:

druga sprawa to ludzie z jakimi grasz jeśli grasz sam to się znudzi ale jak poznasz fajnych ludzi to i tetrisa ci się bedzie fajnie grało :stuck_out_tongue:

gry nie schodzą na psy bo one sie nie zmieniły poza grafiką bo mechaniki są te same od zawsze :wink: czasami dodają coś nowego albo w inny sposób

Widzisz Janusz (nie znam Cię po imieniu, więc więc przyjmijmy, że Janusz), problem polega na tym, że nie jestem w stanie niczego z lekką ręką Ci polecić, tak jak wspomniałeś, wszystko to jest papka, tylko czasem mniej lub bardziej posłodzona, by lepiej wchodziła…
Na chwilę obecną omijam gry mmo, bo nic nowego, nic ciekawego nie wyszło.
Uwierz, że mam ten sam problem, zbudowałem PC do gier, ale nie ma w co grać, od czasu do czasu zaloguję się do TESO (raz na 2-3 msce), a większość czasu jeśli już gram, to o zgrozo - na telefonie.

Lineage 2 i World of Warcraft.

W moim przypadku było podobnie. Próbowałem tyle tytułów a jednak się wszystko znudziło… Za każdym razem wracam do Black Desert Online. Mam tam znajomych i gra się świetnie :slight_smile: Teraz już chyba zostanę na długi czas bez przerw z tego powodu iż ta gra mi dostarcza największy Fun :wink:

Tutaj link dla ciebie: https://youtu.be/q7mWn_gAsK0

Grunt to znaleźć dobra ekipę :wink: